? Black Sabbath?

Ο κουφέτος πάντως ήταν λίγος για τους Sabbath ε? Πολύ λίγος νομίζω.

Ο Clufetos είναι κατά βάση metal drummer, παίζει δυνατά, κλπ. αλλά μάλλον δεν είναι αυτό το ζητούμενο. Δηλαδή για τα solo του Ozzy ίσως να είναι καλός (μια χαρά ήταν το καλοκαίρι που τον είδα), αλλά για το '70s style Sabbath που θέλει ο Rubin, απλά δεν. Θέλει να κάνεις και την τσαχπινιά σου, όχι να κρατάς τον ίδιο ρυθμό συνέχεια, και αυτό δεν είναι κάτι που διδάσκεται.

Θέλει έναν Carmine Appice, είναι και παλιοσειρά, να γίνει σκοτωμός. Anyway.

Φαντάζομαι ότι στις αποφάσεις βάζει το χεράκι της και η $haron. Και νομίζω είναι πιο εύκολο να προωθήσεις ένα δίσκο των παλιόγερων Sabbath έχοντας μέσα και έναν πιο νέο σε ηλικία παίχτη και με σημαντική και αναγνωρίσιμη εμπειρία (RATM, Audioslave), παρά άλλον έναν παλιόγερο (Appice, Dunbar, etc.) ο οποίος μπορεί να είναι παιχτούρα και να κολλάει γάντι αλλά τα τελευταία πολλά χρόνια να αγνοείται πλήρως από τους μη-βαμμένους οπαδούς του.

Φυσικά δεν το επικροτώ (αν ήταν στο χέρι μου ο drummer θα 'πρεπε να 'ναι συνομήλικός τους, άντε στο +/-5), απλά είναι μια λογική κι αυτή.

Σιγά τον διάσημο τον Brad Wilk μωρέ.

Ο κουφέτος ήταν “λίγος”, εννοείται. Και με τον Όζζυ δε μου πολυάρεσε.

Διάσημος με την έννοια των συγκροτημάτων που έχει παίξει. Άλλο να βάλεις στο δελτίο τύπου Rage Against the Machine, Audioslave και άλλο τα συγκροτήματα των μπαρμπάδων τύπου Carmine Appice, τα οποία μπορεί να σπέρνουν κλπ., αλλά η εμπορική αξία τους είναι πρακτικά 0.

Ξαναλέω ότι δεν συμμερίζομαι αυτή την άποψη, είμαι όμως σίγουρος ότι η $haron και ο κάθε μάνατζερ κάπως έτσι σκέφτεται.

Εμενα ο Clufetos μια χαρα μου φανηκε στα 2 live που τον ειδα. Αλλα θα ηθελα καποιον στην ηλικια τους αντι του Ward.

το οτι κανουν λαιβ παει να πει οτι οι θεραπειες του Θεου πανε καλα ετσι???

Τελικά θα είναι όντως ο Brad Wilk στη θέση του Ward!

Και ανακοινώθηκαν και μήνας κυκλοφορίας όπως και τίτλος (13) του άλμπουμ

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

…αναμονή λοιπόν μέχρι τον Ιούνιο…πολύ κοινότυπος ο τίτλος, έτσι δεν είναι;:):!:

Το 13 πρεπει να κολλαει στην ημερομηνια κυκλοφοριας του ντεμπουτου τους, 13 Φεβρουαριου 1970. Και λογικα θα εχουν κανα τραγουδια για bad luck κτλ…

Kαι “Klanies” να λεγοτανε το αλμπουμ ποιος νοιαζεται???Ειναι αλμπουμ Σαμπαθ με Ozzy,το μονο που πρεπει να σε νοιαζει ειναι να πατησεις το play και να νιωσεις τη ΜΑΓΕΙΑ:!:

Οντως ! περιμενουμε πως και πως !

Και δεν μπορει… τοσα χρονια καποια riffs θα τα ειχαν κρατησει για ενα τετοιο ενδεχομενο .

[B]OZZY OSBOURNE Says New BLACK SABBATH Album Sounds Like ‘Satanic Blues’[/B]

Satanic Blues λεει. 2 8λεπτα λεει.
οκ. εχω ξεντύθει και περιμένω

*κλασικός Rubin . “ο δίσκος έπρεπε να πει ετσι γιατί τοτε ετσι ακούγαμε τους σαμπαθ…” μιλαμε για ελευθερία του καλλιτέχνη

Πολύ φοβάμαι ότι το God Is Dead θα ναι η κλασσική φουλ-κομπρέσντ παπαρίτσα που θα μπει στο τρέηλερ/σνικ πικ που θα διαφημίζει το δίσκο.
Και τι “πρώτα 4”? Πρώιμος ήχος σάμπαθ χωρίς τον γουόρντ δεν γίνεται. Μου βάλανε τον Μπουχέσα τον Γουίλξ. Τι να κλάσει μωρέ ο γιάνκης…

[SPOILER][/SPOILER]

Σαν σήμερα, 43 χρόνια πριν. :papas:

…βοήθεια μας
ο θεος να μου κοβει μερικές απο τις ζωές που μου έχουν απομείνει και να τους δίνει νεα τραγούδια

Σε διάψευσή σου, το God is Dead θα είναι 9λεπτο. Οπότε μόνο κλασσικό δεν είναι.

Όσο για τον Ward, μπορεί και να είναι όπως τα λες, αλλά ας ακούσουμε πρώτα τον Wilk και μετά κρίνουμε. Άλλωστε δεν τους τον επέβαλε κανείς, συμφωνήσανε πριν τον πάρουνε.

Χρόνια μας πολλά (το παίζω μεταλλάς).

Κατά τ΄άλλα και τον Κουφέτο τον διαλέξανε,δεν σημαίνει πως έκαναν και καλά. Εκ του αποτελέσματος πάντα…Ελπίζουμε σε καλύτερη επιλογή εδώ.