Biffy Clyro - Only Revolutions

Ανοίγω ξεχωριστό θρεντ, γιατί καλό είναι να ακουστεί αυτό το άλμπουμ

[CENTER]

[/CENTER]

5το σιντι για τους σκωτσεζους μας. Κυκλοφορει επισημα σημερα.

Κει που περιμενα πως το Puzzle ηταν αξεπέραστο, μου βγαλαν δαυτο, και με στειλανε αδιαβαστο.

Ουτε ένα αδυναμο τραγουδι.

Bubbles, God & Satan, Born on a Horse, Mountains, Golden Rule… blablalbla ολα φοβερα ειναι

Discuss.

edit: Παρτε κανα λινκ για δειγματακι

That Golden Rule

Born On A Horse

God and Satan (αγαπω τους στιχους, πεθαινω λιωνω)

Kαι την αγαπημενη μου ακουστικη εκτελεση του Mountains

For fans of: Quality Modern Rock (with a hint of indie gayness)

υγ, το Mountains ειχε κυκλοφορησει ως κουλο σινγλ απο ενα επ, περυσι

Είχα την ατυχία να τους δω live το καλοκαίρι του 2008. Χαλαρά πρέπει να είναι ότι χειρότερο έχω ακούσει ever… Μου φάνηκαν χειρότεροι ακόμα και από τους System Of A Down σε εκείνο το αλήστου μνήμης support στους Slayer. Και πριν γκρινιάξετε να συμπληρώσω ότι είναι αυστηρά προσωπική άποψη και δεν κρίνω κανέναν και μπλα, μπλα, μπλα…

Σαν πρώτη επαφή με την μπάντα το cd που αρέσει αρκετά!Έχει πάρα πολύ δυναμικά κομμάτια που σου μένουν, ειδικά το That Golden Rule, πραγματικά όπως λες Jason κανένα αδύναμο τραγούδι.

Θα ακούσω σύντομα και την υπόλοιπη δισκογραφική δουλειά των κυρίων, και μακάρι να κινούνται στο ίδιο επίπεδο με αυτό.
Βέβαια αυτό θα το λιώσω και άλλο, αλλά όπως φαίνεται θα είναι στην λίστα μου για φέτος.


Now playing: Biffy Clyro - The Captain
via FoxyTunes

Το εξώφυλλο “μυρίζει” Storm Thorgerson από χιλιόμετρα :roll:

Ω ναι!

Ακουστε το δισκακι ρε =/

Μου εβγαλε τους Green Day απο τη πενταδα μου, νιωστε!

παίζει να είναι και καλύτερο του puzzle θα το ακούσω αρκετές φορές και θα πω γνώμη

Εδώ και 4 μέρες δεν ακούω τίποτα άλλο, μόνο αυτό και πραγματικά μου αρέσει πάρα μα πάρα πολύ, και με ενθουσίασε και από το πρώτο άκουσμα κιόλας.
Άκουσα και το Puzzle, αλλά δεν ξέρω ίσως να φταίει ο ενθουσιασμός αυτού, και δεν το άκουσα αρκετές φορές γιατί ήθελα να βάλω να ακούσω αυτό εδώ.


Now playing: Biffy Clyro - Born On A Horse
via FoxyTunes

με την πρωτη ακροαση του δισκου διαπιστωσα οτι εχουν μαλακωσει πολυ τον ηχο τους.Δεν εχω καταληξει ομως ακομα αν μου αρεσουν τα νεα τραγουδια στην αρχη δεν εντυπωσιαστηκα,απο το mountains και μετα ομως μου φανηκαν καλυτερα.Ισως επειδη αν και σχετικα αμεσος δισκος χρειαζεται πολλες ακροασεις κατι που εγω δεν κανω γιατι τωρα ακουω αλλα.

Ωραίο τραγουδάκι αυτό το Bubbles.

προς αγορά τις επόμενες μέρες 8)

μαρέσει τρελά το εξώφυλλο btw

http://www.rocking.gr/review2670.php

η προωθηση
της προωθησης
την προωθηση
(ω) προωθηση

Το ξαναβαζω να το ακουσω, αν ειναι μαλακια ομως κρυψου…

Τόσο καλό πια?
Απο τη μία έχω ψηθεί, απο την άλλη δεν ξέρω τι να περιμένω. Σίγουρα δεν περιμένω κάτι μέτριο μιας και έχουν δημιουργηθεί αρκετες προσδοκίες, οπότε ή θα ανταποκριθεί είτε θα καταποντιστεί…

Τώρα πια είμαστε σίγουροι… Παίρνει ποσοστά.-

ποσα σε πληρωνουν ρε για να τους προμοταρεις;σου τα σκανε χοντρα ή ειναι σκωτσεζοι;

ΡΕ!

θα μαθετε μπαλιτσα επιτελους ρε;

αφηστε τα σχολια και αγαπηστε

σουπσουπσοκσοκ που λεει και η ντιμιτρα

[SIZE=“6”]ΚΡΥΨΟΥ[/SIZE]

πφφ κοφτε το λαιμο σας ξερωγω

Γιάσο…

Next Friday ρε.

γιορταζεις κλπ, εισαι οφ δε χουκ

μη γυρισεις και πεις κακια κουβεντα.

Χρονια πολλα =)