Best scifi series

για οσους δεν εχουν τι να δουν το καλοκαιρι 3 απο τις καλυτερες και εθιστικες σειρες!!!

  1. THE EVENT (2010)
  2. FLASH FORWARD
  3. V (2010-2011)

Με βαση την ιστορικοτητα θα παω και το epicness !

  • Dr Who
  • Star Trek
  • Futurama :stuck_out_tongue:

flashforward? σηριουσλη;

  1. Battlestar Galactica
  2. Firefly
  3. Δεν εχει καμια σημασια

τα ειπε ολα

Σου’φταιξε κανείς σε κάτι εδώ μέσα και θες να τον βασανίσεις;

To The Event και το V δε με φτιάξανε καθόλου και τα παράτησα στα πρώτα επεισόδια.

Το Flash Forward τι σας χάλασε ρε παίδες? Γαμώ τις σειρές ήτανε…

Ε δεν το λες και αριστούργημα,καλό ήταν όσο κράτησε.

σαν ιδεα και τα πρωτα επς ηταν πολυ καλο το φλασφ.

Στη πορεια το γαμησανε οσο δε παει.

Δεν ειμαι πολυ των scifi αλλα αποσα εχω δει τα τοπ για μενα ειναι:

  1. X-Files
  2. Battlestar Galactica (2003)
  3. Farscape
  4. Firefly (αν και μικρουλι)
  5. The Lost Room (διαμαντακι, δειτε το)

Φυσικα ειναι ιεροσυλια να μιλας για τοπ scifi χωρις να εχεις δει σειρες μεγαθηρια οπως Star Trek, Babylon 5, Stargate οποτε δεν εχει βαρυτητα η επιλογη μου.

Eιδα πριν λιγο το πρωτο επισοδειο και μου ψιλοαρεσε, χωρις να τρελαθηκα. Να μη το συνεχισω γενικα? (Δεν ειμαι και φαν των σειρων, οποτε αν δε λεει μη το δω τσαμπα)

εγω που γενικα ειμαι εθισμενος με σειρες κλπ, δεν καταφερα καν να τη τελειωσω, απο το 9-10 επ και επειτα το γαμησανε τελειως…

τωρα απο κει και περα.

με τις σειρες ‘σιγουρακια’ εχεις παιξει καθολου;

Ενταξει τελειωνει κανονικα σε μια σεζον, δεν θα μεινεις ξεκρεμαστος.

Στο Lost ειχαμε σιχαθει να βλεπουμε τα flashbacks (μονο του σκυλου δεν δειξανε flashback), εδω εχεις flashforwards απλα :stuck_out_tongue:

Καλουτσικο ηταν και το Day Break

Πρακτορας που οποτε ξυπναει, η μερα ειναι η ιδια.
Παρομοιο στυλ με το Unknown που παιζει στο σινεμα

Edit: τελικα ειχει και ο σκυλος flashback hahahaha

Εγώ θα σου 'λεγα να το συνεχίσεις. Αφενός είναι μόνο μία σεζόν, αφετέρου θεωρώ ότι ειδικά μετά τα πρώτα 2 επεισόδια λέει πολύ.

Και για να μη μιλάω για μία μόνο σειρά θα πετάξω προτάσεις για τους sci-fi fans εδώ μέσα:

2 για τους Αμερικανόφιλους

  1. Sliders
  2. Alien Nation

2 για τους Αγγλόφιλους

  1. A For Andromeda (2006 ή του 1961 αν είστε hardcore)
  2. The Avengers (εννοείται η σειρά του '65 κι όχι η ταινία)

Ειμαι μεγαλος φαν του sci-fi γενικοτερα, αλλα σε σειρες δεν εχω κολλησει με καμια εκτος απο το Doctor Who το οποιο αγγιζει την τελειοτητα. Ψεμματα. Παλια εβλεπα X-Files που ειναι απο τις καλυτερες σειρες sci-fi που εχουν βγει, και επισης, προσωπικη αδυναμια αν και δε θα με καταλαβει κανεις δυστυχως, το Outer Limits. Αγαπημενη σειρα.

χμμ μαλιστα τοτε μαλλον χειωνω. Ειδικα αν δεν ειχαν υποψην τους απο την αρχη κανα τελος της προκοπης και το βρηκαν στο προτελευταίο επισόδειο, δε θα ψηθω καθολου ομως.

Οχι γενικα δεν εχω δει τπτ απο σειρες.

Θα σου ελεγα να πιασεις ενα breaking bad οπως εισαι, εξαισια σειρα με βαθος κλπ, αλλα δεν ειναι δυσκολη, οποτε για ΝΟΥΜΠΑΔΕΣ ειναι μια χαρα

εδιτ: εκτος αν θες οντωςς scifi, οποτε πιασε τη μια σεζον του firefly.

χαχαχ οκεικ,

θα τα χω υποψην αν με πιασει “το τηλεοπτικο” μου! ty

Καλά το πας :slight_smile: Όποιος περιλαμβάνει σε ένα ποστ δύο από τις αγαπημένες μου σειρές (που είναι και δύο από τις καλύτερες σειρές που έχουν υπάρξει), τον θεωρώ φιλαράκι. :slight_smile:

Επίσης, οφτόπικ, πες μου την άποψή σου για αυτά: 1)Community, 2)Buffy The Vampire Slayer και 3)Joss Whedon.

Oντόπικ τώρα, 3 καλύτερες sci-fi imo:
1)Firefly
2)Stargate(όλα)
3)Battlestar Galactica (2003)

offtopic

  1. Community, ανακαλυψη καποιων μηνων πριν, και ειδα και τις δυο σεζον σε κατω από 4-5 μερες. Αψογη κωμωδια, με πανεμορφο μεταχιουμορ, και πολλες μοντερνες αναφορες το οποιο αγαπαω στις σειρες μου. Τελεο καστ, με αγαπημενο ναναι ξεκαθαρα ο Donald Glover, ο οποιος ειναι εξαιρετικος ανθρωπος και all around ταλενταρα.

  2. Δεν το’χω δει καθολου, αλλα φανταζομαι καποτε πρεπει, μιας και προκειται για κλασσικ.

  3. ιδιοφυια στο χωρο. μονο ατοπημα του πως, κατα την αποψη μου, δεν παλεψα αρκετα για το firefly

[SPOILER]Ναι, αυτον τον πρωτογνωρισα πριν κανα 4 χρονια μεσω ττων derick comedy. Μαλιστα αν προσεξεις, στο Community παιζουν λιγο ως extras και οι αλλοι της ομαδας.
Θρυλικα σκετσακια:






[/SPOILER]