Big Business

Πέρσυ είχα ακούσει το ντεμπούτο τους και είχα πάθει shock!Τρομερή μπάντα,ήχος,η ένταση και η δυναμή τους είναι απαράμιλη.Από όσο ξέρω τώρα έχουν ενωθεί με Melvins.Με λίγα λόγια μόλις βγεί ο κοινός τους δίσκος,τα αφτάκια μας έχουν να σκληρωποροθούν.

Τους έχει ακούσει κανείς?

Το τελευταίο τους είναι δισκάρα.
Και γενικώς ενδιαφέρουσα μπάντα.

To ντεμπουτο τους ειναι απιστευτη δισκαρα!!! Απο τα πιο ενδιαφεροντα και πρωτοπορακα πραγματα που εχω ακουσει τελευταια…

Το καινουριο το εχω παρει αλλα δεν εχω προλαβει ακομα να το ακουσω…

πρόσφατα άκουσα το “here come the waterworks” και μου άρεσαν πολύ καθώς δηλώνω fan των πρωτοπόρων της grunge, Melvins!!!

Ξεθάβω γιατί οι κάτωθι δίσκαροι ξαναπαίζουν μετά από καιρό στο στέρέο μου


Από τις μπαντάρες της Hydra Head (μαζί με ένα μάτσο άλλες), με αγαπημένα όπως τα:

Εaster romantic http://www.youtube.com/watch?v=Rg-Fd5KuXaU

Grounds for divorce http://www.youtube.com/watch?v=zYaVpF-EQFs

μας κάνουν να περιμένουμε το νέο τους πόνημα Μind the drift τον Απρίλη ανυπομονώντας…

οπα καινουριο αλμπουμ απο big business…?

ετσι αυτα ειναι…!!!

Ω ναι! Ετοιμαζουν νέο τσιμεντόλ… εεε… άλμπουμ! :smiley:

ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΑΝΤΑ!!!

__Καινούργιο? Τρίτο? ή λέτε για το δεύτερο? Τους είχα μάθει πριν από δύο χρόνια… ΟΔΟΣΤΡΩΤΗΡΕΣ!! Απ τα πιο πραγματικλα “προγκ” πράματα το δεύτερο και ΠΟΛΥ δύσκολο άκουσμα… Κάνουν φοβερά πράγματα, αλλά μόλις αρχίσεις να ξεπερνας το πρώτο σοκ και τη φρίκη [:D], εκεί είναι που τους εκτιμάς και παθαίνεις πλάκα. Ενωση με Melvins…? Για να δούμε, για να δούμε!

Καινούργιο?!

Βρήκαμε τον δίσκο της χρονιάς δηλαδη? Γιούπι (Ωχ ξέχασα, είναι και οι Thorns :roll: )

To Here Come The Waterworks είναι απλά συγκλονιστικό, αλλά θάφτηκε δυστυχώς από τον σχετικό τύπο. Θάφτηκε όχι με την έννοια ότι πήρε κακές κριτικές, αλλά ότι δεν προωθήθηκε όσο άλλοι δίσκοι του χώρου.

από το μαισπέις τους…

Sunday, February 22, 2009

sweet twits!

Howdy howdy,

Well, we’re getting ready for our new record to be released, which means lots of touring. I went ahead and started a twitter account so anyone can follow along with us. It’s like being in the van, except you don’t get scabies or trenchfoot! The tour dates are coming together, so expect those to be posted soon. If, for some reason, we aren’t coming to your neighborhood…rest easy, this is only phase 1. We are going to get everyone. Seriously, you will be totally sick of us before we are done with you. Can’t wait, bring your partyrockpartyface.

xoxo
coady

:D:D:D:D

Μάλλον στους αμερικάνους απευθύνεται ρε σύντεκνε. Μακάρι πάντως!

Τζούρα από το νέο άλμπουμ στο www.mindthedrift.com
Από πάνω ακούγεται commentary από τη μπάντα, αλλά ότι πιάνεις είναι αρκετό για να καταλάβεις ότι το νέο άλμπουμ παρουσιάζει αρκετό ενδιαφέρον!

[I]Φέρτε τους[/I]

Nαι ρε! Αλλά θα πάμε 200 άτομα αντί για 2000. Οπότε ποιος να τους φέρει? :frowning: