Black Metal Albums

Αυτή τη φορά δε βλέπω συνεισφορά του Snorre στο μιξάρισμα. Μήπως πραγματεύεται το νέο Thorns; Αχα, καλό, ε…

Kvohst εγγύηση, θα μασήσει γερά.

3 Likes

Καιρό είχα να γουστάρω με νέο Mayhem

2 Likes

Ανάμεικτα συναισθήματα. Από την μια είναι κομματάρα από όλες τις απόψεις, από την άλλη παραείναι safe πισωγύρισμα για Mayhem. Θα συζητηθεί ο δίσκος αυτός αρκετά πιστεύω.

Μου αρεσει! Μικρο και κατευθειαν στο ψητο!

1 Like

Φρεσκο πραγμα

7 Likes

edit, είχα βάλει το Mgla αλλά το ποστ έπρεπε να πάρει έγκριση και με πρόλαβε ο EarthRocker, δισκάρα

1 Like

Ενδιαφέρον αυτό…χωρίς κάποιον ιδιαίτερο λόγο μου ήρθαν στο μυαλό οι Menace Ruine (ίσως φταίει η επαναλαμβανόμενη “μελωδία” ή ότι μου έχουν λείψει :stuck_out_tongue_closed_eyes:).

Δεν βρήκα και πολλές πληροφορίες “τριγύρω”. Πρότεινε καμία παλιότερη κυκλοφορία,

1 Like

χαχα δεν έχω να σου προτείνω παλιότερη γιατί είναι debut ΑΛΛΑ μπορώ να σου πω πως ο mainman ήταν σε αυτές τις 2 cult πάντες (και ο ήχος του δίσκου δανείζεται αρκετά από εκεί):

θα προτείνω και κάτι φαινομενικά άσχετο αλλά αισθητικά κοντά κατ’ εμέ,

1 Like

Χα! Το φαντάστηκα γιατί δεν υπάρχουν και πολλές πληροφορίες.

Τους Armagedda τους γνωρίζω, τα άλλα δυο όχι.

Παρεπιπτοντως μιας και ανέφερα πριν τους Menace Ruine, η Geneviève Beaulieu (η “παράξενη” φωνάρα τους) συμμετέχει στο νέο άλμπουμ των L’ACÉPHALE…για να δούμε τι λέει.

1 Like

Άκου, αν σου έκανε κλίκ, από Grift το περσινό EP και τον προπέρσινο δίσκο και είσαι πολύ καλά.

1ον φωνάρα. 2ον δεν τρελάθηκα να είμαι ειλικρινής, αλλά δεν επέμεινα και πάρα πολύ.

1 Like

1 Like

Το διάβασα πρόσφατα και το βάζω εδώ,καθώς μιλάει για μπάντα που έβγαλε νέο δίσκο και αναφέρθηκε λίγο πιο πάνω
https://metalinvader.net/el/mgla-pseudo-apolitik-anti-antifa-attitude/

3 Likes

Σε μια βδομάδα έρχεται. Εδώ ένα teaser από ένα τραγούδι.

Τελικά, τραγουδάει ο Vicotnik, ενώ δεν έχει καμία συνεισφορά στις κιθάρες. Επίσης, εδώ μέσα στις κιθάρες πιάνω ένα μελαγχολικό αίσθημα από εκείνο που αναδυόταν στους King Crimson - και για να μην παρεξηγούμαστε περί ουδεμίας ηχητικής συγγένειας ο λόγος.

2 Likes
1 Like

3 Likes

Πολύ καλό το άσμα από The Deathtrip και ο Kvohst δίνει ρέστα. Αντικαθιστά τον Aldrahn, αλλά είναι ο Kvohst - αιχμηρός και προσωπικός.

Για DVEN θα επανέλθω. Δεν προφυλάσσομαι στο τι είναι σα δισκάκι, αλλά θα επανέλθω…

1 Like

Για το Deathtrip, στα πρώτα δευτερόλεπτα μου ήρθε στο μυαλό κατευθείαν το Belus, κατά τα άλλα συμφωνώ με τον ντόκτορ από πάνω.

Για DVEN συμφωνώ και με την κριτκή στην κεντρική, κυρίως σε αυτό το σημείο…

“Το ΕΡ διατηρεί σε κάθε τραγούδι μια χρυσή ισορροπία καινοτομίας και νοσταλγίας, όπως και μια χρυσή τομή μεταξύ ωμότητας και καλλιτεχνικής λεπτότητας.”

2 Likes