Black Metal Albums

Τεράστια μπάντα

1 Like

First full-length album “In The Days Of Whore” will be released 5. Mar. 2021!!!

Μπαντα με 2μελη, συγκεκριμένα Stefan απο Varathron και Bill απο Soulskinner/Thou Art Lord.

Μια αυτια απο το (προ)περσινο EP

6 Likes

Φοβερό εξώφυλλο!!! Τους είχα ξαναψάξει αλλά δεν θυμάμαι τι εντύπωση μου είχαν κάνει μουσικά. Θα τσεκάρω.

πηρε το ματι μια αναρτηση στο φβ βασικα απο καποιο φιλο και το εψαξα παραπανω, δεν ειχα ακουσει κατι πιο πριν, για την ακριβεια δεν τους ηξερα καν. Σαν πρωτη εντυπωση μου φαινεται αρκετα καλο, απο το EP. Για να δουμε και το αλμπουμ.

Van Records ε; ποιοτητα…Stormkeep, Ruins of Beverast…μάλιστα… μάλιστα…

Το minilp είναι εξαιρετικό. Στεφάν εγγύηση πχιότητας

1 Like

867451

Molde Volhal λοιπόν από την Νορβηγία. One man band, το EP είναι του 2020, καινούρια μπάντα όπως φαίνεται στο ΜΑ. Αγνοήστε το εξώφυλλο κ ακούστε υπέροχο μελωδικό black metal. Δεν υπάρχουν άλλες πληροφορίες για τον καλλιτέχνη, υπάρχει μια συνέντευξη αλλά δεν δίνει κ πολλές πληροφορίες. Ποικίλο black metal, σε μεσαίες κ ψηλές ταχύτητες, πλήκτρα που δίνουν ένα επικό χρώμα, εξαιρετικά κιθαριστικά leads κ σόλο!
https://www.metal-archives.com/bands/Mold%C3%A9_Volhal/3540471551#band_tab_discography

https://moldevolhal.bandcamp.com/releases

1 Like

Πέντε χρόνια μετά, άλλη μια στιγμή παραφροσύνης (ΟΚ, δεν ταιριάζει τόσο σε αυτό το thread):

edit τώρα που γυρίζει: Από τις στάχτες (sic) των εκπληκτικών Dodecahedron έρχονται οι Autarkh με σπουδαίο δίσκο (12/3), συνεχίζοντας το σερί. Αυτά είναι τα έως τώρα δείγματα:

3 Likes

Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος που ξεθάψανε μετά από 20+ το σπικάζ του Σωτηρακό και του Γιάννη Δάρρα από το Fifa;

1 Like

Πάτα play αλλιώς δεν θα είσαι ιδιαίτερα δημοφιλής αργότερα στα αποδυτήρια.

1 Like

Lol, τι θυμήθηκες.

1 Like


πολύ μεγάλος δίσκος

2 Likes

Επανακυκλοφορεί το ντέμο η Soulseller records

8 Likes

Ναιιιιι, ήταν δίκαιο έγινε πράξη!!!

1 Like

Ένα χρυσό μειον η soulseller

2 Likes

“Including bonus tracks” λέει. Εγώ γιατί σκάλωσα άσχημα με αυτό;

Θα μάθουμε όταν παραλάβουμε.

Σε άλλα νέα, αν το ακούσετε, διαβάστε και το description, μαζί πάνε αυτά στην συγκεκριμένη περίπτωση:

4 Likes


Θα μπορούσε να μπει και στα crust αλλά νομίζω ότι εδώ ταιριάζει καλύτερα

1 Like

Εάν δεν μπορείς να περιμένεις το βινύλιο για να ακούσεις τα μπόνους τρακς…ορίστε… :grin:

3 Likes
4 Likes

Αρμένικο black/pagan, παραγωγή G. Emmanuel, οπότε έχει και κάτι από RC

2 Likes

Kanonenfieber γερμανοί ντεμπούτο δίσκος, black death με θέμα πρώτο παγκόσμιο. Υπέροχο

2 Likes