Best Metal Album 2000-2009 (R1-GR2/8)

Τέλος και για το 2ο group με κάποια καλά ονόματα της σκηνής να μην πείθουν με τα album τους και να μας αφήνουν νωρίς…

Group 1
Mastodon - Leviathan (2004) 17
Sieges Even - The Art Of Navigating By The Stars (2005) 14
Spiritual Beggars - Ad Astra (2000) 11
In Flames - Clayman (2000) 11
Dark Tranquillity - Fiction (2007) 10

Rammstein - Mutter (2001) 9
Therion - Lemuria (2004) 8
Brainstorm - Soul Temptation (2003) 5
Darkthrone - F.O.A.D. (2007) 4
Cathedral - Endtyme (2001)

Group 2
Nevermore - Dead Heart in a Dead World (2000) 29
Arcturus - The Sham Mirrors (2002) 16
Queens of the Stone Age - Songs For The Deaf (2002) 12
Deathspell Omega - Si Monumentum Requires, Circumspice (2004) 11
Anathema - A Natural Disaster (2003) 10

Fates Warning - Disconnected (2000) 7
My Dying Bride ? Songs Of Darkness, Words Of Light (2004) 6
Grand Magus - Iron Will (2008 ) 6
Iced Earth ? The Glorious Burden (2004) 5
Orphaned Land - Mabool (2004) 5

H κλήρωση για τον καταρτισμό των ομίλων γίνεται μέσω android randomizer.

Αν θέλετε μπορείτε να ποστάρετε και τις επιλογές σας για να λάβετε στο τέλος μέρος σε κλήρωση για ένα CD και ένα 7" EP. Όσες οι συμμετοχές στα poll, τόσες και οι συμμετοχές σας στην κλήρωση. πχ αν κάποιος συμμετάσχει σε 10 poll θα έχει στην κλήρωση τα νούμερα 1-10

Τα δώρα που θα κληρωθούν στο τέλος είναι τα εξής
Nightrage - Wearing A Martyr’s Crown (LP)*

Aenaon/Satanochio - A Parallel Zoetrope 7’’

Bleed The Sky - Paradigm In Entropy (CD)

ΥΓ Στον πρώτο γύρο και μόνο υπάρχει η δυνατότητα πολλαπλής επιλογής
*Το Nightrage θα κληρωθεί ανάμεσα σε αυτούς που θα έχουν συμμετάσχει (ποστάροντας τις επιλογές τους) στα περισσότερα polls.

I set myself on fire to breed the perfect element. :bye:

Dark Ride και Perfect Element

πολλές ομορφιές εδώ πέρα…
The Haunted, Solitude Aeturnus, Krux, Pain of Salvation, Green Carnation

…αυτά τα τέσσερα από μένα Green Carnation - Light of Day, Day of Darkness , Sodom ? Sodom, Solitude Aeturnus ? Alone, Krux - Krux:):!:

μονο krux…

Σε αυτο το γυρο εριξα 3 ψηφους.Πρωτια σε Green Carnation που ο δισκος αυτος με συντροψευσε απιστευτα πολλες νυχτες στην ζωη μου.Αλλες 2 ψηφους σε Summoning (τι γιατι?Summoning λεμε) και Solitude Aeturnus γιατι βγαλανε το καλυτερο τους δισκο απο το 1994 και μετα ενω παταει δισκογραφια Candlemass των 90ς και μεχρι την ιδια εποχη.

The Haunted, Solitude Aeturnus και Krux από μένα :slight_smile:

το τελευταίο “album” των Helloween εδώ

dark ride ότι καλύτερο έχουν βγάλει οι Helloween στην μετά keepers εποχή τους. Από τα υπόλοιπα αγνοώ αρκετά δυστυχώς και θα πάω με τους haunted σαν δεύτερη επιλογή.

Krux και Solitude Aeturnus απο μενα.

Μόνο The Haunted!!!

Krux. Παρακαλώ μη με βάλετε στη κλήρωση, συμμετέχω για τη πλάκα μου, δε μου άρεσουν τα δώρα.

To LoginName μου KAI

Green Carnation - Light of Day, Day of Darkness

Αν μπορεί κάποιος μοδερατορας να αλλάξει και το GR2 του τίτλου σε GR3

Sodom και Helloween απο μενα. Το The Dark Ride παιζει και να ειναι ο αγαπημενος μου δισκος των κολοκυθοπαιδων. Αιρετικος, ξερω! Μακαρι να συνεχιζαν σε αυτο το πιο σκοτεινο υφος, αλλα δεεεν…

Pain Of Salvation, Green Carnation, Krux, Solitude Aeturnus

Pain of Salvation με διαφορα αλλα και τα Helloween & Green Carnation μου αρεσουν πολυ…

Syl ειμαι και εγω σε αυτους που το Dark Ride ειναι το αγαπημενο μου.Τους πηγε πολυ αυτο το στυλακι,κριμα που δεν εκαναν κατι παρομοιο μετα…

Dark Ride και απο εμένα, το αγαπημένο μου απο αυτούς μαζί με το πρώτο… Α ρε Weikath σφαλιάρες που θέλεις ρε! Και το Krux πάντως μπόμπα ήταν!

Light Of Day, Day Of Darkness & Alone από μένα. Παραλίγο να το ρίξω μονοκούκι στο πρώτο από τον ενθουσιασμό μου… Ευτυχώς συγκρατήθηκα και είδα ότι η λίστα έχει και το άλλο έπος :stuck_out_tongue:

Γαμάτο και το Krux btw, άσχετα που δεν το ψήφισα γιατί το άκουσα πρώτη φορά σήμερα λόγω του δημοψηφίσματος.