Black Metal Albums

Ακριβώς. :roll:
Δεν είναι και τίποτα τρομερο…

Ουλβ! Ουλβ! :lol:

παιδια πειτε 2 λογακια για το τελευταιο valkyrja! εχω ακουσει παιανες για το δισκο αυτο και εχω μπει σε σκεψεις να το ανταλαξω με μια power-ια που το μονο gia to opoio ειναι χρησιμη ειναι να πιανει χωρο στη δισκοθηκη μου! ποθω αναλυτικες και εις βαθος περιγραφες αναλογες θεουλη plunderer:D:D
καινουργιο limbonic art αυριο στα δισκαδικα! ξαμοληθειτε…εγω παντως αυτο θα κανω:):):D:D:D:D:D:D

Το Valkyrja τα σπαει (και τα 2 βασικα),ανταλλαξε το αφοβα αλλιως πες μου να κανω εγω την τραμπα! :stuck_out_tongue:

4 pointts to [SIZE=“5”]THE BBB[/SIZE] (yeah!!!). Θα μου στείλεις ενα ηλεκτρονικό αυτόγραφο? ppppllllzzzzzzz!!!

We Support TRVE & KVLT Underground Trolling!

προσατανε θα μεινεις με την λιγουρα:lol::lol:
την τραμπα θα την κανω εεεεεεεεγω:D:p:p
αλλα δεν μου εκανες εκτενη περιγραφη του δισκου[-X
αναλογη με αυτες του πλαντερερ!!!οχι μαλακιες!!!σε προκαλω λοιπον να κανεις ριβιου στο δισκο μεχρι την παρασκευη που θα τον ανταλλαξω:D
track by track αν εχεις την ευγενη καλοσυνη!!:lol: ποθω ριβιου ακτινογραφια(…πωρε φιλε ΟΤΙ ΝΑ’ΝΑΙ)
(με τις μαλακιες που πτυω -οι λεγομενες και πτυσομενες- θα φαω καμια προσατανικη αναστροφη μπατσοφαπα ):slight_smile:
αντε για να σε δελεασω θα σε προτρεψω να ακουσεις το τελευταιο odem arcarum! ΠΟΣΟ ΓΑΜΩΓΑΜΕΥΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΝΗΜΑ!!!
και το κυριοτερο θα κανω ριβιου στο καινουργιο limbonic art! 80 γραμμες αναλυση το ΛΙΓΟΤΕΡΟ!!!

Το odem arcarum δεν μου ειπε και πολλα αλλα οκ,ο καθενας μας οπως την βρισκει :wink:
Τωρα για Valkyrja δεν παιζει να σου πω πολλα καθοτι αναλυσεις επι αναλυσεων δεν κανω ποτε γιατι δεν μαρεσει,ασε που ο Plunderer το κατεχει καλυτερα.Κατεβασε το,ακουσε το και κρινε απο μονος σου πριν επενδυσεις/ανταλλαξεις/,εγω τουλαχιστον παντα αυτο κανω.Στην τελικη δεν φτιαχνομαστε και ολλοι με τα ιδια :slight_smile:

Προσατανικό λαμόγιο.

Πας να εκμεταλευτείς το αθωο τούτο τέκνο, που ζήτησε την βοήθεια σου. Σε έκοψα εγω.

@cradle of maiden: Επειδη ο Πλάντερερ λιάζετε αυτή την στιγμή (2 η ώρα το βράδυ) δεν πρόκειτε να δείς τόσο εκτενή παρουσίαση. Οπότε, όπως είπε ο προσατανικός κλεπταποδόχος, κατεβάουα-άκουα-αποφασίζουα.

THE THREE RAVENS! WTF!!! Προσκυνάουα.

ελα ρε φιλαρακο προσατανε, σε πειραζω!! πλακιτσα σου εκανα,ο αληταμπουρας
:stuck_out_tongue:
ο δισκος των valkyrja πραγματικα ειναι πολυ καλος και θα ανταλλαχθει!!

κατι αλλο τωρα!!προσφατα ακουσα καποια κομματια μιας μπαντας ονοματι 1349!!
πιο συγκεκριμενα απο το δισκο revelations of the black flame!! μου αφησε θετικες εντυπωσεις η ακροαση!! εν συνεχεια διαβασα καπου πως η τελευταια τους κυκλοφορια, το demonoir μαμαει!! χαοτικο με διεστραμμενες ατμοσφαιρες και υπερταχυτατο!!
και τωρα θετω το εξης ερωτημα και περιμενω αποψεις σας που θα με κατατοπισουν…
ποσο εχει διαφοροποιηθει το demonoir απο το revelations of the black flame το οποιο μου αρεσε??ειναι δυσκολο σαν ακουσμα?

Για μένα το Revelations of the Black Flames ήταν η μεγαλύτερη αποτυχία των 1349.Αν και είχε μέσα το χιτάκι “Maggot Fetus…Teeth Like Thorns”.Σου προτείνω να ακούσεις το πρώτα το “Beyond thocalypse” και μετά τα άλλα των Νορβηγών 1349 με προτίμηση (προσωπική) το “Hellfire”!

Υ.Γ Προσκυνάμε Valkyrja. 8)

Μία χαρά διάβασες :slight_smile:
Το demonoir είναι πιο “εύκολο” σαν άκουσμα από το Revelations υπό την έννοια ότι, τεχνικά μιλώντας, είναι πιο παραδοσιακό. Λοίπουν τα έντονα ambiento/pink floyd στοιχεία που είχε το προηγούμενο. Για την ακρίβεια δεν λείπουν ακριβώς, αλλά είναι ενταγμένα με άλλο τρόπο - ως ιντερλούδια κυρίως, και πολύ πολύ κομψά και ύπουλα μέσα στα κομμάτια σαν leads ή περάσματα. Αυτό το λέω γιατί το 90% των οπαδών της μπάντας εκνευρίστηκαν από το revelations.

Από εκεί και πέρα, τα κομμάτια του Demonoir “δομικά” έχουν επιστρέψει στην τεχνοτροπία των προηγούμενων άλμπουμ τους, με χαρακτηριστικά τις απίστευτες ταχύτητες και τα βαριά thrashοriffs.
Συμπέρασμα - όχι τόσο χαοτικό, αλλά με πολύ πολύ διεστραμμένες ατμόσφαιρες και υπερταχύτατο, ναι.
Άκου το hellfire πριν. Είναι συνδυασμός Hellfire και Revelations

(edit) το αποπάνω σχόλιο με επιβεβαιώνει!

Ή άκου κατευθείαν κάνα Rebel Extravaganza.

Μπηχτή?
:stuck_out_tongue:

Ντάξει μωρέ, καλός είναι ο δίσκος και η μπάντα γενικώς αλλά ποτέ δεν μου κανε κάνα ιδιαίτερο κλικ ώστε να τους εντάξω σε επίπεδο Α’ εθνικής έστω.

Απλά όταν κάτι μου θυμίζει αρκετά κάτι άλλο (τον καλύτερο Satyricon δίσκο στην συγκεκριμένη περίπτωση), πάντα θα προτρέψω στο να ακουστεί πρώτα αυτός και μετά οι ακόλουθοι.

thanks φιλε whorecrown!!

το εχω το rebel extravaganza, αλλα η αληθεια ειναι πως δεν το εχω και σε ιδιαιτερη εκτιμηση!! προτιμω nemesis divina και shadowthrone!!

Fair enough, κι εγώ αυτό ακριβώς κάνω.
Αλλά επειδή προσωπικά είχα πάθει απόλυτη πλάκα με το Revelations (ενώ αντιθέτως πιο πριν τους θεωρούσα τυποποιημένους μέχρι κεραίας - sorry whorecrown :roll: ), “βλέπω” αυτό στο Demonoir. Ουδέποτε το συσχέτισα με το Rebel, αλλά πάω να ξανακούσω - και τα δύο - για να βρω αυτό που άκουσες :smiley:

Τι sorry βρε,γούστα είναι αυτά…:slight_smile:
Όσο για Rebel Extravaganza έχω να πώ οτι είναι “τίμιος” δίσκος και για μένα ο καλύτερος των Satyricon μαζί με το Shadowthrone!

Υ.Γ 2 : Έχω φάει κόλλλλημα με το τελευταίο των Wolfsmond. 8O Δισκάραααα!!:bow:

H’ κατευθειαν το thorns … α ρε Σνορε μεγαλοψυχε …:smiley:

Το Thorns:?:

εσυ ειπες ρεμπελ πρωτος… :stuck_out_tongue: