Black Metal Albums

ποιό εξώφυλλο; ούτε leak για το tracklist δεν έχει γίνει.

Btw εδώ έχει μία ενδιαφέρουσα συνέντευξη του Edmond, διαβάστε.

Γεια σε όλους σας παιδια,μολις σημερα γύρισα από Ιταλία και ερχομενος σπιτι με το που πάτησα πόδι άκουσα τον μεγάλο μ αδερφό να λεει οτι βγενει νεο Burzum(δεν το ήξερα και τρελάθηκα…(!)) Περίμενα 4 χρόνια(όσο δλδ ακούω black) για να το ακούσω αυτο και επεσε ίσως στην καλύτερή στιγμή μου…για οσους δεν με ξερουν ειμαι ο μικρος μπλακμεταλας(16 χρονών) που ειχα ερθει και στον Δαναο για τo until the light takes us…Το ντοκιμαντέρ μου άρεσε αν και καποιες στιγμες τοσο ο fenriz οσο και ο varg μου φενεται οτι πηγαίνανε να μας πηγαίνανε κοροϊδέψουν λιγο και να μην αναφερθουνε αναλογα στις ερωτήσεις που τους κάνανε(ειδικα ο varg ήταν πολύ κάλος σαυτο :wink: )Τεσπα καμία καλή κυκλοφορία έχει παίξει η τα ίδια ?

The legends of Transilvanian Black Metal for the first time in Greece for one and only show in Thessaloniki!

Negură Bunget, Daemonicus, EUFOBIA, Makabre Winter and Incest in Heaven

Ισχύει αυτό?

Ισχύει εν μέρει, αν καλοσκεφτείς ότι δεν είναι οι Negura Bunget αυτοί.

Η αλήθεια είναι πως δεν έκατσα να διαβάσω και τις 260 σελίδες posts, πιάνομαι όμως από το Master’s Hammer που είδα πιο πάνω, θυμάμαι “αρχαίο” εξω-νορβηγικό black και συγκινούμαι.
Δεν ξερω αν έχουν αναφερθεί στο thread, αλλά υπάρχουν οι θεούληδες τσέχοι ROOT, εν ζωή από το '87, γαμάνε και ανήκουν στην ίδια συνομωταξία με MH.

Στην κατοχή μου έχω μόνο το Book, ένα απίστευτο μείγμα pagan black/ rock, αλλά κάτι για re-issues ακουω και μειδιώ.

btw, οι NEGURA BUNGET live είναι συγκινητικά θεοί…

Root, τι είπες τώρα! Με τον τιτανοτεράστιο Big Boss!:smiley:

Κουλή σχετικά ανακάλυψη.

Sadomasochrist “s/t” [2009]

Μεξικανοί είναι και περίμενα να ακούσω κάνα καβλωμένο blackthrashgrind α λα Morbosidad. Η πρώτη έκπληξη είναι ότι οι τύποι παίζουν blackmetal νορβηγικής κοπής. Η δεύτερη έκπληξη είναι ότι παρά το παράταιρο του θέματος δείχνουν να “το 'χουν” ειδικά για ντεμπούτο. Κάπου μου θύμισε Ancient, κάπου θρασίζει λίγο, κάπου ακούς και κλασικομεταλλάδικες μελωδίες. Σε σημεία μού φερε και λίγο στο νου το ντεμπούτο των Cradle Of Filth (χωρίς πλήκτρα βέβαια). Τα φωνητικά θέλουν άμεση και σοβαρή βελτίωση.

Ο δίσκος υπάρχει ολόκληρος στο MySpace τους, αλλά κάποιο λινκ για να το κατεβάσω δεν βρήκα.


http://www.metal-archives.com/band.php?id=3540297268

Ρε Chris αυτο που λενε οσο πιο μακρυα* τοσο πιο καλο … ε ,δεν … :wink:
Το πιο σωστο πραμα στο space των τυπων περα απο τισ φωτο που μου φτιαξαν το πρωι , ειναι οτι μπορεις να μπεις στη σελιδα των Mutilator που ειναι λιγο πιο διασκεδαστικοι και εχουν κ φωτο με μουναρες να φορανε τα τ σερτς τους :smiley:

  • μακρυα οπως επισης αγνωστο , κουλο , μογγολο κτλ

Μιας και φτασαμε μεχρι Μέχικο λοιπον, καλοι ειναι τουτοι :

Hacavitz - Katun

Αλλα μιας και πηγαμε τοσο μακρυα , λεω και αυτο για οσους δεν αρεσκονται στο να χρησιιμοποιουν πηρουνι οταν τρωνε ενω θεωρουν πολυ ευγενικο να ρευονται και να κλανουν παράλληλα, ας κανουν τον κοπο για ενα κλικ (κυριολεκτικα) πιο διπλα, για …

Anal Vomit - Demoniac Flagellations

Ναι, ΟΚ, δεν είπα ότι πρόκειται για το next big thing του blackmetal ούτε για κανα κρυμμένο διαμάντι. Απλά βρήκα ένα ενδιαφέρον (ειδικά για 2.30 το βράδι) και θα λεγα ότι με κάπως προσεγμένη παραγωγή και με πολύ καλύτερα φωνητικά θα ήταν μίλια πιο ενδιαφέροντες από πλαστικούρες τύπου (σύγχρονων) Dimmu Borgir και λοιπών Marduk. My opinion…

Anal Vomit εννοείται ότι προσκυνάμε!

Deathspell Omega - Vinyl Box - 5xPicture LP

Complete pic LP box set include all the old Deathspell Omega. 1st album, 2nd album, Manifestations 2000-2001 (with splits with Mutiilation and Moonblood and comp track), Manifestation 2002, and material from split LP with Clandestine Blaze. New artwork in some of the discs, A1 poster, nice sturdy good quality box.

Θα κοστίζει σε preorder μόλις 150ε, θα γίνει σολντ αουτ περίπου σε μιαμιση ωρα απο την κυκλοφορία του και τρεις μερες μετα θα συναντάται στο ημπεη περίπου πεντακοσαεξηντατρια ευρα. τείνω να πιστέψω ότι η δουλειά του μέλλοντος ειναι το ανοιγμα μπλακμεταλ δισκογραφικής εταιρείας

Kαι να μιλάγαμε και για τίποτα ηχογραφήσεις της προκοπής…

Η δουλειά του μέλλοντος (και του παρελθοντος) είναι underground bm distro, αλλά με καλή δικτύωση, δλδ να κάνεις και τον νταβατζή.
Να παίρνεις necroburburum, να κόβεις 66 κόπιες υπογεγραμμένα 7" με δώρο την πεντάλφα, να τα χρεώνεις ως συλλεκτικά και κάθε 6μηνο να ανανεώνεις με ep-ακια και splits. Όσο πιο απαράδεκτα χάλια ο ήχος, τόσο περισσότερο ανεβαίνει η τιμή.
Και υπάρχουν κορόιδα (εν ξέρω για εσάς, εγώ πάντως το έχω κάνει :-k:-k) που θα αγοράσουν!

Και για να μη βγω off topic, πάρτε κι ένα αλμπουμάκι για προκάλυμμα:
APOCRYPHAL VOICE - Stilltrapped.
One man band, καραόκε VED BUENS ENDE.
Εντάξει, στο τρίτο κομμάτι δεν αντέχεται, σε στέλνει καρφί στο “Written…”, αλλά είναι εκτιμητέα προσπάθεια. Από το να ακούσω για 1000 φορά κόπια DARKTHRONE, καλύτερο αυτό.

Εγω πειραζει να παρω την κοπια Darkthrone? :roll:

Εντάξει, οι κόπιες των DARKTHRONE έχουν το πλεονέκτημα ότι ποτέ δεν μπορούν να βγουν τελείως off, είναι θέμα πόρωσης και μουσικής απλότητας.
Αλλά πάλι, ως πότε θα πρέπει να υφιστάμεθα συγκροτήματα-παρωδίες;;;;;;;

νταξ’, σορρυ αν βγάζω μία κάποια επιθετικότητα, αλλά έχω “καεί” λιγάκι τα τελευταία 2-3 χρόνια. Έχω χάσει παντελώς υπομονή με αντιγραφές.

Πόσοι αντιγραφείς darkthrone έχουν βγει τα τελευταία 2-3 χρόνια πια?

[CENTER]Burzum “Belus” 2010
Byelobog Productions
COMING MARCH 2010

Tracklist:

Lukans Renkespill
Belus’ Død
Glemselens Elv
Kaimadalthas’ Nedstigning
Besøk Til Kelio
Alvenes Dans
Alvegavene
Sverddans
Keliohesten
Morgenrøde
Belus’ Tilbakekomst[/CENTER]

Δεν το ρωτησες αυτο ποτε … :smiley:

Παντως οι καλες ακουν στα ονοματα Craft , Katharsis και εμας δεν μας πειραζει καθολου που ειναι τοσο ξεδιαντροποι :slight_smile:

Ντεθστερ , το εξωφυλλο επιτηδευμενα δεν φαινεται ετσι ? :lol: :wink:

Έλα και οι Katharsis και οι Craft μετράνε μια δεκαετία+ πίσω τους. Πλέον έχουν βρεθεί άλλα πράγματα να αντιγράφονται και όχι τόσο οι Darkthrone

Φαινεται ρε το εξωφυλλο.Αυτο θα ειναι.Απο το site του το πηρα,το οποιο site του μαλλον
δεν μπαινει σε ολους και ετσι δεν μπορειτε να το δειτε.

Συμφωνω με cirkus.Οι ΒΜαδες εχουν βρει αλλα πραγματα να αντιγραφουν. :stuck_out_tongue: