Black Sabbath χωρίς τον Ozzy

Σήμερα μου είπε ένας φίλος μου ότι διάβασε σε ένα περιοδικό ότι οι black sabbath θα παίξουν στο rockwave χωρίς τον ozzy. προσπάθησα να το ψάξω στο ιντερνετ αλλα το μόνο που βρήκα σχετικά ήταν σε ένα άλλο forum όπου κάποιος έλεγε ότι κάπου διάβασε ότι ο ozzy δεν θα έρθει. μήπως ξέρετε τίποτα; πάντως εγώ ελπίζω να μην είναι αλήθεια τα παραπάνω

Δώσε στοιχεία (που, ποιος, forum κλπ).

Έπρεπε να το περιμένουμε. Τον είδα πρόσφατα σε συνέντευξη και ο άνθρωπος δεν μπορούσε καν να μιλήσει, πόσο μάλλον να βγάλει ένα δίωρο.

Αν πράγματι αληθεύει είναι πολύ κρίμα. Αλλά από την άλλη δε νομίζω ότι θα ήθελε κανένας να δει τους Sabbath με προηχωγραφημένα φωνητικά μέρη.

O filos sou einai poly vlakas, kai esy epishs pou anaparageis tetoies paparies. O kathe malakas skeftetai mia malakia kai th ftynei sta forum (fora?) kai leei "akousa’ h “mou eipan”. Valte oti exei apomeinei apo to myalo sas na doulepsei, epitelous.

RE MA SE PION PLANITI ZITE RE GMT??!?!
GIA DIAVASTE KAMIA KRITIKI, NA DITE POS PETOUN STIS PROSFATES SINAVLIES TOUS, POS O OZZY FENEtE 3O XRONIA PIO NEOS, KE DEN KANEI OUTE ENA LA8OS STA FONITIKA!!

…KE OI SABBATH POTE DEN PEZANE ME POIXOGRAFIMENA FONITIKA…
axx 8ee mou…

Κοιτάξτε τις κριτικές από την συναυλία που έγινε πριν 3 μέρες και βγάλτε συμπέρασμα αν αντέχει ή όχι ο Ozzy.

http://www.black-sabbath.com/tourdates/2005/060905.html

Είστε θεοί. Πραγματικά.

ηρεμία βρε παιδιά! Μια φημή ακούστηκε και έγινε ερώτηση για τα άτομα που ξέρουν περισσότερα!!!Πολύ απλό!!!

Πάντως εγώ το κόβω λίγο δύσκολο αφού θα χαλούσαν την φήμη τους και τη διαφήμιση της didi music!Θα έπρεπε να επιστρέψουμε εισιτήρια αφού ο μισός κόσμος πάει για τον ozzy :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Καλές είναι τέτοιες φήμες, αυξάνουν το ενδιφέρον :wink:

ΈΛΕΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.
Εμένα ένας φίλος του ξάδερφου του κολλητού μου, κάπου διάβασε ότι με τους Velvet Revolver θα ανέβει στην σκηνή και ο Axl Rose για το τελευταίο κομμάτι.

www.lampirh.gr

Φίλοι μου κοιτάξτε πώς έχουν τα πράγματα. Ο Ozzy, σε σχέση μέ άλλα άτομα της ηλικίας του, αυτή τη στιγμή σέρνεται. Ειδικά μετά το ατύχημα που είχε ούτε να μιλήσει δε μπορεί. Μάλιστα είχαν πεί ότι σαν τραγουδιστής έχει κλείσει. Τον έχω δει σε πρόσφατη συνέντευξή και δε μπορούσε να σταυρώσει λέξη.

Τίθεται λοιπόν ο προβληματισμός: Πώς είναι δυνατό αυτό το άτομο, το οποίο δεν ακoύγεται και τόσο καλά όταν μιλά, να βγάλει μιάμιση ώρα συναυλία. Καλά δε συζητάμε να χωροπηδά πάνω κάτω όπως είδαμε πρόσφατα σε videoclip στο tvwar.

Και κάπως έτσι ξεκινούν όλες οι φήμες για το ενδεχόμενο να μην τραγουδήσει. Αλλά ακόμα κι αν έρθει δε σημαίνει ότι θα τραγουδά ο ίδιος. Δεν είπα ότι όλοι οι Black Sabbath θα παίζουν playback αλλά ο Ozzy δε θα τραγουδά ο ίδιος.

Όσον αφορά αυτά που λένε τα παλικάρια από το Dortmund τα ενδεχόμενα είναι δύο. Ή τον έχουν ντοπάρει για να βγάλει την συναυλία (πράγμα που σημαίνει ότι δε θα είναι για πολύ ακόμα κοντά μας), ή πράγματι τραγουδά playback.

Μακάρι να διαψευθώ σε όλα. Μακάρι να βρίσκεται στην καλύτερη κατάσταση της ζωής του. Μακάρι να μπορεί να χωροπηδά και να τρέχει πέρα δώθε. Μακάρι να είναι σε θέση να τραγουσήσει μόνος του. Μακάρι να δούμε το live για το οποίο θα μιλάμε ακόμα κια στα εγγόνια μας.

Θα δείξει. Μπορεί κάποιος, αν μάλιστα βρίσκεται κοντά στη σκηνή, να καταλάβει αν θα τραγουδά play back.

Αυτά. 8)

Pantos exo akousei Sabbath bootleg apo 2004 kai den tragoudaei kala… Den einai playback alla den einai kai kalo singing… Mou fanhke pos me to zori bgazei fonh… :roll: As elpisoume na tan apla mia kakh hmera…

axxx… o tipos pote den exei pe3ei playback oso afora tous sabbath… 8a itan geloio na epeze playback ke se merikes sinavlies na min ftanei tis 4iles notes!!!
gia na sovareftoume ke ligo! ke o o logos pou xanei ta logia tou ke tremi den einai epidi exei tripimeno pnevmona, alla epidi exi parkin [klironomiki as8enia] opou to anakali4e prin kana dio mines… tora perni ta aparetita farmaka ke ola afta exoun stamatisi…!

epenalamvano…POTE den tragouda playback, alloste den 8a to dexotan ke o idios! giafto pou “foveme” ligo gia to ti prokeite na do…

ke den ine mono sto dortmund pou pe3ane, pe3ane ke 2 fores stin agglia http://www.black-sabbath.com/tourdates/2005.html

Έλα ρε πάρκισον ο Ozzy? Κρίμα.

ke oloi nomizan pos itan apo ta narkotika 8O

oxi den ine parkison, ine parkin, kati paromoio apoti fenete… :confused:

afta ine fimes afton pou mallon misoun tous black sabbath i kai den kataferan na vroun isitiria gia na tous doun…kai tote pios tha tragoudisi o scott?i o zakk?
sovareftite…an den antexe o ozzy tote tha akironnontan oi sinavlies kai oxi na elege kapios oti dievase kapou oti ozzy den prokite na erthei rockwave…

Ηρεμία ρε παιδιά. Εγω όπως είπε και ο MAZESTIX άρχισα αυτό το θέμα για να μάθω αν είναι αλήθεια αυτό που μου είπαν. Σκέφτηκα ότι κάποιος από εσάς θα ήξερε κάτι. Δεν περίμενα ότι ο κάθε μαλάκας (βλέπε span) θα μου την πει. απλά ήθελα να σιγουρευτώ ότι θα πάω στην Μαλακάσα και θα δω τους black sabbath με τον ozzy

Τίθεται λοιπόν ο προβληματισμός: Πώς είναι δυνατό αυτό το άτομο, το οποίο δεν ακoύγεται και τόσο καλά όταν μιλά, να βγάλει μιάμιση ώρα συναυλία. Καλά δε συζητάμε να χωροπηδά πάνω κάτω όπως είδαμε πρόσφατα σε videoclip στο tvwar.

Και στο last supper δεν καταλάβαινες τι έλεγε στις συνεντεύξεις αλλά στα τραγούδια ήταν μια χαρά (σχετικά). το αν θα χοροπηδάει εμένα προσωπικά δεν με νοιάζει, αρκεί να τραγουδήσει σχετικά καλά!

Ρε μάγκες, δεν είναι το ζήτημα αν μπορεί ή όχι. Ο άνθρωπος είναι σχεδόν 60 χρονών και γουστάρει και γουστάρουμε όσο τίποτα. Εδώ μιλάμε για Sabbath ρε.
Και ο Gillan δεν μπορεί να τραγουδήσει πλέον, αλλά όπως και να χει μόλις ακούσαμε το Fools to 2000 ξεφύγαμε.
Έτσι θα γίνει και με Black Sabbath

\m/

Μεταξύ μας, υπήρχε περίπτωση να πήγαινες ανυποψίαστος στο live και να σου 'λεγαν ότι ο Ozzy δε θα βγει; Λίγο λογική… 8)

Τέτοιου είδους φήμες (άσε που 1 στις 100 αληθεύουν) είναι απλά για να ξοδεύουν την ώρα τους όσοι δεν έχουν άλλες ασχολίες…

Ρε παιδιά, αυτοί οι τύποι (Ozzy, Gillan) που ξεκίνησαν την καριέρα τους στα 70s δεν θα ανέχονταν ποτέ να παίξουν playback, μιλάμε για μέγιστη προσβολή! Θα προτιμούσαν να μην τους έβγαινε η φωνή ή να ξελαρυγγιάζονταν και μετά να πάνε στο νοσοκομείο, παρά να κάνουν κάτι τέτοιο. Οι άνθρωποι ζουν για να είναι πάνω στη σκηνή, τι να λέμε τώρα;

Και αναφορικά με τις φωνές τους, ο Gillan έχει σίγουρα χάσει σε κάποιο βαθμό τη χροιά που είχε όταν ήταν νέος, κάτι που αποδεικνύει ότι είναι rocker (με ό,τι καταχρήσεις συνεπάγεται αυτό) και όχι τενόρος, αλλά στις δύο συναυλίες που τον έχω δει τα κατάφερνε μια χαρά! Από την άλλη ο Ozzy όλοι ξέρουμε ότι έχει την πιο αναγνωρίσιμη και μοναδική χροιά του κόσμου και τραγουδά με ένα δικό του τρόπο, αλλά δεν έχει και καμμιά φωνάρα για να τη χάσει! Μισή οκτάβα έχει, και αυτό δεν είναι κακό, μαγκιά του που με μισή οκτάβα έχει γίνει τόσο μεγάλος! Ούτε πετάει τίποτα κορόνες για να γίνει ρεζίλι αν φαλτσάρει… Ας μην ανησυχούμε, δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει κανείς ανικανοποίητος 8)