Best of 2005

Είπαμε γαμάω οι TNT αλλά δεν έχουν τόσο ταλέντο για να πολιτογραφηθούν Σουηδοί ή Άγγλοι…[/quote]

… χωρις σχολια …

Δεν κατάλαβα που είναι το πρόβλημα σου; Επειδή είπα ότι το τελευταίο τους είναι χειρότερο από το προηγούμενο; Μήπως θα πρέπει να μου κοπεί από τους mod το δικαίωμα να εκφέρω άποψη…;

Αποψε ρε φιλαρακι , οχι τα αερια που αμολας … Εσυ εκει που κλανεις εκει γραφεις .

Άμα βγάζεις εσύ νόημα πες μου κι εμένα…

Είναι επίπεδο αυτό ;;; 8O

Είναι επίπεδο αυτό ;;; 8O[/quote]

Πραγματικά σε θαυμάζω για το νόημα που έβγαλες…

Δεν έβαλα νόημα, αλλά η απορία παραμένει…

Αποψεις ηθελα να πω οχι αποψε … οσο για το επιπεδο που λες Λουκ … κοιτα το ποστ του αγαπητου τελη για τις φινλανδικες μπαντες … και τις αιτιολογιες που γραφει .

Μπράβο και στους δύο λοιπόν για το επίπεδο της συζήτησης σας !! Συνεχίστε έτσι !!!

[size=1]ΥΓ : Έλες ρε γμτ… Το παρακάνετε ώρες-ώρες…[/size]

Κοιτα να δεις Λουκ … για να ξεκαθαρισω και ορισμενα πραγματα δλδ …
Να σου φερω και ενα παραδειγμα … αν ρωτησεις ενα τσιγγανο ποιος ειναι ο καλυτερος δισκος του metal για το 2005 θα σε κοιταξει σαν να εισαι ουφο … ακριβως κατι σαν το τελη δλδ . Μπορει να ειναι σε πολλα θεματα σωστος και να ψαχνεται αλλα τα εχει μπερδεψει καπου μεσα του , περι αποψεων κλπ κλπ .
Δλδ ΕΓΩ ΣΑΝ ΑΝΤΡΕΑΣ δεν το δεχομαι , και ξερεις τι μου την σπαει οτι ισοπεδωνει τα παντα , και για μενα η Σουηδια ειναι σαν την αλβανια στον χωρο της μουσικης , και εγω μπορει να γουσταρω σαν τρελος Bon Jovi αλλα δεν εχω πρηξει τα @@ του κοσμου με την παρτη τους , γιατι σεβομαι οτι πολυ απλα υπαρχουν καποιοι που δεν τους γουσταρουνε , τι να κανουμε δλδ , ετσι ειναι αυτα … αλλα οχι να μας λεει οτι οτι goup κυκλοφορει αντιγραφει Europe και οτι οι Εurope ειναι Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑΣ ελεος δλδ . Και οταν γραφεις κατι , η σαν συντακτης η σαν foroumistas εκτειθεσαι σε αλλους για να μπορουν να σου κανουν κριτικη , και οταν κανεις κριτικη πρεπει και να την δεχεσαι .
Και για να τελειωνω κιολας για μενα τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ επαναλμβανω :
ο ΤΕΛΗΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΛΑΝΕΙ ΓΡΑΦΕΙ και ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ .
Τωρα αν δεν αρεσει σε καποιους αλλους αυτο που διαβαζουνε ε μην το διαβαζουν ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ !!!

Φχαριστω !!!

Έχεις δίκιο σε όλα με τους Europe και εγώ στο παρελθόν του τα έχω ρίξει… Είναι όμως κρίμα το επίπεδο της συζήτησεις να κατρακυλά τόσο έντονα. Τουλάχιστον εμένα με ξενίζει. Χώστου τα, αλλά με επιχειρήματα και με κάπως καλύτερο τρόπο. Αν θέλεις φυσικά. Έχει να κάνει με την καλαίσθησια, και αυτή είναι μια μεγάλη συζήτηση που ξεφεύγει απ’τους Europe και την μουσική…

Εχεις δικιο σε αυτο που λες … αλλα εκνευριζομαι με αυτα που γραφει κατα 99 % , λες να εχω προβλημα μαζι του ??? :lol: :lol: :lol: :lol:

Δεν ξέρω το λόγο, αλλά εδώ και μία εβδομάδα προσπαθείς έντεχνα να με υποτιμήσεις δημοσίως… Προφανώς θα έχεις κάποιους λόγους να το κάνεις αυτό… Καταρχήν στο συγκεκριμένο topic σχολίασα ότι το τελευταίο TNT δεν μου αρέσει όσο το προηγούμενο… Τους Europe τους έβαλες εσύ στη συζήτηση για να με κοροϊδέψεις… Όσον αφορά το “flame” Σουηδικών - Φινλάνδικών συγκροτημάτων, όσοι είναι καιρό στο forum θα θυμούνται ότι είναι fake καυγάς ανάμεσα στους “Σουηδούς” δλδ εμένα τονJapan και τον Πέτρο και τους Φινλανδούς, δλδ εσένα και τον Θωμά… Κι επειδή κάποιος τύπος εδώ μέσα με το ψευδόνυμο Tollki την είπε χωρίς λόγο σε pm στον Θωμά (όπως εσύ μου μετέφερες), σκέφτηκα ν’ αναβιώσω αυτό τον fake καυγά… Όσον αφορά το europower επί της ουσίας δεν μου απάντησες… (κάνεις το παγώνι, γιατί ξέρεις ότι έχω δίκιο).
Κλείνοντας αναφέρω ότι η Σουηδική σκηνή, όσον αφορά τη heavy μουσική θεωρείται αυτή την εποχή η τρίτη μεγαλύτερη στον κόσμο…
Λουκιανέ σε συμπαθώ, αλλά να σου πω την αλήθεια δεν μου αρέσει καθόλου το συμβουλευτικό σου ύφος…

Νομίζεις ότι αυτό υποτιμάει εμένα; Όσοι με έχουν γνωρίσει και έχουν διαφορετική άποψη από τη δική σου αυτοδικαίως σε θεωρούν μαλάκα… Για σκέψου το καλύτερα…

Δεν θέλω να το παίξω μπαμπάς κανενός… Μαλλιοτραβηχτείτε, βριστείτε και κάνετε ότι θέλετε. Στην τελική υπάρχει και ο μπαμπάς powerslave που όλα το σβήνει και όλα τα λοκάρει. Απλώς να με συγχωρέσεις Τέλη που είμαι οπαδός της καλαισθησίας. Ο καθείς ας εκφράζεται όμως όπως θέλει, fine by me. Μια επισήμανση έκανα.

Διάβασε το topic απ’ την αρχή κι αν δεις πουθενά ότι χαλάω πουθενά την καλαισθησία σου, θα έχεις δίκιο να μου πεις ότι θες…

Εκτός αν πρέπει να δέχομαι χαρρακτηρισμούς όπως ούφο και τσιγκάνος (οι οποίοι δεν έγιναν σε στυλ πλάκας, αλλά σ’ ένα σοβαρό υποτίθεται κείμενο) και να μην μιλάω για λόγους καλαισθησίας…

Τα καλυτερα του 2005 για μενα χωρις σειρα προτεραιοτητας εκτος απο Bon Jovi βεβαια
Εχουμε και λεμε :

Cd’s

  1. Bon Jovi - Have A Nice Day

DEadsoul Tribe - The Dead Word
ThunderStone - Tools Of Destruction
Trivium - Ascendancy
Emerald Rain - SleepWalk
Gypsy Road - Gypsy Road
Journey - Generation
Kane - Fearless
Labyrinth - Freeman
Leave’s Eyes - Vinland Saga
Machine Men - Elegies
S.I.N. - Equilibrium
Stained - Stained (Chapter 5)
Apocalyptica - Apocalyptica
Sentenced - The Funeral Album
Brainstorm - Liquid Monster

DvD’s

01.Evergrey - A Night To Rememebr
02.In Flames - Used And Abused
03.Bonfire - One Acoustic Night
04.Pain Of Salvation - Be Live
05.Talisman - World’s Best Kept Secret

Ειναι και αυτοι επηρεασμενοι απο … Εurope ?[/quote]

Μήπως έχεις να γαμήσεις καιρό;[/quote] ***

Νομίζεις ότι αυτό υποτιμάει εμένα; Όσοι με έχουν γνωρίσει και έχουν διαφορετική άποψη από τη δική σου αυτοδικαίως σε θεωρούν μαλάκα***… Για σκέψου το καλύτερα…[/quote]

Αυτες που ειναι σε bold ειναι οι καλαισθησιες σου , ω και μα τι συμπτωση αναφερεσαι παντα σε αλλους , γιατι αραγε ρε ? Για πες … ελα για να σε δουμε λιγακι .

Οσο για το παγωνι πιου λες αν ειχες την στοιχειωδη εξυπναδα θα καταλαβαινες πολυ απλα δεν υπαρχει λογος να απαντησω γιατι πολυ απλα αυτο που λες ειναι βλακεια κατ 'εμε . Να απαντησω σε τι ? στο europower των Εurope ? Aς σοβαρευτουμε λιγακι , και τσαμικα να παιζανε για ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ φουτσο , ειτε σε αρεσει ειτε οχι . Το να μπω στην διαδικασια να σου απαντησω τον χρονο μου θα χασω γιατι πολυ απλα εισαι σαν αυτους που κατηγορεις κατα καιρους , σκεψου το .

Οσο για τον Τολκι (user) που λες , δεν σου ειπα να αρχισεις τις σποντες αλλα οτι απλα αυτος την ειπε στον φιλο μας , αλλα εσυ αστο , το καρβουνο δουν καιγεται γρηγορα .

Καλαισθητε … χα !!!

Ειναι και αυτοι επηρεασμενοι απο … Εurope ?[/quote]

Μήπως έχεις να γαμήσεις καιρό;[/quote] ***[/quote]

Προσπάθεια ειρωνίας νούμερο 1…
Απάντηση που αρμόζει σε είρωνες του επιπέδου σου…

Νομίζεις ότι αυτό υποτιμάει εμένα; Όσοι με έχουν γνωρίσει και έχουν διαφορετική άποψη από τη δική σου αυτοδικαίως σε θεωρούν μαλάκα***… Για σκέψου το καλύτερα…[/quote]

Προσπάθεια ειρωνίας νούμερο 2…
Και στις δύο περιπτώσεις απαντώ…

Εισαι τραγικος και καμμενος συναμα .

Καλαισθητε !!! χα !

Τραγικός ενδεχομένως να είμαι, καμμένος δεν ήμουνα ποτέ και ούτε θα γίνω σίγουρα…
Εσύ έχεις κανένα καθρέφτη να δεις τι είσαι ή μόνο για τους άλλους έχεις “καλαίσθητους” χαρακτηρισμούς;