Best scifi series

  1. battlestar gallactica
  2. battlestar gallactica
  3. battlestar gallactica

μα δεν υπαρχει καλυτερη sci-fi σειρα, πως να το κανουμε…

[SPOILER]Αν και το βλέπω με μεγάλο ενδιαφέρον και αγωνία με έχει απογοητεύσει λίγο η πορεία που έχει πάρει. Είμαι στην αρχή του τελευταίου κύκλου. Νομίζω ότι κάποιοι χαρακτήρες δεν είναι καθόλου σταθεροί και ότι αλλάζουν αναλόγως το τι εξυπηρετεί το κάθε επεισόδιο. Κυρίως Roslin+μεγάλος Adama! Επίσης με ανησυχεί το ηθικό δίδαγμα και το τελείωμα που φοβάμαι ότι θα έχει! Συν ότι με ξενερώνει απίστευτα το σκηνικό με τον Gaius Baltar και το τραγικό ηθικοπλαστικό χαρέμι του! Κάποια πράγματα νομίζω ότι τα δείχνει με αφέλεια απλά για να τα αγγίξει και να τα θίξει. Πάντως μου έχουν πει ότι αποσαφηνίζονται όλα οπότε ανυπομονώ να δω που θα πάει![/SPOILER]

Πάντως και μένα είναι η sci fi σειρά που με έχει κρατήσει περισσότερο!

Κατεβαζω Firefly γτ νιωθω πισω

Αγαπημένη σειρά!

Και την ταινία Serenity μην ξεχάσεις…!

Aν και οι sci-fi ειναι μακραν το αγαπημενο μου ειδος ταινιων και σειρων, νιωθω οτι εχω μεινει αιωνες πισω μιας και δεν εχω δει Battlestar Gallactica που ολοι λενε οτι γαμαει (περα απο κατι σκορπια επεισοδια που εχω δει στην τηλεοραση) οποτε θα ηθελα να τα παρω απο την αρχη. Το θεμα ειναι οτι εχουν βγει τοσες σεζον και απ’οτι καταλαβαινω εχουν βγει και διαφορετικες σειρες σε διαφορες χρονολογιες οποτε δεν ξερω απο που να τα πιασω.
Για πειτε ενας που εχει γνωσεις.

Επισης τσεκαρα και το firefly αλλα η ολη western φαση με ξενισε λιγο. Το εχω στα υπ’οψιν ακομα γιατι δε θελω να κρινω μια σειρα χωρις να την εχω δει.

Και για να ειμαι on topic και μην εχοντας δει battlestar gallactica, θα πω τις παλιες σειρες star trek. Το stargate ποτε δε με ενθουσιασε ιδιαιτερα.

Αυτή η ταινία δεν είναι απλά επεισόδια από την σειρά κολλήμενα; :-k

Όχι, είναι κανονική ταινία, βγήκε και στις αίθουσες ενώ δίνει έναν επίλογο, κάτι δεν είδαμε ποτέ στην σειρά.

A ok, έχω ξεκινήσει την σειρά αυτές τις μέρες βασικά και μερικά επεισόδια μου φάνηκαν υπερβολικά γνώριμα. Μάλλον θα κατεβάσω την ταινία να την ξαναδώ, μια φορά την είχα δει όταν είχε βγει χωρίς να γνωρίζω κάτι περί σειράς.

To firefly απλά άψογο. Πόσο ξενέρωσα που το έκοψαν, που να τους κόψουν τα χέρια. Κρίμα. Είχε απίστευτο χιούμορ και πάρα πολύ ενδιαφέροντες χαρακτήρες. Από ποιον να αρχίσω και από ποιον να τελειώσω. Κρίμα πραγματικά. Από τις καλύτερες σειρές σίγουρα που έχω δει. Βασικά μπαίνει στη κορυφή.

1.x-files
2.firefly
3.bsg

γενικα δεν εχουν βγει και πολλες, επισης δε νομιζω να κατσω να δω ποτε σταρτρεκ και τις παρομοιες πιο παλιες οπως και doctor who… μονο το fringe μου’μεινε που τελειωνει φετος…

αν έχεις πάρει απόφαση να μη δεις doctor who, κάνε σου την χάρη να δεις έστω [U]αυτό το επεισόδιο[/U]

γενικα δεν κρινω αν δε δω, απλως εχω δει λιγο στο σκαι και μου φανηκε (σορρυ κιολας) λιγο μουφα,ψεμα, καπως ετσι…

το Dr Who ειναι μια παιδικη σειρα για ενηλικους, αυτη η προταση νομιζω λεει ολα για τη σειρα

και επισης, για τους pure λατρεις της καθαρης επιστημονικης φαντασιας-geekαμαρας, ειναι λουκουμι.-

γενικα απολαμβανω το καλο sci-fi ειτε ειναι σε σειρα,ταινια η ανιμε… αξιζει να του δωσω μια ευκαιρια ?

ε ναι, ειναι σειρα-σταθμος

\m/

DR WHOOOOOOOOOOOO !!!
DAVID TENNANT ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕΕΕΕ

Διχαζομαι σχετικα με το ποια να ξεκινησω
Doctor Who ή Battlestar Galactica?
χελπ

νομίζω η επιλογή είναι εύκολη:P
BSG says: “pick me pick me”

ποια προτείνετε να ξεκινήσω;; BSG, Dr Who ή Firefly? :-k
(btw, έχω δει το serenity χωρις να ξέρω ότι βασίζεται σε σειρά και μ’αρεσε πολύ)

εντιτ: τώρα είδα το ποστ της σοφι-κ

απ’όσο ξέρω έχουν βγει αρκετές σειρες bsg (κάτι σαν το σταρ τρεκ αν έχω καταλάβει καλα) με ποια λέτε να ξεκινήσουμε;