Best Stoner Album

Καλά κι εμένα το Dopesmoker είναι το αγαπημένο μου από Sleep, αλλά είναι ΝΤΟΥΜ. Έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ τουλάχιστον.
Το στόουνερ το δημιούργησαν, με το Holy Mountain, για να έχουν να παίζουν οι υπόλοιποι…

Δεδομένου πως Kyuss & Sleep είναι υπεράνω, τότε:

Μακράν όμως!!!:thumbup::thumbup::thumbup:

παντως αντικειμενικα το πολλ ειναι αχρειαστο και περιοριζει πολυ τις επιλογες και τη συζητηση σε τετοια τοπικς…
ειδικοτερα οταν μιλαμε για στοουνερ που ειναι κατι απο μονο του αοριστο…
αν βγαλουμε kyuss και magnet τελευταια πιστευω πως το sounds of liberation των che ειναι ισως το πιο πορωτικο και εθιστικο αλμπουμ που εχει βγει ποτε στο ιδιωμα κατ’εμε…
νταξει απο το πολλ λεω να διαλεξω clutch γιατι γουσταρω υπερβολικα και δεν εχουν ψηφο

γεγονό!

Απο τα αλμπουμ που παιζουν στις επιλογες,
το ποιο κοντινο στον ηχο για εμενα (πιο ξεκαθαρο ,ισως) ειναι το Kyuss.
Oμως ψηφιζω NOLA γιατι απο τοτε που βγηκε, δεν εχει χασει καθολου…και εχει και το Bury me in smoke!

Dopes to infinity ερχεται τριτο.

Dopes To Infinity.-

αυτό.το ode to io είναι εξαιρετικό δείγμα stoner των 00’s.
επίσης και το inner seasons των stonebride.
και το almost heathen των karma to burn ε?
πάντως γενικά τις επιλογές του πολλ τις βρίσκω μια χαρά.

Σοπωδήποτε το Welcome To Sky Valley. Πολύ μπροστά.

Τι δισκαρα ειναι αυτη… εχω παθει κατι σημερα (συμβαινει συχνα βεβαια :Ρ) και λιωνω το hymns to the stone. Απιστευτο κομματι, stoner epoC.

χαχα βασικα θα ξαναρχισω τις παπαριες περι του τι ειναι στονερ τωρα και ως προς τι τα κριτηρια επιλογης, οποτε δεν ψηφιζω

αν και αν μου εβαζες πιστολι στον κροταφο ‘ΠΕΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΟΝΕΡ ΑΛΜΠΟΥΜ ΤΩΡΑ ΑΜΕΣΩΣ’ -----> welcome to the sky valley

Δεν μπορούσα να ψηφίσω κάτι άλλο
[SIZE=“5”]MONO KYUSS[/SIZE] 8)