Black Metal Albums

Εμένα το Nefandus δεν μαρεσε. Για σουασανταλ να πουμε (δεν ειναι ειδος υποδήματος) ακου

Xasthur - Nocturnal Poisoning
Make a Change … kill your self (kai ta 2)
Hypothermia - Kold
Sortsind - Vanvid

kai kana Trist kserw gw h oti allo sou pei o Pro satanikos pou kserei kalutera

Μία φετινή λίστα…

BEHERIT ? ?Engram?
HAVOHEJ ? ?Kembatinan premaster?
SLAGMAUR ? ?Von rov shelter?
DEN SAAKALDTE ? ?All hail pessimism?
MASTER?S HAMMER ? ?Mantras?
BLUT AUS NORD ? ?Memoria vetusta II ? dialogue with the stars?
1349 ? Revelation of the black flame?
FUNERAL MIST ? ?Maranatha?
DESTROYER 666 ? ?Defiance?
ANAAL NATHRAKH ? ?In the constellation of the black widow?
SHINING ? ?VI ? Klagopsalmer?
SKITLIV ? ?Skandinavisk misantropi?
MITOCHONDRION ? ?Archaeaeon?
CODE ? ?Resplendent Grotesque?
LEVIATHAN/ ACHERONTAS split
PANTHEON I ? ?Worlds I create?
KATHARSIS ? ?Fourth reich?

Αποφάσισα να βάλω μόνο όσα μου άρεσαν πολύ/ μου έκαναν εντύπωση, και να αφήσω ακούσματα ουδέτερα, του στυλ ναι μεν αλλά, γουστάρω 5 ακροάσεις και μετά το ξεχνάω.
Και εδώ να σημειωθεί πως, καθότι χαρούμενο παιδί, δεν ακούω suicidal (παρά μόνο μία περίοδο πριν από 2 χρόνια που είχα χωρίσει, δεν είχα δουλειά, και γενικώς είχα πολλά ζόρια οπότε έπαιζε στο repeat “make a change…”) και δεν ακούω drone/ ατμοσφαιρικά. Δεν μου κάνουνε κούκου, πώς το λένε, ούτε με Wiitr ενθουσιάστηκα φέτος ούτε με το περίφημο sun of the blind παρόλο που ήταν καλά άλμπουμ.
Επίσης η λίστα θα ήταν κατά αρκετά άλμπουμ μεγαλύτερη, αλλά ανακάλυψα ότι οι περισσότερες από τις “ανακαλύψεις” μου τις χρονιάς ήταν κυκλοφορίες του 2008

Aλλά μιας και είμαστε στο κλίμα θυμήθηκα τώρα τoυς ONDSKAPT και το Dodens Evangelicum, που έχω να ακούσω κάτι αιώνες.
και δεν το έχω κιόλας.
γαμώτο πρέπει να αρχίσω να κάνω νταουνλόαντινγκ ή να γίνω γκόλντεν μπόι.

Eλα ρε παιδι μου ! Παρομοια γουστα εχουμε ε :stuck_out_tongue:
Παρα πολυ καλη μπαντα και στα 2 της αλμπουμ.

Δεν ξέρω ποτε δεν τους εκτίμησα… Νομίζω πως έχει γίνει ντόρος γύρω απ’ το όνομα τους τους λόγω κονέ με NOEVDIA…
Τους έχω παλέψει αρκετά αλλά δεν…:-k

Nyktalgia,Nocturnal Depression,Sterbend,Lifelover,Wedard,Austere,Anti και αυτα που ειπε και ο Μπουμπουμπου :stuck_out_tongue:

Ω μπαναϊαμ’, τα πρώτα δυο ευθύνοναι για την άποψη που έχω ως προς το suicidal!

Τεσπά, θα ρίξω αυτιά σε Lifelover και Austere που τους βλέπω να αναφέρονται κατά κόρον τελευταία.

με Konkurs ξεκινας απο Lifelover.

κι οταν ευκαιρησεις ριξε μια ακροασουλα σε αυτο:

Υπερεκτιμημενο το απο πανω

Hails μαυρομεταλλοι ακροατες…
Θελω λιγη βοηθεια απο πιο εμπειρους απο εμενα στο ειδος,καθως στην black μενω καμποσο πισω απο γνωσεις…
Μ αρεσουν μπαντες οπως carach angren και akercocke…
Dηλ η τυπικη black tων σπηλαιων δεν με πειθει κ πολυ,αλλα με ομορφα πληκτρα/μελωδιες,η οταν progressivιζει/deathιζει,εκει τα παμε καλα…
Εχετε να προτεινετε τιποπτα πλησιον στα ανωθεν?

Arkhon Infaustus - Orthodoxyn

απο ποια αποψη;

Σαφοκέητερ σίγουρα δεν είμαι ο πιο ειδικός εδώ μέσα αλλά άμα θες το black σου να death-ίζει (με παλιο Morbid Angel ήχο ας πούμε) άκου αυτό εδώ:

To Teitanblood εμενα καθαρο μπλακ μου φαινεται …

thx gia tis protaseis sas,tis meletaw.
Oi Arkhon Infaustus mou aresan,twra tha psaksw kai tous Teitanblood .
Αν εχετε κ αλλες προτασεις,keep ‘em comin’. thx :smiley:

Απο ολες…Για μενα 1-2 κομματια αξιζουν,κατα τα αλλα μετριοτητα

και Anti τσεκαρε αυτο,δεν την πολυπαλευω με suicidal αλλα αξιζει.

ναι ειναι θεμα γουστου καποια πραματα. αλλα αν κρινω απ’ τα γουστα σου, να λες μετριοτητα το Death Pierce Me σημαινει οτι δεν του εχεις δωσει ακροασεις ή οτι εισαι προκατειλημμενος, επειδη ειναι “υπερεκτιμημενο”. εν τελη προτιμοτερο ειναι να’ ακουμε τους “υπερεκτιμημενους” Silencer με εναν κυριολεκτικα τρελο τυπο:

παρα καποιους επιτηδευμενους:

ωραία προτασούλα για τον suffocater πιθανώς να είναι και το Hellfire από 1349, που είναι επιθετικό και straightforward.

A, και μιας και αναφέρθηκαν πρόσφατα, νομίζω πως από αυτά που ανέφερες θα τρελαθείς με GEHENNAH, για αρχή Adimiron Black και Μurder

(edit) @Νomisteraki: Eντέλει μήπως να μην ακούμε μαλακίες (και μαλάκες); Αν είσαι τρελός πάλε aloperidin και zyprexa να’ρθεις στα ίσα σου. Έλεος, δεν τα μπορώ αυτά. Να λοιπόν ο βασικός λόγος που δεν αντέχω το suicidal.

Lifelover με διαφορά το καλύτερο τους το Pulver. Και ειναι must check γενικά η μπάντα.

Δεν αξιζει απλως!Ειναι απο τους καλυτερους δισκους του ιδιωματος.

Ωραιος για 1349 αλλα gehenna και οχι Gehennah (αυτοι ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο).

sign-:oops:

Βασικά βίωνα μία ορθογραφική σύγχιση γιατί μόλις ανακάλυψα ότι οι GEHENNA δεν υπάρχουν στο metal archives. Υπάρχουν όλες οι άλλες ορθογραφικές παραλαγές αλλά όχι η σωστή