Billy Powell r.i.p

το μονο μελος των Lynyrd skynyrd απο την αρχικη τους συν8εση αυτη την στιγμη ειναι ο gary rossington

http://www.classicrockmagazine.com/news/lynyrd-skynyrds-billy-powell-rip/

Όχι ρε φίλε.

Κρίμα, πολύ καλός μουσικός και συμπαθέστατη μορφή.

Τέλος οι Skynyrd ε??? Μόνο ο Rossington…

RIP Billy.

Πραγματικα λυπητερο το γεγονος…

Δυστυχως αποδεικνυεται οτι μερικα συγκροτηματα πρεπει να τα βλεπουμε οσο προλαβαινουμε…

Αν τελικα δεν ακυρωθει (που το ευχομαι) στις 31/5 θα δω ενα live μιας μπαντας που μπορει να μετραει ενα μονο αυθεντικο μελος πλεον, αλλα κουβαλαει πολλα και δημιουργικα χρονια ιστοριας…

Μετα απο το προσφατο γεγονος το δεος μεγαλωνει…R.I.P. Billy Powell…

rip billy powell

Να υποθέσω ότι δεν αξίζει για πρώτη είδηση ε? Οι Φέησιζ είναι πιο σημαντικοί?

Κρίμα:(

Άλλος ένας μεγάλος έφυγε.

Καλό ταξίδι Billy

Έλα, ας μη γκρινιάζουμε και οι faces είναι σημαντικοί και έχουν και ευχάριστα νέα. :slight_smile:

Για τον Powell ποστάραμε χθες το βράδυ εγώ και ο Hopeto στο RIP topic.

RIP

Θλιβεροτατη απωλεια.:frowning: r.i.p.

r.i.p

Παρτε μια σημερινη ανακοινωση απο το site…

http://www.lynyrdskynyrd.com/index.php?module=news&news_item_id=69

Απλα εχω συγγηνηθει οσο δεν παει…Διαβαζα την ανακοινωση και δακρυζα και τωρα καθομαι και ακουω ολη τη δισκογραφια…

Πραγματικα το δεος μεγαλωνει και η αναμονη για τις 31/5 ολο και γινεται πιο βασανιστικη…

Αυτη η μπαντα, καταραμενη απο ολες τις αποψεις…Οι Lynyrd Skynyrd γαμωωωω…Θα τους δω live…
Δηλαδη τι αλλο θα μπορουσα να ζητησω…Θα σκασω με πανο σχετικο με τα καινουρια νεα και γουσταρω που θα σκασω ετσι…

Ειναι μια πραγματικα ΜΕΓΑΛΗ συγκροτηματαρα…Παρ’ολες τις κακοτυχιες και με μονο ενα αυθεντικο μελος συνεχιζουν να μας δινουν αυτο το southern rock παλμο οπως μονο αυτοι ξερουν…Δεν ξερω αν αλλο γκρουπ θα συνεχιζε κατω απο αυτες τις συνθηκες…

Εγω αν ημουν στη θεση του Rossington θα ενιωθα οπως στο ‘‘Βλεπω το θανατο σου’’ που θα περιμενα με τρομο τη σειρα μου…

Και ομως με αυτη την ανακοινωση δειχνουν οτι εχουν @@ με ολη τη σημασια της λεξης…Και οχι σαν κατι φλωρομπαντες που θα σταματουσαν ή θα ειχαν ηδη σταματησει μετα απο τετοια γεγονοτα…

Ετσι πλεον η 31/5 σημειωνεται στο ημερολογιο σαν μια d-day…Μια σημαντικοτατη ημερομηνια στην καρδια μου ως ροκα…Και ναι θα κλαψω, θα χτυπηθω, θα κανω οτι μου κατεβει γιατι πραγματικα αυτο το live θα μεινει στην καρδια μου, στο μυαλο μου, σε ολο μου το ‘‘ειναι’’ χαραγμενο για παντα…

Για το τελος θα χρησιμοποιησω τον τιτλο της παραπανω ανακοινωσης που εκφραζει απολυτα το πνευμα…

ANOTHER DEATH, BUT LYNYRD SKYNYRD LEGACY ENDURES…!!!