Συναυλίες: Best Of ή προώθηση νέου δίσκου;

Στην ερώτηση “Πώς πρέπει μία μπάντα να φτιάχνει ένα setlist;” η απάντηση είναι…

Όπως οι Dream Theater.

:smiley:

Και οι Metallica επισης.

Μωρε ας ερθουνε,ας παω εγω,και ας παιξουν οτι τους κατεβει

Best of στη 1η επισκεψη,καποια κλασικς και αρκετα απο το αλμπουμ που κανουν promotion στη δευτερη,καποια κλασικς(οχι ολα ιδια με τα προηγουμενα) και αρκετα απο το αλμπουμ που κανουν promotion και παει λεγοντας…Στα festivals τραγουδια που παιζουν σπανια η δεν εχουν παιξει και τα υπολοιπα παλι σε φαση best of(Η και απο το πιο προσφατο δισκο,το δεχομαι).Και πρεπει καπως να βλεπουν και το τι αρεσει στο κοσμο περα απο τα κλασικα τους,πχ αν οι Maiden διαβαζαν rocking ισως βαζαν λιγο μυαλο για τις setlists τους:p

Και ναι να κρατανε κανονικα αρχειο απο ολες τις χωρες,λογω αυτου του κοσμου υπαρχουν στη τελικη…

Βest Of… Nταξ’ μ’ αρεσει η μπαντα, πορωνομαι μαζι της, αλλα μπορει το τελευταια cd να μην ειναι καλο ή εστω οχι τοσο καλο οσο αλλα…

best of για τα καινουρια υπαρχει το ιντερνετ,αμα ο καινουριος δισκος ειναι μαπα να πανε τσαμπα τα λεφτα μου;

δεν γινεται να παιξουν και τα παλια τους και καποια καλα απο το νεο δισκο?

Ας παίξουν ό,τι θέλουν!!:smiley:

Αναλογα τις επισκεψεις,ποσο γουσταρω τη μπαντα και αν ηταν καλος ο τελευταιος δισκος…
Πχ quensryche γουσταρα που ειχαν παιξει ολοκληρο το omii αλλα αν ξαναερθουν θελω best of.

αυτο ειναι το καλυτερο αν και καπως υποκειμενικο.

Εαν είναι να παίζουν 60 και 80 λεπτά, αυστηρά best of.

Για παραπάνω το συζητάμε :lol::lol:

ψήφισα το τρίτο, αλλά σε ό,τι αφορά πολύ αγαπημένους καλλιτέχνες. για τους άλλΟΙ ας αρκεστούν σε ένα μπεστ οφ, μη πέσει καμιά άκυρη διασκευή ή μάπα ακυκλοφόρητο… -ήμουν σαφής;

Ακριβώς…:smiley:

Επειδή γενικότερα δεν πάω δεύτερη φορά να δω κάποια μπάντα, προτιμώ όταν τους δω να πουν τα κλασικά τους, ένα best of, και 3-4 κομμάτια από τον τελευταίο δίσκο… Οπότε ψηφίζω το 1ο.