Ενδελεχεια - μικρη ιστορια best of!

Κυκλοφόρησε πρίν λίγες μέρες και το πρώτο BEST OF ΕΝΔΕΛΕΧΕΙΑ με τίτλο ΜΙΚΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ!!
Ο δίσκος περιέχει 18 από τα γνωστότερα τραγούδια του συγκροτήματος,συμπεριλαμβανομένων και δύο διασκευών!
Το συγκεκριμένο best περιλαμβάνει τραγούδια των ΕΝΔΕΛΕΧΕΙΑ από το 1997 που κυκλοφόρησε το ΒΟΥΤΙΑ ΑΠΟ ΨΗΛΑ μέχρι και το 2005 που κυκλοφόρησε το ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΑΛΛΟΙ!
Είναι ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα της πορείας,της δισκογραφίας και της μουσικής των ΕΝΔΕΛΕΧΕΙΑ καθώς περιλαμβάνει τραγούδια ποικίλων μουσικών ακουσμάτων!!

Τα τραγούδια του δίσκου!
01 - ΒΟΥΤΙΑ ΑΠΟ ΨΗΛΑ
02 - ΜΙΚΡΕΣ ΧΑΡΕΣ
03 - ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΕΣ
04 - ΧΑΡΤΙΝΕΣ ΣΑΙΤΕΣ
05 - ΜΠΑΓΑΣΑΣ
06 - ΜΑ ΕΙΝ’ ΑΡΓΑ
07 - ΔΙΑΜΑΝΤΕΝΙΑ ΠΡΟΒΛΗΤΑ
08 - ΚΑΝΤΕ ΠΕΡΑ
09 - ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ
10 - ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ
11 - ΝΑ 'ΡΘΩ ΚΙ ΑΠΟΨΕ
12 - ΤΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ
13 - ΝΑ ΚΑΩ
14 - ΑΝ ΝΩΣΤΑΛΓΩ
15 - ΦΟΝΙΣΣΑ ΜΑΝΑ
16 - ΑΝ ΕΙΧΕ ΔΥΟ ΗΛΙΟΥΣ ΤΟΥΤΗ Η ΓΗ
17 - ΟΛΑ ΕΔΩ ΓΥΡΝΑΝΕ
18 - ΜΙΚΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

Για όσους λοιπόν θέλετε ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα του συγκροτήματος,να μία πολύ καλή ευκαιρία!!
Στα συν είναι και η πολύ χαμηλή του τιμή για νέα κυκλοφορία!!

Για περισσότερες πληροφορίες
www.endelexeia.gr

__Thanx για την πληροφόρηση. 8)

__Βλέπω όμως πως απουσιάζει ο “Κατάδικος” απο τις “Χάρτινες Σαϊτες”… Είναι απο τα πολύ γνωστά τους και μάλιστα του έκαναν και video clip!

“…κι 'ναι μετά, κι 'ναι μετά που παίρνει ο άνεμος φωτιά -και σαν ομίχλη αγκαλιάζει το φεγγάρι…”

Από τα πλέον αξιόλογα ελληνόφωνα groups… :rockon:

[SIZE=“5”]Ο,ΤΙ ΦΤΙΑΧΝΩ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΧΑΛΑΣΑ
ΒΟΥΤΙΑ ΑΠΟ ΨΗΛΑ ΣΕ ΜΟΛΥΒΕΝΙΑ ΘΑΛΑΣΣΑ[/SIZE]
το κομμάτι προκαλεί ανατριχίλες…

Φίλε shadowcater,όντως απουσιάζει όπως και το ΠΟΥ ΝΑ ΣΕ ΒΡΩ!
Βασικά έκαναν ένα best ποικίλων μουσικών ακουσμάτων,που να εξυπηρετεί όλες τις μουσικές τους καταθέσεις!Σίγουρα σε ένα best δεν μπορούν να χωρέσουν όλα!:slight_smile: :slight_smile:
Αλλά εντάξει είναι πολύ καλό!!:slight_smile:

__Οντως φίλε μου, δεν μπορούν να μπουν τα πάντα, αλλά ήταν απο τα πολύ καλά και γνωστά τους, μέχρι και v.clip γύρισαν…

__Αλλά, ξέρεις, αν ήταν και αυτά τα δύο μέσα, θα ήταν το “τέλειο” best.

Πίστεψέ με έχουν και άλλα που έπρεπε να μπούν όπως πχ το ΕΔΩ ΜΩΡΗ ΘΑ ΛΕΓΕΣΑΙ ΜΑΡΙΑ από τον τελευταίο τους δίσκο!Το έχεις ακούσει;Είναι ένα τραγούδι κατά του ρατσισμού και της ξενοφοβίας που ξεδιπλώνει την τραγική ιστορία μιας Ρωσσίδας!:band:
Έχουν πολλά καλά τραγούδια!
Εμένα προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ!!
Καιρός ήταν να βγάλουν ένα best μετά από 17 χρόνια παρουσίας!

__Οχι δε το έχω ακούσει!

__Ακούγεται όμως πολύ ωραίο, και αν λάβουμε υπ’ όψην μας τους πάντα πολύ ωραίους και προσεγμένους στοίχους, σίγουρα θα έχει κάτι να πει!! 8)

Απλά είναι τραγουδάρα!!Από τα καλύτερα τραγούδια που έχουν γράψει ποτέ!!
Άμα το βρείς κάπου άκουσέ το!Τραγούδι που καταφέρνει να προβληματίσει με ιδιαίτερα καυστικούς στίχους,υπέροχα φωνητικά από πίσω και δυνατή μουσική!!

Επίσης στην ιστοσελίδα τους www.endelexeia.gr
μπορείτε να κατεβάσετε 4 ακυκλοφόρητα τραγούδια

1.ΡΙΧΤΗΚΑ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ
2.ΔΑΝΕΙΚΑ από live sto ΡΟΔΟΝ
3.ΜΙΚΡΕΣ ΧΑΡΕΣ εκπληκτική διασκευή που έκανε το συγκρότημα (το πήγαν το τραγούδι σε τελείως διαφορετικά μουσικά λημέρια)
4.ΜΙΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΔΙΧΩΣ ΧΡΩΜΑ