Black Sabbath: Αγαπημένο album με Tony Martin

Μιας και είναι επίκαιρο το ζήτημα, για πείτε.
Ποια από τις παραπάνω δισκάρες προτιμάτε;

ΤΥR for me!! 8)

Heeaaaddlleeeesss Croooooooooooosss!!!

Tyr φυσικά,με το οποίο οι Sabbath έφτασαν σχεδόν να παίζουν power metal…Καλύτερα κομμάτια Anno mundi,Valhalla και Sabbath Stones

Προσωπικά ποτέ δεν με “συγκινούσαν” οι “μύθοι” (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν τους σέβομαι)
Ξεκινάω με αυτό το πρόλογο για να πώ ότι μπορεί οι Sabbath να έγιναν κολοσσοί με τον Ozzy, παρόλα αυτά εμενα η συγκεκριμένη εποχή τους δεν με “πολυσυγκινεί” Οσο αφορά τα μετέπειτα albums σίγουρα ξεχωρίζω το Heaven And Hell μιάς και ο DIO είναι από τις πολύ αγαπημένες μου φωνές, παρόλα αυτά δεν μπορώ και πάλι να πώ ότι είναι η αγαπημένη μου εποχή με αυτόν στα φωνητικά μιάς και το Μοb Rules δεν μου αρέσει ιδιαίτερα, όπως και το Dehumanizer.
Ενώ με Tony Martin θεωρώ 3 albums δισκάρες (Eternal Idol, Headless Cross, TYR) ένα πολύ καλό (Cross Purposes) κι ένα συμπαθητικό (Forbidden) Γι’αυτό και η εποχή με αυτόν στα φωνητικά είναι η αγαπημένη από Sabbath.
Τώρα από albums ανάμεσα στα Eternal Idol, Headless Cross, TYR πραγματικά μου είναι πολύ δυσκολο να διαλέξω!

TYR χωρίς πολλές σκέψεις. Είναι ο πιο “ιδιαίτερος” δίσκος τους βασικά. Διαφορετικός, πώς το λένε? Αυτά.

:-k

Το “Forbidden” το θεωρώ μηδενικό! :thumbdown:
[SIZE=“1”]Χειρότερο και από το “Born Again”! :lol: [/SIZE]

Τα “The Eternal Idol” και “Cross Purposes” συμπαθητικά με μερικές εκλάμψεις! :thumbup:

Τα “Headless Cross” και “Tyr” αριστουργήματα! :bow: :respect:

Μάλλον “Tyr” θα διαλέξω και εγώ… 8)

tyr και headless cross… με τον μεγαλο cozy powell στα drums…καλοι δισκοι αλλα δεν τρελαινομαι κι ολας…:slight_smile:

Όλα μου αρέσουν πάρα πολύ αλλά εννοείται ότι η “μάχη” γίνεται ανάμεσα σε Headless Cross και TYR.

Τρελαίνομαι για The Eternal Idol, γουστάρω τρελά το Cross Purposes αλλά θα ψηφίσω Forbidden γτ πολύ φοβάμαι ότι θα πάει άπατο-κακώς.

Λοιπόν, τα Headless Cross, Tyr και The Eternal Idol είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ δισκάρες, που κανονικά θα έρπεπε να απολαμβάνουν το ίδιο status με τα κλασσικά και όχι να θεωρούνται μέτρια, όπως τώρα.[-X
Επιλέγω Headless Cross.

Ε όχι και κακώς ρε Γίγατρε. Το “Forbidden” είναι χοντρή πατατούλα :stuck_out_tongue:

Αντικειμενικά όντως δε λέει και πολλά για επίπεδο Sabbath αλλά σχεδόν κάθε τραγούδι που φέρει την υπογραφή Sabbath (βλ. Iommi) πάντα κάτι έχει να μου πει. :slight_smile:

Όταν πρωτοάκουσα το Headless Cross δεν πίστευα στ’ αυτιά μου, είναι δυνατόν οι Sabbath χωρίς Dio και Ozzy να βγάζουν τέτοιες δισκάρες? σκέφτηκα. Και ο Tony Martin, τι φωνάρα! σκέφτηκα μετά. Απίστευτο άλμπουμ, ωστόσο επειδή δεν έτυχε να ακούσω ως τώρα το Tyr απέχω απο το δημοψήφισμα, γιατί μπορεί το Tyr να μου αρέσει περισσότερο.

Δεν εχω ακουσει κανενα #-o

Καπως ετσι κι εγω:thumbup:

Δεν ξέρω αν θα αγοράσεις, θα κατεβάσεις ή θα κλέψεις κάποιο, αλλά πρέπει να ακούσεις ΑΜΕΣΩΣ!

Headless Cross …Ετη φωτος μακρία απο τα υπόλοιπα

kill in the spirit world kai dying for love:-k

Ρε παιδια με τον Tony martin τι γινεται? :-k Παρολο που ειχε περασει απο τους sabbath σχετικα πετυχημενα και εγινε γνωστος η μετεπειτα πορεια του ισως να μην ηταν η αναμενομενη,εννοω οτι χαθηκε εντελως απο τη στιγμη που εφυγε απο τους sabbath. Δημιουργησε καποιο δικο του συγκροτημα? Εβγαλε καποιον δισκο που αξιζει προσοχης?:-k Εκανε τπτ αξιολογο μετα τους sabbath?:-s

Πολυ καλη φωνη παντως.

To ΤΥR!! Τοτε ειχε παρει σχεδον παντου 10αρι!!!
Εδω οι Sabbath παιζουν Epic με @@!!!