Best schoolwave bands

Αν γνωριζετε για τον ετησιο αυτο θεσμο(δεν ξερω αν το εθεσα σωστα)με τα μαθητικα συγκροτηματα ποσταρετε τα αγαπημενα σας bands(απο το schoolwave) ανεξαρτητως μουσικου ειδους

Αν γνωριζετε για τον ετησιο αυτο θεσμο(δεν ξερω αν το εθεσα σωστα)με τα μαθητικα συγκροτηματα ποσταρετε τα αγαπημενα σας bands ανεξαρτητως μουσικου ειδους

Γνωρίζω τον θεσμό, άρα μπορώ να απαντήσω.
Τα αγαπημένα μου συγκροτήματα είναι τα εξής

Faith No More
Neurosis
Isis
Fields of the Nephilim
Queensryche
Kyuss
και πολλά άλλα!

Πιστεύω οι 3 Ευχές:!:

τι λες ρε???Εχουν παει ποτε οι Faith No More στο schoolwave?

αυτοι σε πειραξαν?

Οι 3 ευχες ειναι γιακ.

Κατι παιδια απο τα χανια περυσι ηταν πολυ καλοι. Κριμα που περασα το οριο ηλικιας.

Όχι, αλλά όλοι οι άλλοι έχουν πάει ε :stuck_out_tongue:

Αποτυχημένο χιούμορ ήταν μωρέ, αν διαβάσεις το πρώτο ποστ σου, η απάντησή μου στέκει

really?Ποιο ειναι το οριο?Btw looming titties πολυ καλοι

ναι ισως δεν το εθεσα τοσο σωστα:(

E μαθητης πρεπει να’σαι μαθητης, αρα.
Ναι καλοι και οι Looming Titties οντως, και κατι παλικαρια που διασκευσαν Dire Straits, αλλα με αθλιες/υπερβολικεσ γυναικειες παρουσιες.

Οι tongue pills, που τωρα ειναι οι go ask alice, και οι electric dimension που αν ξερει κανεις τι απογιναν να πει!

Το παρακολουθησα 1 φορα μονο(2007) κ τα συγκροτηματα της περασμενης χρονιας τα ειχα με διαφορους τροπους…Το 2007 να πω οτι ειχα ωαρεθει τη ζωη μου…Ειδικα με το να βαζουν εκεινους τους μεταλκοραδες να παιζουν δευτερη φορα ξενερωσα τη ζωη μου…
Μ αρεσαν αρκετα οι Entropia(βασικα ενα κομματι απο οτι θυμαμαι ειχαν τοτε),οι carbonated lemonade(ισως επειδη επαιζε μια φιλη μου ισως επειδη ηταν κατι διαφορετικο και οχι καρακραγμενο) ισως εκεινοι οι τυποι απο το 2006 παλι που παιζαν χαρντροκιες και ποζεριες αν και ο τραγουδιστης τους την ειχε δει και πολυ καπως και μιλαγε στα αγγλικα…#-o

Γενικα ευχαρστος θεσμος για οσο εισαι 15-16 κατα τα αλλα λιγο ανουσιος…

Grain of sense, Rosebleed:) H φωνη της κοπελας απο τους Grain μαμαει.

Απαίσια.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΑΑΑΣ

Αυτή πόσα χρόνια πρέπει να περιμένει για να ξεπλύνει το όνομά της και να την πάρει κανείς?

Illusion…

Το Schoolwave το παρακολουθούσα τα 2 πρώτα χρόνια. Τώρα ελλείψει χρόνου έχω μείνει λίγο πίσω.

Ενα φεστιβαλάκι με παιδιά που γουστάρουνε να παίζουν είναι. Τίποτα παραπάνω. Απλά πας και περνάς καλά, και ίσως ανακαλύψεις κανα ταλεντάκι εκεί πάνω. Και είναι αρκετά. Κρίμα να περιορίζονται σε 4 σχολικούς τοίχους.

Από μπάντες τσεκάρετε τους Pigbulls, αν και δε ξέρω τι έχουν απογίνει. Όποιος έχει το σιντάκι από το Schoolwave του 2005, θα έχει τσεκάρει την ΥΠΕΡΚΟΜΜΑΤΑΡΑ “For A Life”. Φοβερό κομμάτι από κάτι παιδιά που ούτε 17 δε παίζει να είναι.

Και :thumbup: στο Schoolwave για την ιδέα ενός τέτοιου event.

σωστος ο μπιλυ…και γαμω τα τραγουδια…αν και γω το εχω χασει λιγο το θεζμο…συγκροτηματα που το ειχαν και αξιζαν για παραπανω ειναι οι rosebleed και οι entropia

Illusion και Yπονοια μ’αρεσαν απο τα βιντεακια που ειδα.

Α και οι Steel Blood εχουν καλη φωνη.Φουλ ποζερος βεβαια αλλα ξεχωριζει.

Χειροτερο συγκροτημα μακραν οι Danger by Design.

Ναι αυτους εννοουσα και εγω οτι τους εβαλαν να παιξουν για δευτερη φορα…Το θεμα για μενα ηταν οχι αν παιζαν καλα το ειδος που παιζαν αλλα τον χαμο που δημιουργηθηκε με το ονομα τους.Ενταξει ηταν και πολυ καφροι και τυποι να ουμε αλλα αραξτε λιγο.

freedom δεν νομιζω να ειναι απλα ενα φεστιβαλακι με παιδια που γουσταρουν να παιζουν…Τετοια φεστιβαλ ειναι αυτα που γινονται καθημερινα σε διαφορες περιοχες.Αυτο διοργανωνεται απο την Ελευθεροτυπια και εμπλεκονται στην οργανωση και επιλογη αρκετοι γνωστοι…Κατα τη γνωμη μου η ιδεα ηταν καλη αλλα το νοημα χαθηκε στην πορεια…Και ειδικα αυτη η εφημεριδα(schooligans) ηταν οτι πιο κλισαρισμενο και στερεοτυπικο εχω δει.

Looming Titties και Illusion ειδικα το Why των τελευταιων ειναι πολυ ομορφο κομματι. Συγχαρητηρια και στον θεσμο. :slight_smile:

Συμφωνώ στο φουλ περι Schooligans, και γι’ αυτό σταμάτησα να το παίρνω. Εχει μετακομίσει στα Νεα πάντως απ΄ότι ξερω.:-s