Black Metal Albums

Σακη Τολη!

15 Likes

Πρώτο δείγμα από το επερχόμενο To Know the Light των Dawn Ray’d.

10 Likes

Καινούριο Depravation στις 17 Φεβρουαρίου.

3 Likes

Με Alan στη φωνή και μέλη από slidr και malthusian. Δεν το λες άσχημο

3 Likes
3 Likes

Ναι αλλά για Lamp of Murmuur, δε λέτε:

3 Likes

Τα είπαμε ρε σε άλλο τόπικ όμως. Αθανατότητα

3 Likes

ένα αυτό, και δεύτερον οι πρώτες προνομιούχες ακροάσεις με ξενίζουν λίγο προς το παρόν (λόγω immortal-ίασης), αλλά έχει ζουμί.

Και τρίτον, στο ίδιο μήκος κύματος, ας πούμε και για τους Arnaut Pavle που σε μισή ώρα τα βάζουν κάτω και μας τα λένε εξαιρετικά:

bonus αποψάρα για όποιο ενδιαφέρεται:

Ας τοποθετηθούν και οι κύριοι @potofgold και @Aldebaran

2 Likes

Με Lamp Of Murmuur έχω, οριακά, απογοητευτεί.

Γι αυτό και οι Arnaut Pavle κερδίζουν όλη την αγάπη μας, για το τίμιο, ωμό black ξύλο που τόσο ανιδιοτελώς μας χαρίζουν.

1 Like

Καλά τα λες.

Επίσης, καλησπέρα.

2 Likes


5 Likes

Πρώτη ακρόαση και γουστάρω

3 Likes

Τις επόμενες ημέρες έρχεται και μια, αρκετά ενδιαφέρουσα, συνέντευξη θα πω…

1 Like

Σαν να βάζεις φυτιλία εχω την αίσθηση…αναμένουμε με ενδιαφέρον!

1 Like

Και να ήθελα να βάλω, οι απαντήσεις τους είναι πιο εμπρηστικές!

1 Like

Βεβαίως.
Δίκαιο το στικερακι
Το θέμα είναι να το θυμηθώ στο τέλος της χρονιάς
Μία αφύπνιση πορ φαβορ.

2 Likes

Πραγματικά όσο τη διάβαζα έβρισκα συνέχεια αποσπάσματα που θα ήθελα να κάνω κ/π και μετά το μετάνιωνα, γιατί χάνεται εντελώς το νόημα αν δεν διαβάσει κάποιος όλη τη συνέντευξη (εδώ εγώ που την έχω διαβάσει 3 φορές και ακόμα δεν έχω κατασταλάξει κάπου), πχ το

δεν μπορώ να το καταλάβω, πόσο μάλλον να το δεχτώ, εγώ πάντα ε, και σε οποιαδήποτε άλλη μπάντα μάλλον θα σταματούσα να διαβάζω αλλά πιο κάτω έχει τόσο ψωμί και ενδιαφέροντα πραγματάκια, όπως

με τη βάση του οποίου ας πούμε και πάλι διαφωνώ (εγώ, και ποιος χέστηκε εννοείται) αλλά καταλαβαίνω την οπτική του, μάλλον, δεν ξέρω αλήθεια, είμαι εντελώς προβληματισμένος :smiling_face_with_tear:

Εξαιρετική συνέντευξη όπως και να’χει.

4 Likes

Αρχικά σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Καλό δεν είναι αυτό; Όχι;

Ευελπιστώ πως από όλη τη συνέντευξη προκύπτουν ξεκάθαρα οι απόψεις (αντιφατικές ή όχι είναι άλλη ιστορία) της μπάντας, οι οποίες είναι το λιγότερο όχι απλά ενδιαφέρουσες για μένα, αλλά και προβληματίζουν με μια σύγχρονη έννοια, όπως κάνει και η θεματική του πολύ καλού αυτού δίσκου, που την βρήκα πολύ ανανεωτική. Κοινώς, δεν συνάντησα αρκετά κλισέ, τα οποία μπορώ να πω πως καλλιτέχνες σε αυτό το υπο-είδος τα αποφεύγουν, διότι είναι δημιουργοί, και η τέχνη παράγει πολιτική αλλά δεν ταυτίζεται, δεν ξέρω αν είναι ευδιάκριτο το τι, και κυρίως πώς, το εννοώ.

Και σε κάθε περίπτωση, με έπιασα σε πολλά σημεία και εμένα να λέω “πες τα” και σε άλλα να λέω τι “μεταμοντερνίλες” είναι αυτές, αλλά έχει και αυτό την αξία του.

Btw, εδώ η συνέντευξη:

12 Likes

Την διάβασα κι εγώ, μπράβο Αποστόλη για την συνέντευξη. Την διάβαζα και απολάμβανα το πόσο διαφορετική και out of the box είναι.

Από την άλλη, δεν έχω ακομα άποψη για ολα τα καμμενα που λέει, λίγο μπερδεμένα τα λέει ο τυπος…

2 Likes

Επειδή είμαι και λίγο προβοκάτορας, το ερώτημα είναι, τα λέει όντως μπερδεμένα ή απλώς τα πράγματα δεν έχουν όπως νομίζουμε στα κουτάκια μας; :stuck_out_tongue:

Σε μερικά θέματα πχ το ίδιο (μου) είχαν απαντήσει και οι Dawn Ray’d, έχει το ενδιαφέρον της αυτή η τάση πως πραγματώνεται και τι χαρακτηριστικά παίρνει.

Άκου και το δίσκο ρε @Aldebaran !!

1 Like