Black Metal Albums

[B]DeathCult - The Test of Time[/B] B[/B]

Full δουλειά για τον one-man-band Αμερικάνο ντεθκαλτικό, αφού προηγήθηκε και ένα ντέμο. Ο ήχος κινείται σε black-thrash ή πιο χορευτικούς black ρυθμούς :wink:
Δεν παίζει τίποτα ιδιαίτερο ο τύπος, κλασικά μονοπάτια. Ακούγεται ευχάριστα πάντως, δεν βαριέσαι παρότι οι ιδέες του είναι λίγες. Τίμια προσπάθεια.
Τέλος, νιώθεις ότι βγάζει κάτι από το παρελθόν ή τουλάχιστον αυτό το attitude παρουσιάζει. Παρελθοντολαγνεία maybe λίγο από συνθέσεις, λίγο από feeling, από τον τίτλο.

Για πείτε, ρε παιδιά, με Nightbringer συνεχίζουμε αν δε μας κάνει μεγάλο κλικ το “Death and the black work”; Πολύ χαοτικοί μου φάνηκαν, δεν ξέρω. Τα υπόλοιπα διαφοροποιούνται ή μπα;

Είναι όντως αρκετά χαοτικό.

Δοκίμασε ίσως το [B]“Hierophany Of The Open Grave”[/B], ντάξει δεν το λες και μίνιμαλ, αλλά είναι πιο δομημένο και με πρωταγωνιστή τη lead κιθάρα.

Πιο δομημενο οχι, πιο βατο σιγουρα, το Hierophany θα σ αρεσει πιο ευκολα, αλλα αν θες τη γνωμη μου πιασε DATBW και το split με Temple of Not και δωστους χρονο.

Αντίο Oddvar

Και Meer το οποιο ειναι επισης υπεροχο και παιζει [U]εδω[/U], αν αρεσκεστε βιολια στο μπλακμεταλ σας. Το αποπανω το προσπερνω, οχι απο ασεβεια, απλα πολλα ριπ πεσαν μαζεμενα τελευταια και μετα απο ενα σημειο γινεται τυπικο / χωρις νοημα.

Απο ότι άκουσα στο preview που ανέβασε η μπάντα στο youtube (7λεπτο), μου φάνηκαν πολύ καλτ μορφές. Ότι είπες, σου βγάζει κάτι άρρωστο, κάτι old school, πιο πολύ προς το death metal όχι τόσο προς το black

Κατάλαβα τι λες, αν λες αυτό που κατάλαβα.

Από την δική μου πλευρά όμως οφείλω να προσθέσω πως δεν έβαλα, κι ούτε θα βάλω ποτέ “ριπ” αν ο άνθρωπος που φεύγει από την ζωή δεν έπαιξε κάποιον ρόλο (έστω και πολύ μικρό) στη διαμόρφωση της δικής μου.

[SPOILER]Ένα μέρος της επόμενης εκπομπής θα είναι αφιερωμένο στη μουσική του Oddvar.[/SPOILER]

Εεε, ναι το καταλαβα, απλα το πηρε το ματι μου σε αλλα δυο θρεντς και μου φανηκε λιγο υπερβολικο. Καλα εκανες βεβαια απ τη μερια σου. Να ακουσετε και αυτους τους Schattenwelteghethinetten γιατι γαμανε :!:

Το νεο Thou Art Lord στριμαρει ολοκληρο στο bandcamp της NWN

Ωραία! Άντε να το τσεκάρουμε και αυτό!

The return of darkness and evil…

^^ Από χθες δεν μπορώ να σταματήσω να το ακούω. Πόσο γαμάτο αλμπουμάκι. Εθισμός.

Ωραιο ειναι, για την ακριβεια δεν το περιμενα τοσο καλο. Παμπολλα σημεια μου θυμισαν διαφορα τραγουδια, αλλα χμ οχι αυτουσια ριφφς, πιο πολυ το υφος. Το πιο γαμαουα μαλλον ειναι το τελευταιο κομματι που αχνοπαιζει η μελωδια πριν τη πιασουνε στις κιθαρες και εκει που παει να αναπτυχθει το κυριως θεμα στο κοβει αφηνοντας σε με το πουλι στο χερι. Αυτο πχ μου φερε κατα νου Fields of Locust - Under A Hunters Moon, παρομοια λογικη.

Σωστός. Εγώ απ’ την αρχή είχα βρει εξαιρετικό το πολιτεία δαιμόνων, αλλά να είναι τόσο καλό ολόκληρο το άλμπουμ δεν το περίμενα με τίποτα.

Η κύρια μελωδία είναι από το Game of Thrones, όχι παράξενο αφού και οι στίχοι βασισμένοι στο GoT είναι…

Ισχύει αυτό;

Πολύ καλός ο δίσκος και εγώ τον πέρασα μία φορά ήδη και θα ασχοληθώ απο αύριο περισσότερο μαζί του. A, το [B]Artificial Malevolence[/B] τι κομματάρα…

Για οσους ενδιαφερονται το Veneration των Ares Kingdom εχει ηδη διαρευσει.

Μιά χαρά σας χώνει το καινούριο Arfsynd.

Βασικά το ντέμο δεν το έχω ακούσει αλλά κυκλοφορεί από την Psychic Violence το ντεμπούτο τους κ υπάρχει ένα κομμάτι από αυτό το οποίο όντως γαμάει…
[B][U][I]Ακούστε…[/I][/U][/B]