Black sabbath-13

χμμμμ…μάλλον είμαι ο μόνος που του φαίνεται οκ το εξώφυλλο:-k

that makes two of us

3 8) 8)

Αν το εξωφυλλο το διαλεξε ο Iommi θα ειναι δισκαρα, αν καποιος αλλος μαλλον σκατα. Το λεω γιατι ο μουστακιας εχει καλη παραδοση με δισκαρες και πουτσαλεα εξωφυλλα, το θεμα ειναι να μη το κοτσαραν για να γλυτωσουν λεφτα για πατατακια κετς.

  1. End Of The Beginning (8:07)
  2. God Is Dead? (8:54)
  3. Loner (5:06)
  4. Zeitgeist (4:28 )
  5. Age Of Reason (7:02)
  6. Live Forever (4:49)
  7. Damaged Soul (7:43)
  8. Dear Father (7:06)

το tracklist από το άλμπουμ

To artwork του single God is Dead!!!

φοβερό το εξώφυλλο του single…

ελπιζω και το περιεχομενο να ειναι αναλογο

Ας ειναι καλο το περιεχομενο :slight_smile:

Μου αρεσουν πολυ και το εξωφυλλο του δισκου και του single του “God Is Dead?”. Το εξωφυλλο του δισκου εχει κατι το μυστικιστικο και Sabbathικο ρε παιδι μου, εχει το 13 που ειναι γρουσουζικος αριθμος στις φλογες, μου κανει… Του single αυτονοητο το νοημα με τον Νιτσε και ωραια χρωματα. Το tracklisting με 5 κομματια ανω των 7 λεπτων σε κανει να ελπιζεις σε μεγαλεια, αλλα ειναι ταυτοχρονα και επικινδυνο…

http://www.iheartradio.com/player/?mid=23086234
God is dead?

[B][U][SIZE=“6”]ΟΜΟΡΦΑ ΠΡΑΜΑΤΑ !!![/SIZE][/U][/B] 8)8)8)8)

μπραβο αγορινα μου …τι τραγουδαρος ειναι αυτος ?

in sabbath we trust …

Καλά, τραγούδαρος δεν είναι, κι όποιος έχει ακούσει καλά το Devil You Know καταλαβαίνει τι εννοώ. Περιμένοντας το δίσκο φυσικά ακόμα.

Τραγουδάρα.

1000 νέες μπάντες καθημερινά παίζουν τα ριφ τους, καλό είναι να τα ακούμε και από την πηγή για αλλαγή…

Δάσκαλοι

Παιζει λιγο αναμασημα/δανεισμος σε μελωδιες/ριφφς διασπαρτα στο κομματι, αλλα για Sabbath εν ετει 2013 νομιζω πως ειναι αξιοπρεπες. Φαινεται να χουν ριξει δουλεια στη παραγωγη κι ειμαι περιεργος πως θα ακουγεται κανονικα γιατι η ποιοτητα του στρημιν το βαλτωνε καπως.

θέλω να μου αρέσει αλλά δεν μου αρέσει γαμώτ. νταξ σαμπαθ ειναι βεβαια μπορούν να βγάλουν και δίσκο με τον μπίμπερ αν γουστάρουν :stuck_out_tongue:

Παίζει να είναι και edit ραδιοφώνου επίσης. Να έχει λίγα λεπτάκια παραπάνω δηλαδή κανονικά