Black Metal Albums

Και κλεινω το ποστ των προτασεων με 2 αλμπουμ for the loveless,lonely nights που λενε και οι Saturnus…

From the Sunset, Forest and Grief - …Empty, Cold & Forgotten
(Για τους οπαδους των Thy Light)

Self-Inflicted Violence - A Perception of Matter and Energy

(Mε τις υγειες σας!! :p)

Μέτρησε :thumbup:

ΠΛΗΣΙΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΗ ΝΑ ΑΚΟΥΟ BLACK DEATH GRIND ΜΟΥΣΙΚΗ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΓΙΝΑ ΠΑΤΕΡΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΟΛΙΣΘΗΣΩ ΣΕ ΠΑΛΙΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ. 40 ΧΡΟΝΩΝ ΠΛΕΩΝ ΚΑΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΤΗΝ ΑΚΡΑΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΝΟΦΑΣΚΙΑ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΙΟ (ΣΚΛΗΡΑ) ΓΚΡΟΥΠ ΗΤΑΝ ΟΙ ACCEPT ΤΟΥ UNDO ΑΛΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ POST PUNK ΕΓΓΛΕΖΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ. ΘΥΜΑΜΕ ΤΟ ΣΟΚ ΜΟΥ ΜΕ VENOM ΜΕΤΑ METALLICA MEGADEATH KREATOR POSSESSED ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ QUORTHON.Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΩ ΤΑ ZINES ΤΟ ΣΟΚ ΜΕ NAPALM DEATH ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΡΕΛΗ ΣΥΛΛΟΓΗ ΤΩΝ ΠΑΝΤΟΝ ΣΤΗΝ ΣΚΛΗΡΗ ΜΟΥΣΙΚΗ 1200 DEMOS ΓΝΗΣΙΑ ΠΡΙΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΤΕΜΑΧΙΩΝ ΣΙΓΚΛΑΚΙΑ . ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ ΣΤΟ ΖΙΝΕ ΜΟΥ ΑΠΟ PARADISE LOST/MAYHEM EURONYMOUS/ MORBID ANGEL/DARK THRONE/SEMPITERNAL DEATHREIGN/CARCASS/SARCOFAGO ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΟΥΣ ΑΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ ΛΟΓΩ ΤΙΣ ΓΑΜΗΜΕΝΗΣ ΤΟΤΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ. ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΚΥΡΙΩΣ ΟΤΙ ΠΗΓΕΝΕ ΓΙΑ ΤΡΕΛΛΑ Η ΔΟΥΛΕΙΑ, ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΑΦΡΑΓΚΟΣ ΚΑΙ ΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ INTERNET ΚΑΙ ΑΝΕΤΟΣ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΟΥ ΓΟΥΣΤΟ. ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΕΚΠΛΗΞΗ ΜΠΑΝΤΕΣ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΨΑ (DARK THRONE MAYHEM) ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΚΛΑΣΣΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΠΑΝΤΕΣ ΜΕ ΑΡ…ΙΑ(SEMPITERNAL DEATHREIGN SARCOFAGO CARCASS TIAMAT ) ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΧΑΘΕΙ. ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣ ΜΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ FORUM ΠΟΥ ΥΠΗΡΞΕ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΧΤΗΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ POST. ΧΑΙΡΟΜΕ ΠΟΥ ΕΙΜΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟ ΟΤΙ ΟΙ SLAGMAUR ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΑΝ ΓΚΡΟΥΠ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΓΚΡΟΥΠ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ BLOOD FIRE DEATH ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ.

Καλώς ήρθες στο φόρουμ λοιπόν μεταλλοπατέρα :wink:
Ελπίζουμε να μας βοηθήσει κι εμάς η εμπειρία σου, μόνο αν μπορείς μην γράφεις με κεφαλαία, γιατί είναι κάπως δυσανάγνωστα 8)

Η ορθογραφια μου ειναι οικτρη ιδιως για καποιον που εχει τελειωση πανεπιστιμιο γιαφτο ελεγα με τα κεφαλαια μηπως ξεγελασο, αλλα οντος μετα ουτε εγω δεν μπορουσα να το διαβασω.

To ποστ που έκανε ο φίλος dimtsagarakis πρέπει να είναι οδηγός για την τιμιότητα μέσα στο φόρουμ (και όχι μόνο), την αγάπη για τη μουσική γενικά και για το black ειδικότερα.

Edit:

αφού μερικοί εδώ προσκυνούν, πάμε και σε ένα νέο.

Negura Bunget ? the Romanian band that incorporates elements of black metal, progressive metal, folk metal and dark ambient ? has finished recording its new album, Vîrstele Pamîntului (English translation: The Ages of the Land/Earth). Due in late March via Code666 Records as a special limited-edition handmade woodbox, roped and filled with the very earth of the place it comes from, the CD was tracked at Negura Music studio under the supervision of sound engineer Mihai Toma.

The group states in a press release, ?Vîrstele Pamîntului is an album about embracing your destiny, about choosing and consciously assuming a way of life. The earth is where we came from and where we go back into, the one from above and beyond us. Understanding and respecting it is understanding yourself, your purpose and destiny. Vîrstele Pamîntului is an album about places of the earth and places of the spirit, about bounds transcending worlds.?
?Vîrstele Pamîntului? track listing:

  1. Pamînt
  2. Dacia Hiperboreana
  3. Umbra
  4. Ochiul Inimii
  5. Chei De Roua
  6. Tara De Dincolo De Negura
  7. Jar
  8. Arborele Lumii
  9. Întoarcerea Amurgului
    Maiestrit, a magical and passionate reinterpretation of Negura Bunget?s classic album [B]Maiastru Sfetnic /B, is scheduled for release by Lupus Lounge at the end of February 2010.

αυτοι που προσκυνουν ειναι οι φανς των βασικων μελων της μπαντας(Hupogrammos και Arioch) ο ηλιθιος που εμεινε πισω και βαστα το ονομα των νεγκιουρων θα (προσπαθησει) να κανει μια τρυπα στο νερο. αναμενουμε το Dordeduh.

η νοητη συνεχεια του ομ.

Ενα ντεμο που μ’αρεσε αρκετα

Ritus - Von nächtlichen Gedanken

[SIZE=“5”]2009-Master’s Hammer-Mantras[/SIZE]

Σε τέτοιες περιπτώσεις επιστροφων τα λόγια μας είναι αδύναμα να περιγράψουν συναισθήματα που μπορεί να σχετίζονται με συναισθήματα άλλων ανθρώπων που κάποτε όπως και εμείς ακούσαμε αυτή τη μπάντα.

[SIZE=“5”]Total Transylvanic Black Metal[/SIZE]

Δώσε αν γίνεται μερικές παραπάνω πληροφορίες, γιατί έχει δημιουργηθεί πολύς ντόρος΄γύρω από αυτούς.Άμα είναι τόσο καλοί , θα το πάρω από κάνα Bowel (έχω και πολύ καιρό να πάω).

Μονο σε μενα δεν λενε τπτ το ιδιαιτερο? :stuck_out_tongue:

E πρώτα ακούς “The Jilemnice occultist” (και “Ritual”) και μετά προχωράς σε επιστροφές και re-union, για να έχεις μια ιδέα του τι ήταν (και είναι) οι Master’s Hammer. Για να πω την αλήθεια δεν έχει πάρει σειρά το καινούριο αν και γενικά έχω ακούσει αποθεωτικά σχόλια, διατηρώ πάντως κάποιες επιφυλάξεις για το αν υπάρχει η “μαγεία” του παρελθόντος. Γενικά πάντως οι Τσέχοι είναι από τα συγκροτήματα που όντως ήταν ξεχωριστά και δικαιολογούν (έως ένα βαθμό) το καλτ στατους τους. Όπως και πολλά άλλα πράγματα αναγνώρισαν τη μεγάλη δικαίωση μετά θάνατον, οπότε τώρα είναι μια δεύτερη ευκαιρία να γίνουν κάπως πιο γνωστοί (και να δούμε και κανένα re-issue των προηγούμενων). Αν σκεφτείς το τι έβγαινε το 92 στο μπλακμεταλ και μετά ακούσεις το “Jilemnice Occultist”, καταλαβαίνεις ότι οι τύποι τούτοι ζούσαν στο δικό τους κόσμο και η μουσική στάθηκε πολύ τυχερή που συνέβη αυτό.

To Ritual είναι δισκάρα, το Jilemnice δεν δικαίωσε τελικά τις προσδοκίες μου.
Θα ρίξουμε μια αυτιά και στο νέο σίγουρα. :slight_smile:

Απλά πέρασα να πω ότι αυτό μου άρεσε πολύ.

Enthral - Spiteful Dirges

Νορβηγοί blacksters με ολίγον από death metal.

Για τσεκάρετε www.myspace.com/trueenthral και πείτε γνώμες…

φίλε δε ξέρω αν αξίζει να δώσεις 15 ευρώ (Bowel τιμή) αλλά μπορείς να τσεκάρεις πρώτα μέσω ιντερνετς. Προσωπικά δεν τα έδωσα ακόμα.

Αλλά όπως είπαν όλοι οι παραπάνω ίσως είναι καλύτερο να δει κανείς την ιστορία μιας μπάντας απο την αρχή. Βέβαια μπορεί να μην σου πουν τίποτε τα παλιά και να σου πει το καινούριo αλλά να ξέρεις οτι όποτε συμβαίνει αυτό είναι μια πλάνη. Προσωπικά το έχω πάθει καμια 200 φορές και μετά βάζω τα παλιά συνέχεια και καταλαβαίνω.

Πάντως στα πεταχτά που το έβαλα προχτές να το ακούσω, δεν με άφησε τόσο μαλάκα όσο περίμενα. Όχι ότι δεν ήταν ωραίο δηλαδή, αλλά δεν ξέρω, περίμενα κάτι πιο εντυπωσιακό. Φυσικά, ποτέ δεν εμπιστεύομαι τις πρώτες εντυπώσεις από ακροάσεις που δεν είναι συγκεντρωμένες, οπότε θα ακολουθήσουν και πολλές περισσότερες.

ο Spurcatu έφυγε με τον Karban κι έμεινε μόνος ο Mafa, μην τα μπερδεύουμε, ο Arioch είναι απλώς ο καινούριος μπασίστας που θα παίζει στους Dordeduh (καμία σχέση με Arioch από Funeral Mist).

Ρε είστε θεοί λέμε, εσύ και ο Γιοβανίτης!

:bow: :bow: :bow: :bow:

το φοβερο εξωφυλλο και το λογκο ειναι το θεμα μας ομως.