Best Guitar for Shredding

φιλε μου υποκλινομαι πραγματικα…μακαρι να σε ειχα να μου κανεις μαθημα καθε μερα…ποσταρα εδω για να μου δωσετε μερικες ιδεες και εσυ με εκανες να ‘‘ερωτευτω’’ την ‘‘ποταπη κιθαρα των 550 ευρω’’ που εχω τωρα…αποφασισα να συνεχισω να μαζευω λεφτα και οταν αισθανομαι οτι ‘‘αξιζω’’ μια καλυτερη κιθαρα τοτε θα την παρω…μπραβο φιλε για το ποστ σου.με τετοια λογια ολοι γινωμαστε καλυτεροι και ως μουσικοι και ως ανθρωποι.απο τοτε που ξεκινησα να παιζω κιθαρα και να ασχολουμαι με το αντικειμενο,πρωτη φορα συνανταω τετοια λογια…παντως ακομα η καρδια μου κανει τουμπες οταν βλεπω την κιθαρα του Gus G :smiley: 8)

φιλε εγω προσωπικα δεν εχω καθολου ταλεντο,απλα προσπαθω να κανω αυτο που ειπες,να λιωνω…βεβαια ειναι και τα κ***σχολεια και δεν παιζω οσο θα ηθελα…

__Εε, γράψτε λάθος, του Gilmour εννοούσα, χαχα, αυτή εδώ:

xexexexexexexexe!! σωστόοος!! χιχιχχιχι :ok:

__Να και κάποιος που κάνει το καλύτερο, προτάσεις, τις μισές πρώτη φορά τις άκουγα.

__:bow::thumbup: (τώρα για τα άλλα υπερβάλεις αλλά σ’ ευχαριστώ -λίγη ώθηση και “έμπνευση” να σου έδωσα αξίζει όσο τίποτα, be the best you can, BE WANT YOU WANT you to be!) :wink:

__Αυτό που είπε ο Levi είναι το σημαντικότερο, και μη σε απασχολεί το “ταλέντο”. Κάνε εσύ όλα τ’ άλλα, αφιερώσου στη μουική από αγάπη για την τέχνη και άσε του άλλους να λένε και τα αρνητικά και τα θετικά και ότι θέλουν… Κλάιν…

__Εχουμε δει ΠΟΛΥ κοσμο στις τέχνες με ταλέντο να μένουν χρυσές ή και τσίγκινες μετριότητες και πολύ δήθεν μέτριοι να γράφονται επάξια με χρυσά γράμματα. Εντάξει, χωρίς απίστευτο ταλέντο (το οποίο να όμως ΞΕΣΚΙΣΤΕΙΣ να εξασκείς και αναπτύσσεις) Μπαχ δε γίνεσαι, όσο κι αν εξασκηθείς, αλλά… ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ να γίνεις ο νέος Μπαχ και να σε θυμούνται μισό αιώνα μετά, ή να γεμίσεις με ομορφιά (και νόημα πιθανόν) τη ζωή σου; :wink:

__Chill n’ enjoy the ride… 8)

οπως ειπα και πιο πανω παιζω οσο μπορω γιατι εχω αρκετο διαβασμα…και δυστηχως η πλειοψηφια των γονεων σημερα θελουν τα παιδια τους να γινουν δικηγοροι και γιατροι γι αυτο και μας πριζουν με αυτα…δεν λεω το καλυτερο για μας κανουν αλλα ελεος… :lol: οσον αφορα αυτο που ειπες για τον ‘‘νεο μπαχ’’,απλα απο μικρος ονειρευομουν να παιξω καποτε σε ενα γηπεδο με παρα πολυ κοσμο κλπ κλπ…οπως ειπες κι εσυ ομως ισως δεν ειναι αυτο το νοημα :wink: τελικα απλα θα τις αλλαξω μαγνητες…εχω ανοιξει ενα αλλο thread με αυτο το θεμα,περνα αν εχεις χρονο και διαθεση και πες μου τη γνωμη σου…την οποια πραγματικα θα εκτιμησω :smiley:

esp h jackson an thes metal…

Tου Gus G στο μουσικοραμα κανει μια 500αρα

βασικα οπως ειπαν και πριν…εξασκηση…μπορει να παιξεις ευκολοτερα με μια Ibanez…Που θα σου καθαρισει περισσοτερο τον ηχο…μπορει ομως να γουσταρεις shred σε George lynch φαση…που με μια προγκρεσιβιαρικια θα ακουγεσαι πεταμα

εγώ πάντος θα πρότεινα jackson διότι βολεύει αρκετά.Το κόψιμο της ταστιέρας,ο τρόπος με τον οποίο το ξύλο έχει επεξεργαστεί ευννοούν την ανάπτυξη ταχύτητας και το να βολεύουν το χέρι του κιθαρίστα