Είναι(ήταν) οι Black Sabbath σατανιστές?

… Ακριβώς, κανένας δεν αμφισβήτησε την συνολική παρουσία, αξία και κληρονομιά του πατέρα Ozzy στην μουσική, αλλά τώρα τελευταία σαν να μην τα λέει καλά ο μπάρμπας. :evil:

… Ακριβώς, κανένας δεν αμφισβήτησε την συνολική παρουσία, αξία και κληρονομιά του πατέρα Ozzy στην μουσική, αλλά τώρα τελευταία σαν να μην τα λέει καλά ο μπάρμπας. :evil:[/quote]

Αυτος ο “μπαρμπας” λοιπον εμαθε σε πολυ κοσμο τι συμαινει σκληρος ηχος και απο τι στιγμη που δεν ειναι πανω στην σκηνη δεν νομιζω οτι πρεπει να μας ενδιαφερει τι κανει στη ζωη του…

…οκ, σωστά, το δέχομαι, sorry… :oops:

Προσωπικά ΠΟΣΩΣ μ’απασχολεί αν ο Ozzy είναι μαστούρης, σατανιστής, έγκυος, με ροζ βούλες ή χωρίς…Ποιά είμαι εγώ που θα κρίνω τον OZZY??!
Besides, τι σημασία έχει τ’ότι γίνεται κόκκαλο? Ο πρώτος ή ο τελευταίος είναι? Και πώς γίνεται να μας τα χάλασε τώρα ο “μπάρμπας”? Στα 50 την ξεκίνησε την πρέζα και χαλαστήκαμε? Άλλωστε on stage μας τα λέει πολύ καλά, εδώ και χρόνια…Συνεπώς who cares about all this sh**? :roll:

Ολα σωστα…Αλλα οχι και πρεζα… :wink:

ego ena tha po: Kalytera satanistes para xristiani!Ki ayto giati o Satanismos einai mia entelos atheistiki thriskia!Gia perissoteres plhrofories peri satanismou:http://www.dpjs.co.uk/major.html

PS den eimai satanistria!Athei eimai! :twisted:

Πεστααααααααα :!: :!: :!:

Ps: Nice avatar… :wink:

no comment… :twisted: :twisted: :twisted: [/b]

Kοιταξου στον καθρεφτη και μουτζωσε τον εαυτο σου για τις μαλακιες που λες …

Prin na to kano auto, diabase esy to link kai ustera mila.

atheistiki thriskial

no comment…

Oi satanistes den pisteuoun sto satana os theothta alla ton xrhsimopoioun metaforika os prosopopoihsh tou thanatou.Lene oti einai atheoi kai oumanistes kai oti h xristianiki (kai mousoulmaniki)antilipsh peri satanismou einai entelos lanthasmeni!Fysika kai den Palepse o THEOS me to DIABOLO opos mas leei o asxetos pou mas kani thrhskeutika kai fusika o satanas DEN uparxi.Xrhisimopoioun ta sumbola auta gia to image tous,opos lene kai gia na foverisoun tous hilious,gia plaka.

Den kani kako to diabasma,gi auto prin grafete diabaste prota.

PS An kai to atheistiki thrhskeia den kathete kala, etsi autoapokalounte just beacause o satanismos exei latreytika stoixeia, entelos sumbolika.

Αυτά είναι το περιτύλιγμα τους.
Άλλωστε κι ο Σατανάς πρώην Αγγελος ήταν…
Επειδή για μένα το να δηλώνεις Άθεος είναι ακόμα χειρότερο κι από Σατανιστής, έχω να πω το εξής:
Επειδή η αγορά έχει γεμίσει Θεούς, η αλήθεια είναι ότι υπάρχει το καλό και το κακό…
Στη Χριστιανική θρησκεία το καλό λέγεται Θεός και το κακό Σατανάς. Όλα τ’ άλλα είναι μπουρδες για να προσυλητίζουν άτομα…
Αυτά
Ανδρέα μπράβο!

Το site που προτεινεις κοπελια ειναι εντελως αστειο για να μην πω τιποτα βαρυτερο…Εκτος του οτι πεφτει σε απειρες αντιφασεις το βασικοτερο λαθος ειναι οτι μπλεκει και τον βουδισμο μεσα,προσπαθωντας να βρει κοινα στοιχεια με τις βλακειες που περιγραφει…Μην παραμυθιαζεσαι με τετοιου ειδους ηλιθιοτητες περι σατανισμου κλπ…Α και για να μην παρεξηγηθω σου λεω εκ των προτερων οτι εχω ασπαστει τον θιβετιανο βουδισμο…
Υ.Γ ΕΙΜΑΣΤΕ OFF-TOPIC ΝΟΜΙΖΩ

100% Σωστοςςςςςςςςςςςςς

Με τι κάθεστε και ασχολήστε ωρέ!!!Αν γουστάρετε εσείς αυτό που ακούτε τελείωσε το θέμα…Ε και να είναι σατάνια ή να ήταν πείραξαν κανέναν??Όχι!Ε τότε ξεκολλήστε περί σατανισμού…Ακόμα και να έκαιγαν εκκλησία ή να σκότωναν θα άλλαζε τη γνώμη σας για την μουσική τους???Εξάλλου όλοι εσείς για τη μουσική τους,τους λατρεύετε και όχι για την ομορφιά του ozzy ή για τους σταυρούς που φόραγε… :wink:

To οτι τελειως ασχετη με το ολο θεμα ειναι γεγονος … το θεμα δεν ειναι για τους Sabbath (προσωπικα το εχω δηλωσει και στο παρελθον οτι μου ειναι παντελως αδιαφοροι) το θεμα ειναι οτι βγαινει καθε 16 χρονο τσουτσεκι και το παιζει Αθεη και Σατανιστρια και αναθεμα αν ξερει τι ειναι αυτα τα δυο , το θεμα ειναι οτι διαβαζει κατι πομποδες κειμενο η βιβλιο που τα λεγομενα τους δεν εχουν κανενα συνηρμο και το ασπαζεται …) . Ελεος δηλαδη.
Και δεν φτανει μονο αυτο , μου κολαει και το avatar με το τριφυλο (που αναθεμα αν εχει δει ποτε της πως ειναι ) , και τη γροθια , ε γαμισετα δηλ.

Και για να μπούμε on topic οι Black Sabbath έχουν δηλώσει επανηλλειμένα ότι όλ’ αυτα τα έκαναν για χαβαλέ και περισσότερες πωλήσεις, μιας και αποκρυφισμός στα 70’s ήταν της μόδας. Αφήστε που τα περισσότερα σατανιστικά κλισέ (του κώλου, όπως και ο σατανάς) είναι δημιούργημα των πολυεθνικών δισκογραφικών εταιρειών, οι οποίες για μαντέψτε σε ποιούς ανήκουν;

Στους Σατανιστες ? στους Βlack Sabbath ? η μηπως στους Εβραιους ? :wink:

Επειδή η αγορά έχει γεμίσει Θεούς, η αλήθεια είναι ότι υπάρχει το καλό και το κακό…
Στη Χριστιανική θρησκεία το καλό λέγεται Θεός και το κακό Σατανάς. Όλα τ’ άλλα είναι μπουρδες για να προσυλητίζουν άτομα…

kai ti einai kalo kai ti kako?Einai antikeimenika?Sumfono oti o satanismos einai bourdes gia na prosulhtizoun ton kosmo,alla kai o xristianismos den paei piso(As mhn thymhthoume tote pou oi katholiki pigan sthn ameriki kai katasfxan merikous ap tous megaliterous politismous.H den xero ti ginotan otan o Theodosios gremize tous arxaious ellhnikous naous…telospanton, ektos thematos.)

To οτι τελειως ασχετη με το ολο θεμα ειναι γεγονος … το θεμα δεν ειναι για τους Sabbath (προσωπικα το εχω δηλωσει και στο παρελθον οτι μου ειναι παντελως αδιαφοροι) το θεμα ειναι οτι βγαινει καθε 16 χρονο τσουτσεκι και το παιζει Αθεη και Σατανιστρια και αναθεμα αν ξερει τι ειναι αυτα τα δυο , το θεμα ειναι οτι διαβαζει κατι πομποδες κειμενο η βιβλιο που τα λεγομενα τους δεν εχουν κανενα συνηρμο και το ασπαζεται …) . Ελεος δηλαδη.
Και δεν φτανει μονο αυτο , μου κολαει και το avatar με το τριφυλο (που αναθεμα αν εχει δει ποτε της πως ειναι ) , και τη γροθια , ε γαμισετα δηλ.

H alitheia einai oti tha borousa na prosperaso oles tis prosboles kai na skaso,alla oxi.Auto den to anexomai.Giati toulaxiston,atheismos xero ti einai,kai h kanabi kai o komounismos.(an to problhma einai to avatar,to allazo amesos!)Den aspazomai ton satanismo kai oute eipa kati tetoio kai oute prokeitai na to po pote giati oles i thrhskeies idies einai.Eutuxos gia mena, exo diabasi arketa biblia gia ton atheismo kai xero ti einai kai ematha apo polu mikrh giati h mama mou htan kai giati exo para polla epixeipimata kata tou xristianismou.Ego, to mono pou hthela na po einai oti den exei shmasia ti htan oi Black Sabbath(xesthhka kai go),alla kai na htan satanistes,kai ti egine?

Black Sabbath = Eswteristes, opws allwste kai oi Led Zeppelin (pou gia osous den gnwrizoun h’ gnwrizoun), eixan agorasei kai to spiti tou Aleister Crowlie to “Bron Y Aur”, to opoio kanan kai tragoudaki :twisted:

Λείπει ένα “είσαι” μήπως??Εγώ δεν απάντησα αγαπητέ Ανδρέα σε αυτά που είπες…Απλά βαρέθηκα τα περί σατανισμού…Γιατί μήπως έχω άδικο? ? ?btw κανείς μας δε ξέρει με τι έχει ασχολήθει ο καθένας μας εδώ μέσα και αν έχει διαβάσει περί σατανισμού ή ακόμα και για το avatar(γροθιές και λοιπά)…Κανείς δεν έχει το δικαίωμα να μειώνει άτομα λόγω των απόψεων τους,κανείς δεν είναι τέλειος… :wink: