Black Metal Albums

Μάλλον όχι και τόσο underground, τα μισά αμερικανικά publications τους έχουν ήδη ψηλά στα midyear τους.
Πολύ ωραίος δίσκος, δεν τους ήξερα κι εντυπωσιάστηκα, το ομολογώ!

Ναι το έχω δει, αλλά έχει να κάνει και με την εν λόγω δισκογραφική νομίζω που κάνει distribution κυρίως εκεί. Αν δεν κάνω τρομερό λάθος, είναι labelmates με τους Falls Of Rauros (τσεκάρετε επειγόντως όσοι αρέσκεστε σε WiTTR - Panopticon). Είναι πολύ ωραίος δίσκος και ηχητικά και θεματολογικά.

Τώρα που πρόδοσες το μυστικό μου όπλο για φέτος να δω τι θα κάνουμε… χαχα! Το Vanum δεν σου άρεσε?

Μου άρεσε, είναι δυνατό άλμπουμ και μου αρέσει η αισθητική τους.
Σχεδόν πάντα συμφωνώ με τα άλμπουμ που ξεχωρίζεις, mister!

1 Like
2 Likes

Αυτό φαίνεται ενδιαφέρον…
Dold Vorde Ens Navn:

Håvard Jørgensen (aka Haavard and Lemarchand, co-founding member of Satyricon and early Ulver member)

Vicotnik (Dødheimsgard, Ved Buens Ende)

Cerberus (ex- Dødheimsgard)

Myrvoll (Nidingr)

Θα κυκλοφορήσουν ένα ep κάπου στο δεύτερο μισό του 2019 λέει.

και ένα τιζεράκι…

1 Like
2 Likes

Το teaser πάντως, ακούγεται σα να περίσσεψε δόση δημιουργίας από το “A Umbra Omega”. Δεν ξέρω τι ανησυχίες έχουν και τους τρώνε, αλλά θα δούμε τι θα βγει…

Το άκουσα πριν κανα 2 μέρες… τι δισκάρα είναι αυτή; Βασικά δεν ήξερα καν την μπάντα, thanks!

Βέβαια έχουν μέσα πολύ Burzum αλλά η αρρωστίλα και η απόγνωση είναι δύσκολο να κοπιαριστούν αν δεν είναι πηγαίες και αληθινές, επομένως respect.

2 Likes
3 Likes

Τα καλυτερα ντραμς που εχω ακουσει μεσα σε κομματι στα 20 χρονια που ακουω μουσικη.
Με πληρη συνειδηση του τι λεω.
Και ειναι και θαμμενα στη μιξη.
Ειναι απιστευτο εδω το τι κανει με μονο 2 χερια και 2 ποδια.

Τρομερή ανυπομονησία γι αυτό το άλμπουμ. Συμφωνώ με @Night_Sky, ο drummer ανεβάζει τη μπάντα πολλά σκαλοπάτια πιο πάνω.

Off topic, τσεκάρετε το Audiotree performance των portrayal of guilt για να δείτε τα καλύτερα drums με ένα πόδι :stuck_out_tongue:

Σε όσους σας άρεσε αυτό:


Θα σας αρέσει και αυτό:

Έδωσαν ένα τραγούδι στην δημοσιότητα…

3 Likes

Νταξ’… μπαλίτσα για λίγους.

2 Likes

ακουγοντας το κομματι μου θυμισαν λιγο απο arstifir lifsins
κατα τα αλλα το κομματι σπερνει :metal:

αλανια κατι ασχετο…υπαρχει κανενας απο χανια ή ρεθυμνο να παιξει για μπλακ μεταλ μπαντα;

Από Facebook…

Cult Black Metal band The Deathtrip sign to Svart Records (Europe) Profound Lore (North America) and announce new album, “Demon Solar Totem” to be released this November.

Featuring the long-due return of Kvohst (Ex-Dødheimsgard/Code) on lyrics/vocals joining the cold, hypnotic riffs of Host (Thine), the primal drumming of Storm (Ex-My Dying Bride, Blasphemer) and introducing the bass playing of Thomas Eriksen (Mork).

The Deathtrip offer tickets to primeval possession and open portals to other dimensions. Demon Solar Totem captures the spirit of ancient Darkthrone, Thorns and Beherit imbued with old-English occultism and the chanting of sacred sound formulas. Otherworld Black Metal eeriness for a deep dive into spectral realms, Demon Solar Totem will be released on November the 15th 2019. Pre-orders and a glimpse beyond the veil coming soon.

2 Likes

Ο Aldrahn δεν τραγουδούσε σε αυτούς; Τι κάρμα τον έχει χτυπήσει τον Kvohst να τον αντικαθιστά σχεδόν παντού; Πολύ ωραίος δίσκος ο προηγούμενος πάντως αναμένουμε.

1 Like