Big Business - Quadruple Single EP (2011)

streaming όλο εδώ:
http://www.brooklynvegan.com/archives/2011/07/new_big_busines.html

:bounce::bounce::bounce:

είμαι στη δεύτερη ακρόαση και γαμάει σπίτια ε.

Ναιιιιιιιιιιιιιι!!!

Guns are better than everything :!:

Bleedin, σειρά σου.

εεεε τι να συνεχίσω? :?
4/4 υπερκομματαρόλες με κάτι ΠΑΠΑΡΙΑ ΝΑ αλλά άντε να κάνει κάνα ποστ ακόμα ο ρεντ ραμ, άντε κι ένα ο άνγκμαρ, άντε και κάνας κευσερ/μπρέηντεντ/σαμαν κλπ, με το ζόρι θα γεμίσει 2 σελίδες ενώ θα’πρεπε να’χει κλειδωθεί το ‘κυκλοφορίες’ τιμής ένεκεν.

Καλά, το Guns με κόλλησε στον τοίχο!
Έτσι μωρή μπαντάρα!

Η μόνη μαλακία είναι ότι πλέον τις τραγουδάρες τους τις περιμένουμε, δε σκάνε κατακέφαλα από το πουθενά.

Τώρα ακούω το δεύτερο τραγούδι, το Ice-Cold War. Καλόόόόό…:slight_smile:

έδιτ. Το ακούω δεύτερη φορά!!! Πολύ καλό, αν και μικρό σε διάρκεια, πολύ μικρόόό… :confused:

Ελα μωρη μπανταρα!Τους εμαθα με το Mind The Drift και απο τοτε τους λιωνω συνεχεια.Περιμενω τα καλυτερα απο αυτους!Θα το ακουσω και θα εκφερω γνωμη αργοτερα.

Ελπιζω καποια στιγμη να μπορεσουμε να τους δουμε live,σαν ανθρωποι και οχι στο Rodeo :?

Έχουν βγάλει κι άλλον δίσκο; Για δώστε πληροφορίες τί παίζουν κλπ. Πολύ καλά τα κομμάτια τους. Το μόνο κακό είναι ότι είναι μόνο τέσσερα τραγούδια και πάνω που πας να ‘ξεδώσεις’…τσουπ τελειώνει… Κατά τ’άλλα, εμένα προσωπικά μου φάνηκε αρκετά καλό…όχι ένα εκ των κορυφαίων της χρονιάς (πράμα που δε μπορώ να το πω με σιγουριά γιατί έχω ακούσει πολύ λίγες νέες κυκλοφορίες) αλλά σίγουρα πολύ καλόόόό!!! Θα το ακούσω πιο προσεκτικά…:slight_smile:

Δυνατό άλμπουμ8)

Μπλίντιν, εξήγα τα καθέκαστα στο σαηλεντάκι.

3 full length κυκλοφορίες έχουν, μετά την πρώτη (ή τη δεύτερη? δεν είμαι 100% σίγουρος) τα δύο μέλη τους ενσωματώθηκαν στους Melvins και παίζουν παράλληλα και στις δυο μπάντες. Τα 2 πρώτα άλμπουμς των Big Business είναι υπεραπαραίτητα και τα ακούς χτες, το τρίτο είναι πιο μελωδικό και λιγότερο θορυβώδες, εγω το ψιλοβαριέμαι, σε άλλους (π.χ. ο αποπάνω) αρέσει.

Ευχαριστώ.:slight_smile:

Τα έψαξα λίγο και τώρα κατεβαίνουν…8)

Το Mind the drift είναι ο ορισμός του πως πρέπει να παίζεται το ροκ στις μέρες μας imho

Αυτό ακούω αυτή τη στιγμή…είναι πολύ όμορφο και έχει και ωραίο εξώφυλλο!!!

Μετά τη δεύτερη.

Fixed.

Ακούω τώρα τα καινούρια κομμάτια. Πωπω καύλα.

Oπ καινουριο τα παληκαρια…Το mind the drift μ αρεσε τοσο που μεχρι και παραγγελια απο play.com εκανα(που δεν εχω κανει ποτε μου)…:smiley:

στο ίδιο ύφος με τους Big Business (δλδ ντραμς και μπάσο ΜΟΝΟ) υπάρχει και μια γερμανική μπάντα, οι beehoover, οι οποίοι μου αρέσουν πολύ.

Οι τελευταίοι είναι κοντά στους πρώτους? Ξέρει κανείς?