Black Metal Albums

E ναι, ενώ έξυπνα κόμμεντς του τύπου:
“Μαλακισμένο, βγάλαμε καινούριο κομμάτι, πήγαινε να το ακούσεις.”
που έγραφε ο Ψ.Χ. είναι πολύ ώριμα.
Εκτός κι αν δικαιολογούνται επειδή είναι ο καλλιτέχνης, και θέλει να διατηρήσει ένα Misanthropy Attitude. (εδώ γελάμε)

αρρωσταινω με το ποσο τελεια εχει εξελιχθει η φαση των ΨΧ … ζηλευω μονο που δεν το κανα πρώτος :wink:

δεν πα να ειναι κ παλιοχαρακτηρες,εγω αυτο που ακουω το γουσταρω.

το misanthropy attidude στο 80% του μπλακμεταλ ειναι για γελια αν δουμε αντικειμενικα τα πραγματα,και οχι αν ημαστε μες στην καυλα,οποτε προσωπικα δεν δικαιολογω ουτε τους Ψ.Χ σε αυτον τον τομεα ουτε κανεναν.

αν ακουσω κατι και το γουσταρω,δεν με επηρεαζει(τις περισσοτερες φορες τουλαχιστον)το τι ειναι ο τυπος που το εβγαλε,και υπαρχουν απειρα παραδειγματα πανω σε αυτο απο καθε ειδος μουσικης,και απο μεγαλους καλλιτεχνες.

ό,τι νάναι βασικά. δέ βαριέσαι. κι εγώ ακούω mr. bungle αλλά δεν το κάνω θέμα. ας είναι ό,τι είναι κι όποιος τα ακούει, τα ακουει, και οποιος οχι, οχι. ο ΒΒΒ είναι ο πιο θεος, πάντως. ας το λήξουμε το θεματάκι.

συμφωνω μωρε,κ κουβεντουλα να γινεται δεν ειναι κ κακο.

Μα αυτό λέω κι εγώ, όπως μπορεί να το παίζει κάποιος ιστορία μέσα από τη μπάντα του, έτσι μπορούνε και να τρολάρουν αβέρτα οι άλλοι στο προφίλ του 8)

Maleficum Orgia - Maleficum Orgia -τσεκαρετε αυτους τους τυπους!!!

:bow2: [SIZE=“5”]The Tree Ravens[/SIZE] :bow2:

Γουρουνιλα/Achgoat/Hammer of Satan.
Καλοκαίρι 2010.

εχει ακουσει κανεις τιποτα για συναυλια Mayhem το χειμωνα? πολυ archgoatila to Maleficum Orgia

ORTHODOX NSBM FOREVAR!!!

Ασχετο.

NAAAIIIIIIII!!! PROSATANIC!!! ΑΓΑΠΑΜΕ!!!

Ε μερικα πραγματα θελουν ακροασεις οπως και να το κανουμε. Μπορω να σκεφτω παμπολλα παραδειγματα δισκων που δε μ αρεσαν καθολου στη πρωτη ακροαση και τους εκτιμησα μετα απο αρκετο καιρο. Και στη τελικη, οπως λες τη γνωμη σου, λεει κι αυτος τη δικη του, οτι δλδ θελει χρονο να το εκτιμησεις. Αποψη ειναι κι αυτη

Μη παιρνετε τοσο τοις μετρητοις τα πραματα, γω τουλαχιστο επαψα να το κανω πλεον

Ωραιοι btw ητανε αυτοι εδωπερα

Astrofaes - Shu Nun 7’’

Side project των γνωστων σε ολους μας Drudkh, διαφορετικη φιλοσοφια ομως, σε γενικες γραμμες και πιο συμβατη με την αντιστοιχη της μαζας. Ωραιες συνθεσεις ομως, δουλεμενες κιθαρες, πιασαρικες μελωδιουλες, εχουν και κανα δυο traditional πινελιες εδω κι εκει. Εμενα τουλαχιστο το εν λογω 7ρι μ επεισε να τσεκαρω + τους δισκους, παρολο που δε φερνει καμια επανασταση δω που τα λεμε

Ωραιοι οι Astrofaes,αν δεν ηταν και ns θα τους εκτιμουσα ακομη περισσοτερο :stuck_out_tongue:

Heritage το λενε! ;p Και καλα.

Δυστυχως ειναι πολλα τα καλα ns, κριμα γιατι ιδεολογιες στο μεταλ μου, δε μ αρεσουνε καθολου. Και με τον θεουλη Panopticon δλδ που πιανει το αλλο ακρο, κατι μου καθεται στραβα ωρες ωρες.

Συμφωνω και στα 2 :wink:
Για οποιον εδνιαφερεται,εσκασε καινουριο Limbonic Art

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί προηγουμένως αλλά έχει ακούσει κανείς το καινούργιο δίσκο των Annthennath, το ‘‘States Of Liberating Departure’’ ? To άκουσα αρκετές φορές αλλά για κάποιο λόγο προτίμω τα demo’s τους (ειδικά το ''Subhuman Terrorism΄΄) ,ωραίος δίσκος μεν αλλά δεν ξέρω κάτι με χάλασε στον ήχο…

Επισης καινουρια Weltbrand και Svartahrid.Και τα 2 ακουγονται interesting(Το Weltbrand ισως λιγο περισσοτερο :p).

αστειακια πρωι πρωι Τζον ? :lol:

Αναλογα τι θεωρεις πως συμπεριλαμβανεται σ αυτο τον ορο! Οι Walknut ας πουμε ειναι παραδειγμα αυτου που αναφερω κι ειναι πολλα τα group που το πασαρουν με τετοιο τροπο. Παραδειγματα δε θυμαμαι να σου πω, ειναι αρκετα ομως.

Οι Astrofaes πάντα μου εφαίνονται πολύ περισσότερο ενδιαφέροντες και απολαυστικοί από τους Drudkh. Κακό πράγμα το NS ρε παιδάκι, αν και εδώ που τα λέμε, λίγο πολύ οι περισσότεροι στο μπλακ μεταλ δεν δείχνουν να είναι και ο ορισμός της προοδευτικής σκέψης.

Παναβρω το Svartahrid προς το παρόν. Απογοητεύομαι όταν σκέφτομαι για πολύ τα άτομα που βγάζουν αυτή τη μουσική.