Biomechanical - Cannibalized

Το αλλο τοπικ αναφερετε στο προηγουμενο αλμπουμ των Biomechanical οποτε καλυτερα να λεμε τις αποψεις μας για το νεο αλμπουμ εδω…για να μην μπερδευομαστε!!8)

  1. Fallen in Fear 04:28
  2. The Unseen 04:26
  3. Cannibalised 05:51
  4. Breathing Silence 05:03
  5. Predatory 04:45
  6. Slow the Poison 05:44
  7. Consumed 05:05
  8. Reborn in Damnation 03:56
  9. Through Hatred Arise 04:38
  10. Violent Descent 03:17

Δεν το εχω ακουσει ακομα…

Μετα απο 2 ακροασεις τα πρωτα συμπερασματα ειναι ο δισκος τα σπαει!!Δεν ξερω αν υπαρχει αλλη μπαντα που να παιζει ετσι!!Πολλα χρονια μπροστα!!!Παιζουν λες και δεν υπαρχει αυριο!!Τεντωμενα ολα σε ενα σχοινι κανονικα!!Ο John K εκανε το θαυμα του παλι!!Παντως παρολο που ειχε τοσα προβληματα με τα μελη της μπαντας απο οτι φαινετε τουλαχιστον στο στουντιο οι παιχτες ειναι απιστευτοι!!Ειδικα τα ντραμς ειναι αλλου για αλλου!!!Θα επανελθω μετα το λιωσιμο του δισκου…
Συμφωνω με τον Signal για τα Live…

Kαι γαμώ! Oι Biomechanical σπέρνουν.
Για κάντε εσείς που το ακούσατε καμια σύγκριση με τα προηγούμενα

Μετα απο 2 βδομαδες ακροασεων μπορω να πω πλεον με σιγουρια οτι ο δισκος γαμαει!!Σου παιρνει τα μυαλα κανονικα!!Απιστευτη επιθεση φωνητικων-τυμπανων-ριφς απο ολες τις πλευρες!!Θελει αρκετες ακροασεις για να τον συνηθισεις,προσωπικα εχοντας λιωσει τα 2 προηγουμενα πιστευω οτι ειναι ο καλυτερος τους δισκος!!Αντε να κυκλοφορησει να το τσιμπησω για πληρης ηχητικη απολαυση!!

οντως.πρεπει να ναι ο καλυτερος τους.
και οντως θελει πολυ ακουσμα.
και οντως οντως ειναι απιστευτη ηχητικη επιθεση!!!
προσωπικα μου βγαζουν ενα feeling “πανικου” που μου το βγαζαν μπαντες οπως οι dillinger!!!

και το γαματο ειναι οτι εχουν φτιαξει ενα πολυ προσωπικο ηχο!μπορει να φαινονται οι επιρροες τους απο αλλες μπαντες,αλλα σιγουρα αμα ακουσεις ενα κομματι τους,αποκλειται να τους μπερδεψεις με αλλους.

και για πειτε οσοι ξερετε,
νομιζω εχουν παρουν και αλλους ελληνες μουσικους.
ο μπασιστας απο οτι ειδα ειναι πρωην dragonforce.οι υπολοιποι ειναι συμπατριωτες??

Απο οτι ξερω απο το space τους ειναι Αγγλοι οι υπολοιποι!!Και σχετικα νεοι!!Τουλαχιστον στουντιακα σπερνουν…μακαρι να τους φερουν να γινει ολοκαυτωμα!!Γουσταρω πολυ που σε καποια σημεια μεσα στα κομματια σου πετανε απο εδω και απο εκει καποια φοβερα κοφτερα κλασσικομεταλλικα ριφ μεσα στην καυλα!!

βασικα ελληνας πρεπει να ναι ο GUS DRAX!
ποσους gus ξενους ξερεις??? :stuck_out_tongue:

υποθετω κωστας δρακοπουλος?
δρακακης?
δρακος?
κατι τετοιο

οι αλλοι απο οτι ειδα και γω στο myspace ειναι σιγουρα ξενοι.

#-o :lol: Γεμισαμε στους Γκας ρε γαμωτο…

Λαρισαιος ειναι. Τον ειχα πετυχει μια φορα κατα τυχη.

Just a few weeks left for the release of Cannibalised!

Earache will release a special edition CD with four additional orchestral tracks alongside the normal CD!

Cannibalised has been mixed by the legendary producer Chris Tsangarides and has received awesome reviews from the printed and internet press so far:

Lords of Metal.nl-'The new gods of heavy metal have arrived! With their third full-length Biomechanical deliver the perfect modern heavy/thrash metal record. The energy sparking off of all the ten technical thrash metal masterpieces is phenomenal!

Powermetal.dk -“The promo-CD that I’m holding in my hands contains 10 tracks… 10 awesome tracks with a splendid production. Crystal clear and
powerful.This is… to put it simple… the best Progressive-Extreme-Schizophrenic-Metal album that I’ve ever heard.”

Planet Loud.com-‘Cannibalised’ is a technical thrash assault unlike anything else…'The whole album in fact has an epic feel,whether it be because of John K’s vocals or the black metal elements, there is just something about ‘Cannibalised’ that says this is a truly outstanding album. "

Kerrang - ‘Holy shit! Uber-thrashers Biomechanical have gotten all orchestral on us without compromising one iota of their belligerent savagery. Prepare for some serious aural destruction!’

Hard n’ Heavy (Fr) - British heavy metal has found a name. Biomechanical’

Bruce Dickinson (BBC Radio 6 Friday Rock Show) - 'I do think it’s one of
those albums where you will definitely benefit from listening to it in its entirety with your headphones and underpants on

Απο οτι βλεπω εδω κυκλοφορει στισ 11/02/2008
Το κειμενο ειναι απο το space τους!!
Το ακουσε κανενας αλλος?

Σχολιο Bruce Dickinson την ραδιοφωνικη εκπομπη του:
<<You need to hear this with your headphones and your underpants on>>

Μαλιστα ο John K εκανε και μια συνεντευξη με τον Bruce η οποια θα παιχτει στις 8 Φεβρουαριου!

μετα την πρωτη ακροαση ενα πραγμα μου εμεινε…riffo-κατακλυσμος!!φυσικα θελει πολλες ακροασεις για να γινει πληρως κατανοητο…αλλα ακουγετε πολλα υποσχομενο!!

Το πρώτο μου αρέσει αρκετά, αυτά πού ακολούθησαν δεν μου λένε και πολλά. Σε ότι αφορά τις πρόσφατες δουλειές του Κουτσελίνη τον προτιμώ στους Balance Οf Power, γενικά ομως, αιώνιο respect στoυς Deceptor!

Ενταξει οι Balance Of Power και οι Deceptor δεν εχουν καμια απολυτως σχεση με Biomechanical!Αυτο που κανει με τους Biomechanical ειναι πρωτογνωρο…Και μενα ισως η αγαπημενη μου στιγμη του να ειναι στο Heathen Machine…
Αλλα πραγματικα υποκλινομαι στους Biomechanical…Εχοντας ακουσει το νεο αλμπουμ πανω απο 15 φορες συνεχεια ανακαλυπτω πραγματα και μερη που δεν ακουσα τις αλλεσ φορες!Και νομιζω πως ειναι το καλυτερο τους…Παντως ειναι δισκος πολλων ακροασεων!

Απαράδεκτο.
Όλα να βαράνε. βαβουρίτσα, όλα τα έφε, και δοξα σοι ο θεός…
δεν έχει νόημα… αυτό δεν είναι μουσικές συνθέσεις, είναι random patterns repeated randomly.
τι να το κάνω το παίξιμο ? 1000 φορές να ακούω έναν νεοκλασσικό να την παίζει… την κιθάρα…
πολύ ράμπο αισθητική … πολλά εφφε… πολύ θόρυβος για το τπτ !

1000 φορές να ακούω priest ή nevermore ξεχωριστά … και τα 2 μαζί με ορχηστρικά απο κάτω απλά είναι
ένα noisy τουρλουμπούκι !

Ε ναι, μη και συμφωνήσεις εσύ :stuck_out_tongue:

Nevermore? Χίλιες φορές να ακούω Judas Priest, Metallica, Candlemass ξεχωριστά [-X

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

μαμώ, αυτό είναι μην έχεις αποψη, πρεπει να συμφωνεις με τους πολλούς !

Ήμαρτον ! Τεχνικά και βαβρβατα γκρουπ υπήρξαν. πχ οι coroner… κτλ κτλ κτλ … αλλά έγραφαν κομματάρες… έδω είναι ένα τορλουμπούκι ανευ προηγουμένου και θα έπρεπε να μου αρέσει ?

Είναι αυτό παραγωγη ? ποιά διάυγεια έχει ? Αρκετή βασικά αν λάβουμε υπ-οψιν τι παίζει εκει μέσα, αλλά απο εκει και πέρα…παίζει μέσα και ο μαραντόνα αμα λάχει …
οι biomechanical είναι μπάντα των εφφε και της υπερβολής !
δισκός του μήνα - δυστηχώς και στα περιοδικά … ε ρε σκουπιδαριό !!!
και φυσικά τι σου κάνει μια διαφημησούλα … ! ε ?

το αφήνω σε άτομα-κριτικούς που όλα τους φαίνονται ρόδινα και φοβερά !

καλά οι nevermore μπροστά σε sanctuary ή serpent’s knight δεν wu tang clan-ουν 1 !

[FONT=“Arial Narrow”][SIZE=“2”]
+100 8O :!: 8O :!: [/SIZE][/FONT]

[FONT=“Arial Narrow”][SIZE=“2”]Κι όμως…[/SIZE][/FONT]

δυστιχως παρατηρω και εγω μετα τον αρχικο εθουσιασμο λογω της πολυπλοκοτητας του ακουσματος οτι δεν τιποτα αλο απο εναν αχταρμα απο riffs…με αποτελεσμα το μονο που σου μενει στο τελος ειναι ο πονοκεφαλος…κριμα