Black Metal Albums

Μπράβο Norda για το πολύ ωραίο post. Δυστυχώς αν κάτι λείπει έντονα από αυτό το forum είναι τα “thumbs up” στα post για να δείχνουμε έστω έτσι μια εκτίμηση σε αυτούς που έχουν κάτι να πουν.

Για force of darkness συμφωνώ και εγώ. Πολύ καμμενιές και γουστάρουμε!! Το black-thrash ώς ιδίωμα μου αρέσει τρελά αν και δεν έχω ψαχτεί καθόλου σε αυτό τον τομέα. Κάποια στιγμή φίλος μου, καμμένος με black metal μέχρι το κόκκαλο μου είχε κάνει μια μεγααααλη λίστα με μπάντες του ιδιώματος αλλά δεν κάθισα να ασχοληθώ ιδιαίτερα. Αν την βρώ θα έρθω να την ποστάρω

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Ξεκίνησα ξανά στο φόρουμ γιατί γουστάρω να μιλάω για μουσική. Δυστυχώς (απ’ ότι έμαθα κιόλας) δεν πολύ ασχολείστε πλέον σε σχέση με παλιά. Επίσης, ακούω μόνο με death/brutal death, black και grind οπότε δεν έχω να γράψω-πω κάτι σε άλλα θρεντς και προσπαθώ να ανοίξω συζήτηση όπου μπορώ.

Δεν έχω ασχοληθεί μαζί τους αλλά για όποιον ενδιαφέρεται[B][I][U]εδώ[/U][/I][/B] παίζει όλο το νέο άλμπουμ των VON.

Ποιοι απ ολους; Οι Von Goat, Von Venien, Von Von, ή Von Music Group; =p

Βεβαια για να 'μαστε ακριβοδικαιοι αυτοι ειναι χειροτεροι τσομπανηδες, ενδεχομενως οι μεγαλυτεροι που χουν εμφανιστει στη ιστορια του μπλακμεταλ. Αλλα εχουν βγαλει απιστευτα πραγματα. Η πλευρα των/του Kallathon ειδικα απο τα χαηλαητ της φετινης χρονιας, ακουτε το ριφφ που σκαει καπου στο 5ο λεπτο του Carried Away By Surging Waves και ψαχνετε πως περασε η μπαλα κατω απ τα ποδια σας. Καμια σχεση με το δηαηγουαη πρεςς/ριπ που κυκλοφορησε περσι, πολλα σκαλοπατια πανω.

Αν δεις μερικούς να μην ασχολούνται -[I]ν’ αρχίσω τώρα το “ποίημά” μου[/I]- δεν σημαίνει πως σε γράφουν :wink:: μεγαλώνουμε ~πιάνουμε δουλειές ~ κάποιοι εδώ μέσα…καλοπαντρεύονται κιόλας ([I]δεν είμαστε όλοι έφηβοι εδώ μέσα οκ?). [/I]η Ζωή ([I]όπως και η μουσική που αγαπάμε[/I]) είναι εκεί ΕΞΩ. Προσωπικά, όταν για τον Α ή Β λόγο κάνω καιρό να ξαναμπώ, δε σημαίνει πως δεν το σκέφτομαι, πως δεν σας σκέφτομαι ([I]ναι, αγαπουλίνι-ρεμάλι είμαι.[/I]…:p). Και τα μουσικά γούστα με τα χρόνια ΠΟΤΕ δεν είναι 100% τα ίδια, έτσι; :roll:
Πάντως, μ αρέσει πολύ το γούστο σου στη μουσική. Όπως και άλλες συμφορουμίτισες, αποδεικνύεις πως το[B] death/brutal death, black και grind [/B]δεν είναι αποκλειστικά ανδρική υπόθεση ([I]όπως ισχυρίζονται κάποια μαλ*****ενα -με το συμπάθειο…[/I].)και ελπίζω τε εγχώρια λαιβ να μαζεύουν ολοένα περισσότερο κόσμο, σε πείσμα των καιρών και της Κρίσης…

==================================
[B]ον τόπικ:[/B]

Ακόμα τους ψάχνω γιουτουμπ…([I]θέλω να ακούσω καλό δείγμα του ήχου τους[/I]):?

Καλά τα λες. Κανείς δεν αμφισβήτησε τις υποχρεώσεις του καθενός. Απλά στην όρεξη μένω. Αλλά δεν είμαι από παλιά οπότε δεν εκφέρω άποψη ούτε ρίχνω κατηγορίες φυσικά. Ο καθένας όπως τη βρίσκει.
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια περί μουσικής. Τα συγκεκριμένα είδη δεν νομίζω ότι είναι ανδρική υπόθεση. Έτσι λες γκευ τα αντίστοιχα heavy,thrash κτλ. :stuck_out_tongue:
Απλά λίγες γυναίκες ακούν ακραία μουσική.
Τέσπα, δεν το συνεχίζουμε φύγαμε από το topic.

bump, αυτο βγηκε και σε βινυλιο (limited στα 250 για καλτοπουλους). Κουβαδες κλπ, μη το χασετε θα λετε μετα τι επος ειναι και γιατι εκανα τη μαλακια.

Νεο [B]Flagellant[/B] εκει εξω.

Kαλά δεν έχω να πω και τίποτα ουσιώδες, είμαι εκτός κλίματος - χώρας - εποχής από αυτά που ποστάρετε αυτή τη στιγμή, αλλά είχα μία συνειρμική φλασιά το πρωί και είπα να μοιραστώ.

[I]Kawir - Hail Bacchus[/I]

[I]Storm - Oppi Fjellet[/I]

Είναι κι ένα τρίτο, γαμώτο, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ ποιο, έχω κολλήσει οικτρά.

(edit) Πάρτε και δωράκι κομμάτι με βασικό ριφ να γαμάει άγρια, αλλά επειδή το συγκεκριμένο άλμπουμ δεν αντέχεται εύκολα μέχρι το τέλος, κι επειδή το ρεφραίν ξεφεύγει, περνάει συνήθως στο ντούκου
[I]Master’s Hammer - Hlava Modernistova[/I]

Παρεξηγησιμο. ;p (δεν αντεξα)

Νεο σπλιτ Ash Pool / Akitsa κει οξω, η πλευρα των Akitsa προς απογοητευση μου ειναι αισθητα καλυτερη τολμω να πω καθοτι φαν Ash Pool, που μια χαρα ειναι και των δευτερων, αλλα. Εν τω μεταξυ οι Akitsa εχουν το πιο χωριατικο / βλαχικο ονομα εβερ, χωριο 50 κατοικων και τα σχετικα.

Οι Akitsa είναι μακράν από τις χειρότερες “γνωστές” black metal μπάντες που υπάρχουν. Αηδία. Ισχύει για το όνομα. Ούτε να το ακούω δεν μπορώ.

Κυκλοφόρησε και επίσημα πλέον.

30 Ιουνίου τελικά το [B]Thou Art Lord[/B]

http://nuclearwarnowproductions.bandcamp.com/album/the-regal-pulse-of-lucifer

Για να δούμε τι θα μας πει κι αυτό.

Τα κομματια ακουγονται ελπιδοφορα!Αναμενουμε…σε αναμμενα καρβουνα!!! :metal:

Κι αυτο βρισκεται πια εκει εξω…

Παμε μωρη μπανταρα.

Αρχικά διαφωνώ στο οτι είναι κακή μπάντα. Ας πούμε το Au crépuscule de l’espérance μου άρεσε πολύ σα δίσκος. Προφανώς και αντιλαμβάνομαι τη σαπίλα του, αλλά αυτό είναι που μου αρέσει κιόλας. Είναι θέμα γούστου όπως και όλη η μουσική.
Δεύτερον, δεν έπιασα καθόλου το χαρακτηρισμό “γνωστή” μπάντα. Κάτι θες να πεις αλλά δε σε πιάνω!!!ί

Τα νέα κομμάτια thou art lord που ποστάρατε πριν γαμούν κανονικά! Αγνή 90-ίλα, θα μπορούσα να τα έχω γράψει σε κασσέτα το 95. :stuck_out_tongue: