? Black Sabbath?

Και με τον Dio ειχαν κανονισει συναυλιες… :-k

Επειδη εχω χάζει επεισοδια με τους Sabbath, οταν λέμε Black Sabbath εννοούμε Ozzy, Iommy, Geezer και Ward ή Ozzy, Iomm, Geezer και τον ντραμερ του Ozzy;

με Clufetos

Νεότερα για την υγεία του αρχηγού διά μέσω Glenn Hughes:

Έβαλε και μια φωτογραφία με Tony & Geezer, από κάποια χθεσινή συνάντησή τους:

ρε πούστη μου σκέψου να πας για ποτό και να κάθονται δίπλα σου ξέρω 'γω…

Εδώ υπάρχει μια καινούρια συνέντευξη του Iommi: http://www.black-sabbath.com/2012/11/new-tony-iommi-interview/

Τα σημαντικότερα σημεία:

There?s a new video interview up with Tony Iommi from the Dio cancer benefit last night. It?s a short video, but it?s packed with goodies. From the video, we can gather this…
> There are 15 tracks from the new album, and about six have been recorded
> The rumour that Tony has laid down all his guitar bits for all 15 is false.

But the biggest bit for me is regarding Bill Ward. [B] Tony feels ?we?ve gone past that? regarding Bill?s possible return for this project[/B]. It has to do with the length of Bill being absent. Folks ? [B]that ship has sailed[/B].

Go listen to Tony yourself.

Oh, while this isn?t in the interview at all, I heard a rumour yesterday from someone I don?t want to name that the drummer on the album is neither Bill Ward nor Tommy Clufetos. If that?s true, it?ll be interesting to see who it is.

Οπότε όσοι ελπίζατε για Ward, ξεχάστε το. <insert mass flame here>
(εκτός κι αν είναι PR stunt αν και δε νομίζω)

Όσο για τον drummer, όντως δεν είχαν πει πουθενά ότι θα είναι ο Clufetos, απλά για τις 2 συναυλίες ήταν μια λύση ανάγκης. Σε κάποια φωτογραφία από το studio των ηχογραφήσεων που ανέβηκε στο Facebook του συγκροτήματος, έδειχνε ένα drum set αρκετά μικρότερο από του Clufetos και με μία μπότα, οπότε αυτή η φήμη που αναφέρει ο Siegler (ο webmaster του black-sabbath.com, ο οποίος έχει αρκετές άκρες μέσα στο συγκρότημα) ίσως έχει μια βάση.

Όποιος και να ναι ο ντράμερ, επιφυλάσσομαι αρκετά για το δίσκο ξέροντας την κατάσταση της φωνής του ozzy και τη μετριότητα των riffs που έγραψε ο iommi στο heaven and hell…

ναι αλλα αν εχει riffs σαν αυτο?
http://www.youtube.com/watch?v=n2vxQApPg40

Μην ξεχνάμε και τα προσωπικά του έτσι…?
Ο τύπος ΕΣΠΕΙΡΕ.

Εμενα το The Devil You Know μου αρεσε πολυ, οποτε δεν ανησυχω, πιστευω οτι ο [B]ΜΕΓΑΛΟΣ[/B] riffmaster θα γραψει riffαρες παλι… Αυτο που φοβαμαι ειναι πως θα ειναι ο δισκος γενικα, πως θα ειναι το αποτελεσμα αυτων των ανθρωπων να δουλευουν μαζι μετα απο τοσα χρονια. Και η ξενερα που δεν θα ειναι ο Bill Ward ντραμερ ειναι πολυ μεγαλη, οπως και να το κανουμε ηθελα και τους 4 σε νεο δισκο που θα εφερε την επωνυμια Black Sabbath…

Κατι διαβασα οτι στο στουντιο μαζι τους ειναι ο Nicko mcBrain!!!
Ισχυει ρε παιδια;;;;;;

Πού το διάβασες;

Μου το ειπε ενα παιδι, φιλος καλος, που εχει λεει πληροφοριες…δεν μπορω να πω παραπανω… δεν το διαβασα ειναι η αληθεια…

Πλάκα μας κάνεις ρε φίλε; Σου το είπανε, δεν μπορείς να πεις τίποτα παραπάνω και περιμένεις επιβεβαίωση; Δεν βγαίνει κάνεις σαν αποτέλεσμα στο Google…

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

McBrain και Iommi συνεργάστηκαν στο project WhoCares μαζί με τον Gillan. Ίσως έχει μία λογική με βάση αυτό αλλά δε νομίζω.

Και θα περιοδευει ο Nicko και με Sabbath και με Iron Maiden σε αυτη την ηλικια? Δεν το νομιζω, εκτος αν βοηθησει μονο στην ηχογραφηση, αλλα ουτε αυτο το κοβω πιθανο και δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος.

Ξεβρακωθειτε…

http://store.universal-music.co.uk/restofworld/rock/boxset-black-sabbath-the-vinyl-collection-1970-1978-box-set-2012/invt/0602537153084/

[CENTER]Έκλεισε τα 64 σήμερα ο δυσλεκτικός αγαπούλης.

[/CENTER]

[B][CENTER]“The Rebel”[/CENTER][/B]

Κακό σκυλί ψόφο δεν έχει…

Διάβαζα στο forum των Sabbath διάφορες θεωρίες/πληροφορίες για τον drummer με τον οποίο γίνεται η ηχογράφηση.

Με βάση μια φωτογραφία του drum set στο studio, αρχικά είπαν ότι είναι ο Kenny Aronoff. Έπαιξε στο Fused του Iommi και αντικατέστησε τον Chad Smith στους Chickenfoot.

Στη συνέχεια μια πηγή είπε ότι δεν είναι ο Aronoff. Και σίγουρα όχι ο Clufetos, καθώς ο Rick Rubin (λέει η πηγή) πίστευε ότι δεν ταιριάζει στο συγκρότημα. Οπότε πρότεινε κάποιον με τον οποίο είχε δουλέψει στο παρελθόν.

Το επόμενο όνομα ήταν ο Chad Smith (RHCP, Glenn Hughes, etc.), που είχε κι αυτός παρόμοιο drum set. Τελικά, κάηκε κι αυτό το όνομα.

Η νεότερη πληροφορία που αναφέρει αυτό το μέλος, είναι ότι ο drummer θα είναι κατά πάσα πιθανότητα ο Brad Wilk (Rage Against the Machine, Audioslave), ο οποίος έχει συνεργαστεί στο παρελθόν με τον Rubin. Επιπροσθέτως, πριν επιλεγεί (λέει η πηγή), δοκιμάστηκαν κι άλλοι drummer και κατέληξαν σε αυτόν.

Φαντάζομαι ότι θα μάθουμε σε λίγο καιρό μετά βεβαιότητας, πάντως ο Ward σίγουρα δεν θα είναι.

Κι αυτό όχι λόγω του συμβολαίου του, αλλά λόγω του ότι δεν ήταν σε θέση να παίξει στο studio, πόσο μάλλον σε μια παγκόσμια περιοδεία.

Αυτά τα ολίγα από το στρατόπεδο των [B]φημών[/B]!