Best schoolwave bands

Σταματησα κι εγω να διαβαζω, βαρεθηκα να βλεπω ενα αιωνιο promotion του schoolwave. Μεχρι το 2005 ειχα διαβασει και schoolηκι και ο,τι σκουλιγκανς ειχε βγει, αλλα σταματησα σταδιακα…

Αχ καλε την ξερω αυτη τη φιλη σου!
:stuck_out_tongue:
Πολυ ομορφη η μελοποιηση του Poe, μου αρεσε αρκετα. (και η Ε. στο τελος παει να φαει τα μουτρα της στα καλωδια αν προσεξεις στο διβιδι:lol:)
Οι danger by design ο,τι πιο σκατα εχει περασει, μακραν… ειδικα ο τυπας με την τζορνταν φανελα και το καπελο στο παντελονι, απαλευτος τελειως.
Οπως και κατι αλλοι, οι μπλακαουτ. Ω παναγια μου.
Οι entropia πολυ καλοι επισης…
Ειχα παει και γω το 2007 και ηταν ΑΠΑΙΣΙΑ. Μου πεσανε τα μουτρα στο πατωμα. Βασικα ειχαμε παει κατα τις 9 και ειχαν βγει οι grain of sense, μαλακια χοντρη…

Ακριβως. Ο ξαδερφος που ηταν μαζι φωναζε κι αυτος με brutal ‘‘ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΕΣ Γ@ΜΗΣΙΙΙΙ’’
:stuck_out_tongue:
Ειπαν και το metropolis των Theater… τι αλλο πια. (το δικο τους μια μαπα)
Απο Looming Titties ξερω τον κιθαριστα, γαματο παιδι (ουυυυυρσουλααα, ουυυυρσουλαααα!), και οταν παιζαν αυτοι ειχαμε κανει mosh pit ολοι οι καμμενοι:lol:

Επισης μια πολυ καλη μου φιλη τραγουδουσε το street spirit των radiohead το 2006. Κρυσταλλινες συωπες το ονομα του γκρουπ… καλοι.

Υπονοια επισης, ο μονολογος μιας μαριονετας μου αρεσε αρκετα.
Το why των illusion κι αυτο καλο.

Οι Steel blood χαρισαν σε μενα και την κολλητη μου αφθονο γελιο τοτε…

There’s a camera over there. Υπαρχει μια καμερα, και θελει να πουμε ολοι ενα μεγαλο ΡΟΚ ΕΝ ΡΟΟΥΥ!

Θεουλας :stuck_out_tongue:

Επισης ποια η αποψη σας για τους μιουζικα φικτα, τους τυπαδες που ειχαν τον Απολλωνα, το παιδι με την ψιλοαδερφιστικη φωνη? Ηταν παλιος συμμαθητης του εν λογω ξαδερφου, και μονο θαψιμο ακουω απο αυτον. :lol:

Α ναι κοινη γνωτη χοχοχοοχ…

Αυτος ο Απολλωνας μετα ηταν και στην οργανωση νομιζω τουλαχιστον ηταν συνεργατης του schooligans.

Tωρα ξεκαθαριζοντια σιγα σιγα στο μυαλο μου:p…Το συγκεκριμενο τραγουδι των Υπονοια ηταν ομορφο αληθεια.
Οι steel blood ενταξει οτι να ναι…Και γαμωτο ο τυπος ειχε καλη φωνη και τη χαραμιζε με ολες αυτες τις μαλακιες…
Υπαρχαν και καποιοι αλλοι που ειχαν μια κοπελα που επαιζε βιολι.Και αυτη φιλη μ ειναι αλλα το συγκροτημα δεν μ ειπε τπτ.

Οσο για το mosh στο schoolwave κατανταει γελειο…Δηλαδη πας να δεις και να ακουσεις και ερχεται το καθε μ…(no offence με τους 14χρονους) να κανει Mosh Pit σε οτι τραγουδια να ναι με αποτελεσμα ενα μπαχαλο…

(Ναι κοινη γνωστη που ηταν τοσο γκαντεμω ωστε να ερθει σε νησι διακοπες και να μην μπορει να κανει μπανιο. Και να εχει και γκρινια κιρατζου+ποδηλατοδρομια απο πανω :lol:)

Συμφωνω σε ολα οσα ειπες. Ο τυπας των steel blood ειχε και γαμω τις φωνες, αλλα ολο το γκρουπ ηταν φουλ στην ποζερια… ο ενας κιθαριστας ανοιχτο πουκαμισο, ο αλλος μαυρο γυαλι.
Αυτη η φιλη σου μαλλον ειναι η τυπισσα απο τους ροζ τοστ. Ο φροντμαν ηταν οκ στην αρχη, μετα βραχνιασε και ζοριζοταν πολυ ακομα και για τις χαμηλες νοτες :stuck_out_tongue:

Επισης δεν εχει γινει αναφορα στους ska bangies καθολου. Εμενα κι αυτοι μου αρεσαν. Οχι τοσο για την ska, αλλα για το γενικοτερο στυλακι.

Οσο για το schoolwave του 2008, ουτε καν πηρα το ντιβιντι, δεν με ενοιαζε καθολου. Επισης, ουτε του 2007 ενδιαφερθηκα να προλαβω, κι ας ηξερα οτι καπου θα εβλεπα και τη φατσα μου (αφου rosebleed και musica ficta ημουν καγκελο-δεν ηταν δα και δυσκολο, μολις βγηκε ο Απολλωνας αρχισαν να φευγουν οι μισοι :lol:)

Ο Ιωαννιδης πρεπει να καταλαβει καποια στιγμη οτι εχει αρχιζει να ψιλοπαρακμαζει η ολη φαση.

Xaxaxa απο οτι ξερω την παραγωγη του σι ντι τους θα την κανει ο Κατσιωνης. Οποτε το ονομα της κοπελας μαλλον ειναι καλα.:stuck_out_tongue:

Κατσιώνης.
ΧΑΧΑΧΑΧΑ
Έχει κάνει παραγωγή, φωτογράφιση και videoclip για κάτι γνωστούς.

Πάμε πάλι

ΧΑχΧΑΧΑχχαχα

όλα άθλια! Μείνε μουσικός Μπάμπη.

Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα. Μόνο κάθε Τρίτη μετά τους τίτλους τέλους της τηλεοπτική σειράς Γ4 στον Άλφα, πέφτει ένα τραγουδάκι από Schoolwave '07.
Τα περισσότερα κομματάκια μου αρέσουν (αν και δεν θυμάμαι τίτλους και μπάντες), αναλογιζόμενος ότι παίζουν πιτσιρίκια και σίγουρα σαν θεσμός είναι εξαιρετικός.
Πάντως κάποια στιγμή, έβαλαν (στον Άλφα ε) τη διασκευή του Killing In The Name από RATM και τραγούδαγε μια κοπελίτσα. Ε, το τραγούδι το πήδηξε κανονικότατα.

Μμμμ ναι. Οντως. Λιγο.:-s Ακροβατες λεγονταν και ειναι απο το Ναυπλιον.

Γιαουρτωσε τους εκ μερους μας…

Lol:p Το συγκεκριμενο τραγουδι που ειπαν ετυχε να το ακουω πρωτη φορα απο αυτους. Μετα ακουσα το αυθεντικο και…:!: Παραπανω δεν ξερω για αυτους. Και δεν ακουω και πολλα βασικα.

εμένα μου άρεσαν φέτος οι Headshot…thrash μπάντα,φέτος τα έσπασε…


Now playing: Edguy - Nine Lives
via FoxyTunes

στην αρχη κατι ελεγε.

τωρα οι περισσοτεροι ειναι ανελεητοι ποζεραδες…

και ερχεται και το καθε αρχιδι και προσπαθει να σε σαπισει στο πιτ…ΕΛΕΟΣ.

'Εεεεεεεεεεεετσι μπράβο :smiley:
Ξέρω 2 στους 5 :Ρ Είχαν πάει και BOTB και φτάσαν μέχρι τον τελικό (πρόσφατα που κέρδισαν οι slavEATgod).

Πέραν από τη διαφημίση για τους headshot, μ’ άρεσαν οι entropia, οι 3 ευχές μου φάνηκαν καλοί αλλά το έχουν ξεφτιλίσει τώρα. Οι S.A.G.G.A. επίσης πολύ ωραίοι. Δεν θυμάμαι άλλα ονόματα, μου έχουν μείνει κανα δυό μπάντες που δεν μου άρεσαν καθόλου και που γενικά είχαν κάνει εντύπωση. Καλή φάση πρέπει να είναι πάντως. Το θεωρώ άδικο βέβαια να πηγαίνουν 2 φορές οι ίδιες μπάντες. Θα μπορούσε να παίξει κάποιος άλλος που δεν έχει παίξει καθόλου. Όπως επίσης και αυτό που κάναν φέτος με το άνοιγμα στα ονόματα από κάποιες παλιές καλές μπάντες του schoolwave… υποτίθεται ότι δεν promotάρεις κάποια συγκεκριμένα συγκροτήματα, έλεος δηλαδή.

συμφωνώ σε αυτό…
και εγώ ξέρω μόνο τον Άλκη(μέσω μιας φίλης μου)…στις 7 νομίζω θα παίξουν πάλι στο BOTB…


Now playing: Anathema - Closer
via FoxyTunes

Παντως το κομματι των musica ficta που υπαρχει στο cd απο το 2005 το ξανακουσα και ειναι πολυ καλο.Και η φωνη του τυπου επισης.

LOL πλάκα κάνεις! Κι εγώ τον Άλκη ξέρω (είναι γείτονας :Ρ) και κάποια στιγμή έτυχε να γνωρίσω τον αδερφό του, τον Ιάσονα που τραγουδάει. Ναι, παίζουν στο ΑΝ στις 7/12. Υπάρχει πιθανότητα να πάω.

8O8O8Oαυτά είναι … τελικά με όλους από δω θα έχω κοινούς γνωστούς δεν παίζει.:-k:-k:-k
εγώ θα πάω σίγουρα γτ τα παιδιά τα έσπασαν…θα έπαιζαν τον προηγούμενο μήνα αλλά τελικά ακυρώθηκε…


Now playing: Anathema - Panic
via FoxyTunes

Χεχε ο κόσμος είναι μικρός τελικά… Για τον προηγούμενο μήνα δεν ήξερα κάτι. Τελικά Κυριακή δεν θα πάω γιατί έχω κάτι πρόβες και θα μου φάνε πολύ ώρα. Θα στείλω αντιπρόσωπους όμως, οπότε όλα καλά :stuck_out_tongue:

Entropia,τελος:)
Ευγενια να κατσεις να βγαλεις τα δικα μας και να αφησεις τους χεντσοτ:p

Musica Ficta
Roundabout
Headshot
Stifflers Mom( γιατί πραγματικά το διασκέδασαν)
Ladies and Gentlemen
Emerald
s.a.g.g.a.(o τραγουδιστής τους ήταν στο σχολείο μας)
ska bangies
Los Mujeros
και του χρόνου θα είναι ένα πολύ καλό σχήμα οι Lost for Words

Tους ξερω τους Lost for Words !

Φιλοι φιλης