Black Metal Albums

νταξ’, αν τσεκάρεις όμως το πεντιγκρή των TWILIGHT, ε, κάτι καλύτερο το περιμένεις (αν και όταν το είχα ανακαλύψει είχα πάθει λιγάκι αποπληξία:p).
Όταν μαζεύονται τόσο πολλές ιδιόρρυθμες μουσικά και προσωπικά (λένε οι φήμες…) προσωπικότητες, το αποτέλεσμα μπορεί να ποικίλλει. Πολύ… συμβιβαστικό ήταν νομίζω το αποτέλεσμα.

Και μιας και λέμε για all star πράματα που δεν (πολύ)ευόδωσαν, τους EIBON τους θυμάται κανείς; Αυτό το προτζεκτάκι με maniac, anselmo, fenriz και killjoy (και κάτι άλλους αλλά βαριέμαι να κοιτάξω), ξέρει κανείς αν έγραψε τπτ περισσότερο από ένα κομμάτι;

Μουσικά το εννοούσα κυρίως, προσωπικά δεν τονε ξέρω τον άνθρωπα.

Ξέροντας ότι θα βρεθώ απέναντι των περισσοτέρων οπαδών της χασθουρολεβιαθανικής πλευράς, το Twilight το θεωρώ μακράν ό,τι καλύτερο έχει κάνει τούτη η τρελοπαρέα. Μεγάλος δίσκος ρε παιδάκιμ, πολύ μεγάλος.

Και μιλώντας για μπλακμεταλ λαιβ και nachtmystium και λοιπά, ο εν λόγω δίσκος χάρισε και τούτη δω (http://www.youtube.com/watch?v=qSVWqKNJRy8) την εκτέλεση του Beyond Light από τους συμπαθείς ναχτμυστιουμ παρέα με τον ίσως όχι και τόσο συμπαθή Malefic, η οποία ομολογουμένως όμως μας κόβει τα ποδαράκια όταν την ακούμε.

Οι twilight τελικά θα βγάλουν δεύτερο δίσκο?

http://www.metal-archives.com/band.php?id=44905

μπορεί κάποιος να μας διαφωτίσει ποιος είναι ο κάθε ένας στην φωτογραφία που έχουνε ?
Βασικά πάντα είχα απορία να δω τη φάτσα του Wrest, αλλά επειδή όλοι έχουν άκυρες φάτσες αν τους γνωρίζετε όλους, πείτε please. :-k

(Eκτός από τους 2 ακριανούς που είναι οι Sanford Parker και Blake Judd)

Αυτό πρέπει να βοηθάει λογικά.

Thanks mate!
Χρήσιμο το myspace τελικά :stuck_out_tongue:

ο τύπος (Wrest) είναι τατουατζής.

Το θέμα είναι οτι υπάρχουν κι’άλλες φωτογραφίες στο album Twilight recording session 3/09 αλλά είναι στο profile του black, όπου πρέπει να τον έχεις κάνει friend για να δεις τις υπόλοιπες.

Ο Aaron Turner δεν έχει αναφέρει κάτι σχετικά με τους twilight στο blog του (πιθανή ημερομηνία κυκλοφορίας, άμα θα βγει ποτέ κτλ)

Εδώ έχει μερικές ακόμα σκόρπιες (στο profile του Wrest) :

anyway ώρα να ασχοληθούμε με τα άλμπουμζ. Βασικά πριν λίγο άκουσα 3 τραγούδια από το Αssassins των Nachtmystium και ειδικά το ομώνυμο και το Ghosts είχαν πολλά να πουν.

δεν τον περιμενα ετσι τον Wrest, μοιαζει στον Scott Kelly, αν ειναι δυνατον.
οπως και να’ χει ειναι δυνατοτερη προσωπικοτητα απ’ τους υπολοιπους.

ΡΕ , ΡΕ ΛΕΩ πας καλα και συ και οι αλλοι ? πως γινεται τοση ωρα να μην το χετε σχολιασει … ΠΟΙΟΣ ΔΙΑΟΛΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ? stavros λοοοολ ρε , λολ .

Νταξ οντως Γρεστ μεγάλος τύπος . Γενικα αυτος ζωγραφίζει τα εξωφυλλα των Leviathan.

Χαχα καλά ο Stavros δεν υπάρχει. Κάτι ανάμεσα σε Super Mario και οπλαρχηγό της επανάστασης.

Στην αρχή για κάποιο λόγο νόμιζα ότι ο Wrest είναι ο χοντρός. Και ντάξει είναι ψιλοτραγικός.

ο Stavros όμως κερδίζει με διαφορά τις εντυπώσεις με τη σπαθομουστάκα του :smiley:

το παιδι με τον κοκκινο σβερκο ειναι!

καλα ναι, μου γεννηθηκε και μενα μια απορια, κανας ελληνας που πηγε αμερικα να κανει καριερα στο σλατζ ξερωγω, αλλα στο πουλι μας στην ουσια οποιος και να’ ναι.

Καλά σας χώνει ο Σταύρακας!

Σορυ που σας την χαλαω με τον Σταυρακα αλλα ανεβηκαν νεα κομματια Ragnarok στο μαισπεις τους,ακουγονται αρκετα καλα :stuck_out_tongue:

http://www.myspace.com/ragnarok

Eιδα και εξωφυλλακι για το Ragnarok σημερα.

Γαμω τα παιδια φαινονται οι Twilight,ο Τurner οταν ειχαν ερθει οι Isis το 07 φοραγε
μπλουζακι Funeral Mist \m/.To αλμπουμ μ’αρεσε πολυ γι’αυτο και το τσιμπησα -μολις- πριν κατι μηνες.
Για να δουμε τι θα κανουμε το δευτερο αλμπουμ.Αυτο για τον Σταυρο ηταν γνωστο παντως.

Τον Σταυρο σας! :lol:

Πετυχημενο :stuck_out_tongue:

Οποιος εχει ασχοληθει με Nachtmystium,τι γνωμη εχει για τα παλιοτερα αλμπουμ τους ?
Εχω αγορασει το Demise (στα τυφλα) αλλα δεν το εχω πολυακουσει.
Εντελως αλλη μπαντα προφανως…

Εγώ έχω ακούσει και το Instinct:decay και μου άρεσε αρκετά. Αλλά καλύτερα να πει κάποιος άλλος, εγώ δεν είμαι αντιπροσωπευτικό δείγμα.

Εντωμεταξύ το νέο που πόσταρε ο Πλάντερερ με έχει χαζοφτιάξει, μιλάμε ότι η διαφαινόμενη στροφή τους σε ακόμα πιο ψυχεδελικό ύφος δίνει στην εμφάνισή τους στο Roadburn ακόμα μεγαλύτερη αξία. Βλέπω να ανεβαίνει και κανάς γκεστ να τζαμάρει και να μένω από κάτω κάγκελο.

Εδιτ: ξέχασα να δώσω θαμπς απ σε Σταύρο!

Απο Demise και μετα πρωτο σταματησαν τα πολλα καλτιλικια … Το Instict ειναι παρα παρα πολυ καλο (αν και λιγο ακαθοριστο) και ψηνω την χαλια παραγωγη του… και το ενδιαμεσο Eulogy λέει αρκετά . Προσωπικά θεωρω ποιοτικά οτι κάθε δίσκος είναι και καλύτερος .Τωρα πριν το Demise, το Reign of the malicious εχω και ενα βαρετο live που δεν με τρελαινει κανενα απο τα δυο. Μου πριζει λιγο πουτσα ο Μπλεικ ομως γιατι ειναι περιπτωση Τερνερ (βλ. κατω), κατα τα αλλα τα σπαω με ναχτ.

Απλα διαφωνω με το οτι το γεγονος οτι ααρον τερνερ ανακαλυψε αυτη τη μουσικη ειναι καλο … δεν με χαλαει η μιξη των μπαντων που συμβαινει , ουτε οτι εχει γινει το διαγαλαξιακο υπερ τρεντ, τυποι με φρατζα να φορανε μπλουζακια Urgehal (απαραδεκτοιοιοιοι , ελεος ρε Stephen κουφος εισαι ?). Απλα καπου το πραγμα χανει το νοημα του μεσα σε ολ σταρ ανακοινωσεις χωρις νοημα. Ωραια η λογικη της κολεκτιβας αλλα αμα εισαι ο τερνερ και καταντας την μεχρι προτεινος υπερ εταιριαρα σου Hydrahead σε Nuclear Blast του ποστ και πειραματικου κάπου πρεπει να τρως και κανα Χ. Συν τις αλλης αν ο Αριοκχ εβλεπε ποστ αμερικανακι με μπλουζα του, θα τον χαιρεταγε με μπαλντα στο λαιμο …:smiley:

Κλεινω εδω γιατι επριξα πουτσες και το ξερω … Αγαπη στον Σταυρακα και μονο.

Δεν διαφωνω σε αυτα που λες.Ενα συμβαν ειπα.
Παντως νομιζω οτι ο Τερνερ το κανει πιο πολυ απο αγαπη γι’αυτη την μουσικη.
Δηλαδη ‘σπρωχνει’ ή θελει να σπρωξει το ειδος με την παρουσια του,ωντας ο πιο γνωστος
απ’ολους εκει μεσα.