Καλύτερη Νορβηγική Black Metal Μπάντα

[B][SIZE=“4”]Καλύτερη Νορβηγική Black Metal Μπάντα

Η γνώμη σας μετράει !!![/SIZE][/B]

Που ειναι οι Mayhem ρεεεεεεεεεεεεε!#-o

Σωστός ο μικρός! Λείπουν αρκετές άλλωστε. :wink:

Για το poll, αλλά και γενικά, πρώτοι και καλύτεροι πάντα οι Θεοί (μην με ρωτήσετε ποιοι είναι οι Θεοί…).:twisted:

E ναι, οι θεοι ειναι γνωστοι!:stuck_out_tongue:
Απο τις μπαντες που ειναι στο poll, ψηφιζω Emperor.

είμαι ανάμεσα σε Mayhem, Emperor, Limbonic Art, Dodheimsgard, Dimmu Borgir και Carpathian Forest. και θα επέλεγα τους τρίτους που κάναν πρόσφατα reunion και περιμένω με αγωνία το νέο άλμπουμ τους αλλά δεν τους έχεις κι έτσι λέω Dimmu Borgir παροτί γίναν υπερβολικά εμπορικοί και παίζουν μόνο για τα λεφτά, πιστεύω έχουν αξιόλογους μουσικούς μέσα (σαν τον ICS Vortex)…

Δεν ειμαι και πολυ Fan αλλα θα ελεγα dimmu borgir.

Hail to Dimmu Borgir. Το καλοκαίρι είχα πάει Νορβηγία, είναι θεϊκά. το καλοκαιρι νυχτώνει κατα τις 3 το πρωί και ξημερώνει στις… 5!!! Και δεν σκοτεινιάζει εντελώς!

Πήγα και στην 1η εκκλησία που έκαψε ο Varg Vikernes

Πςςςς…
Τρομος…:stuck_out_tongue:

2 καλές μπάντες που αξίζει να αναφερθούν ακόμα είναι οι Enslaved και οι Solefald.Συγκροτήματα που δεν δίστασαν και διστάζουν να πειραματιστούν και έτσι κατάφεραν να σπάσουν τα στεγανά του ήχου…Από τις μπάντες που βρίσκονται στο poll θα επιλέξω τους Cradle of…(Ουπς!Λάθος:lol: )…Dark Throne γιατί με το A blaze in the northern sky σημάδεψαν μια ολόκληρη γενιά…Και ουσιαστικά ήταν η απαρχή του Νορβηγικού ήχου…

Ψηφιζω Dimmu.Λιγο καλυεροι απο τους Mayhem.

Από τις επιλογές Dimmu. Eπίσης μου αρέσουν Old Man`s Child, Gorgoroth, Burzum

Αυτοι υπαρχουν ακομα;;;
Απο τη φυλακη παιζουν;

Τους αμόλησαν όξω…

EMPEROR.

:thumbdown: :thumbdown:

Τον προτιμώ από τα υπόλοιπα blackmetalάδικα σχήματα αλλά αυτό είναι θράσος και ασέβεια, όχι άποψη (το ότι έκαψε την εκκλησία) κι εμείς χαριτολογούμε και λέμε “πώπω ο τρελός, κοίτα τι έκανε!” αντί να τον ξεχ*σουμε.

To ξαναλέω και πάλι, ο Vikernes σαν μουσικός παίρνει άριστα, σαν άνθρωπος 0.

Όντως.

Οι Ulver δεν πιάνουν ε?

Στα πρώτα τους συνδύαζαν folk και black και απολογούμαι που δεν τους ανέφερα.

Dimmu forever