Είναι(ήταν) οι Black Sabbath σατανιστές?

Λείπει ένα “είσαι” μήπως??Εγώ δεν απάντησα αγαπητέ Ανδρέα σε αυτά που είπες…Απλά βαρέθηκα τα περί σατανισμού…Γιατί μήπως έχω άδικο? ? ?btw κανείς μας δε ξέρει με τι έχει ασχολήθει ο καθένας μας εδώ μέσα και αν έχει διαβάσει περί σατανισμού ή ακόμα και για το avatar(γροθιές και λοιπά)…Κανείς δεν έχει το δικαίωμα να μειώνει άτομα λόγω των απόψεων τους,κανείς δεν είναι τέλειος… :wink:[/quote]

Πιες την ovolmatini σου εσυ και ασε τους μεγαλυτερους να ξερουν καλυτερα :wink:

Είμαι ένα band με πολλά songια και είμαι σατανάς.

Λείπει ένα “είσαι” μήπως??Εγώ δεν απάντησα αγαπητέ Ανδρέα σε αυτά που είπες…Απλά βαρέθηκα τα περί σατανισμού…Γιατί μήπως έχω άδικο? ? ?btw κανείς μας δε ξέρει με τι έχει ασχολήθει ο καθένας μας εδώ μέσα και αν έχει διαβάσει περί σατανισμού ή ακόμα και για το avatar(γροθιές και λοιπά)…Κανείς δεν έχει το δικαίωμα να μειώνει άτομα λόγω των απόψεων τους,κανείς δεν είναι τέλειος… :wink:[/quote]

Πιες την ovolmatini σου εσυ και ασε τους μεγαλυτερους να ξερουν καλυτερα :wink:[/quote]

Piece παιδια!!!Θα συμφωνισω παντος με την W.S.C…Δεν υπαρχει λογος να ειρωνευομαστε ο ενας τον αλλον…

Λείπει ένα “είσαι” μήπως??Εγώ δεν απάντησα αγαπητέ Ανδρέα σε αυτά που είπες…Απλά βαρέθηκα τα περί σατανισμού…Γιατί μήπως έχω άδικο? ? ?btw κανείς μας δε ξέρει με τι έχει ασχολήθει ο καθένας μας εδώ μέσα και αν έχει διαβάσει περί σατανισμού ή ακόμα και για το avatar(γροθιές και λοιπά)…Κανείς δεν έχει το δικαίωμα να μειώνει άτομα λόγω των απόψεων τους,κανείς δεν είναι τέλειος… :wink:[/quote]

Πιες την ovolmatinι σου εσυ και ασε τους μεγαλυτερους να ξερουν καλυτερα :wink:[/quote]

Piece παιδια!!!Θα συμφωνισω παντος με την W.S.C…Δεν υπαρχει λογος να ειρωνευομαστε ο ενας τον αλλον…[/quote]Να σαι καλά καμάριμ!Αλλά έτσι που μου έγραψες το nick μου WC μου θυμίζει…Πάω να πιω την οvolmatini μου!cheersss… :wink:

  1. Ναι αμέ, να μην ειρωνευόμαστε τους άλλους, όταν δε μας προσβάλλουν κι αυτοί. Κι όταν λέμε ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ δεν εννοούμε τους χαρακτηρισμούς στις προσωπικότητες αλλά και στις αξίες του καθενός. Μην ακούσω λοιπόν κανέναν να μου λέει ότι ο Χριστιανισμός είν’ οι κοτσάνες που μας μαθαίνουν στα θρησκευτικά γιατί θα αρχίσω να κράζω εδώ μέσα. Στην τελική ο καθένας το χριστιανισμό τον αντιλαμβάνεται όπως εκείνος θέλει.
  2. Ότι πιστεύει ο καθένας είναι για λογαριασμό του…Δηλαδή δεν το κατάλαβα αυτό το ζόρικο στυλάκι? Είσαι άθεη? Καλά κάνεις! Και για τι περνιέσαι? Για πλήρως φιλοσοφημένο και βαθιάς περισυλλογής άτομο ενώ εμείς οι υπόλοιποι που πιστεύουμε στον καλό Θεούλη για ΜΑΛΑΚΕΣ?
  3. Κι εγώ διαβάζω Stephen King αλλά δεν έχω ανακαλύψει βρυκόλακες ακόμα, σου βρίσκεται κανείς??
  4. Ξέρω- ξέρω, κι εγώ άθεη είμαι αλλά στη στραβή ΟΛΟΙ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ!!!
    ΟΛΟΙ
  5. Όλοι μας αμφισβητήσαμε ή κι ακόμη αμφισβητούμε την ύπαρξη ανώτερης δύναμης, κι αυτό ονομάζεται ΑΓΝΩΣΤΙΚΙΣΜΟΣ, όχι ΑΘΕ’Ι’ΣΜΟΣ. (ή ότι άλλο θέλετε να το πείτε…) Ένα βιβλιαράκι με την ιστορία της φιλοσοφίας να δεις από που προήλ8αν όλα αυτά λοιπόν θα σου έκανε καλό. Και μετά έλα πες μου αν υπάρχουν εξωγήινοι ή όχι!
  6. Υπάρχουν κι άλλοι στον κόσμο που ξέρουν τι σημαίνει κομμουνισμός και κάνναβη αλλά σσσσ! Μην το πείτε!

PS.1. Ο Βουδισμός -χωρίς ίχνος ειρωνείας- εκφράζει μια από τις ιδανικότερες (αν όχι την ιδανικότερη) προσέγγιση της ζωής και του αγνώστου!
PS.2. Πες τα ρε Αντρέα γιατί μου φαίνεται ότι έχουμε ξεφύγει τελείως!!

Symphonw apolyta! Den tha mporousa ta pw kalytera! Eyge snuffleeva!

kalimeras sas!!

O kathe enas mporei na krivei enan theo mesa tou kai na ton onomazei opws thelei, opws ton niothei, eite ton onomazei Xristo, eite Allax eite otidipote. Auti einai mia ennoia. Oloi kanoume ton stauro mas, kai auto einai alithia. Twra an psaxnete na vreite pios einai o pragmatikos Theos i an stin teliki iparxei Theos tote tha mplexoume asxima se atermones sizitiseis. Mporeis apla na kataripseis tin misi Xristianiki thriskeia,se mia sizitisi misis wras. Alla ekei den einai to thema, O kathimerinos anthrwpos xreiazetai axies, idanika kai pisti gia na epiviwsei, an kapios auta ta vriskei stin thriskia, tote magia tou, an ta vrikei kapou allou tote pali mpravo tou. To kako einai na eisai kenos kai adios, tote einai pou xanese… Oi sizitiseis autes einai wraies, alla den einai na tis anaptiseis se forums… oute se clubs fisika!!!
Oso gia tous satanistes (kai kala…) oi simerinoi nearoi pou kikloforun sto dromo me kati anapodous stavrous, den xeroun pou pane ta 4, kai eidika kati paidakia pou i sxesi tous me auto xekina kai teleiwnei se sigrotimata pou sfazoun gourounopoula epi skinis !!! Anaxioi logou… eleos… Demones tin arxaiotita itan oi Theoi, alla meta oi xristianoi gia logous disfimisis allaxan tis ennoies… diavaste kai meta miliste…

POSER RULES!!! xa…x.a…x.a…

1.Sumfono.O kathenas ton antilamvanetai opos thelei kai opos ton sumferei kai auto einai to problhma
2.Den perniemai gia tipota kai den exo zoriko ufaki.
3.Den diavazo Stefen King.
4.Eutuxos den mou xei tuxh strabh gia na do an kano to stauro mou.Kai to oti oi perissoteroi "atheoi"ton kanoun sth stravh deixnei thn anagkh tou anthropou na pisteuei se kati anotero.Deixnei adunamia.Kai pou ton kanoun ton stauro tous ti ginetai?
5.Agnostikismos einai to na pisteueis oti isos na uparxei theos,to na exeis amfivolies,mia thesh pou boleuei tous perissoterous.Kai exo biblia me thn istoria ths filosofias!(to proto mou to phra otan phgaina 5h dhmotik kai htan "o Kosmos ths Sofias"tou Jostein Gaarder,)
6.Eipa ego oti den xeroun alloi ti shmainei?Pou kollouse auto?

P.SMe ton boudismo sumfono.

Oi sizitiseis autes einai wraies, alla den einai na tis anaptiseis se forums… oute se clubs fisika!!!

Ki omos uparxoun eidka RELIGION FORUMS pou eidikeuontai se tetioes suzhthseis!

Σας υπενθυμίζω οτι αυτό είναι ενα μουσικό forum!
Μην επεκταθείτε περαιτέρω γιατι είναι κρίμα να κλειδωθεί το θέμα!

Καθολου κριμα γιατι οι μαλακιες που εχουν “ακουστει” εδω ειναι ανεπαναληπτες…
Θα μου πεις οποιος λεει μαλακιες τον κλειδωνουμε??Οχι , αλλα δεν του δινουμε και προσφορο εδαφος…

Whatever kale mou file doomed… apla den dinoume synexeia!

RE MH KANETE SAN TH LOYKA!!!

XRISTODOYLOS FOR EVER .

IN BARTHOLOMAIO WE TRUST!!!

Αυτό αριστερά είναι το πετραχείλι σου;

Οι Sabbath δεν ήταν απλά σατανιστές ήτανε απόστολοι του κερασφόρου τέρατος στη γη.
Μια φορά ο Σατανάς τους είπε " Αν φάτε μισό κιλό μπρόκολλα ο καθένας και μετά 10 παντζάρια τότε θα έχετε ότι ζητήσετε"!!!

Και προφανώς οι τύποι δέχτηκαν και απο τότε είναι πασίγνωστοι, απλά έχουν ένα μικρό πρόβλημα, πρέπει μια φορά τη βδομάδα να τρώνε πεπερόνι και σαπιολέμονο με ξυνίλα απο πεπόνι για να διατηρηθούν στη δημοσιότητα και να μην χάσουν το μουσικό τους ταλέντο.

Και αυτό μου το έχει πει άτομο που ασχολέιται χρόνια με το σατανισμό!!!

χααχχαχααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Καλο!!!
Τωρα εξιγητε γιατι ο Bill Ward τρεχει απο κλινικη σε κλινικη, και ο Ozzy ειναι σε κατασταση ημιzombie…Απο τα πολλα πεπερονι!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Μα είδες τα γεγονότα μιλάνε απο μόνα τους, εξάλλου ο Ozzy έχει παντερυτεί το σατανά τη Sharon χαχχαχαχ :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: 8) 8) 8) 8) 8) 8)

μαλλον κι αυτος που στο ειπε εχει κανει συμφωνια με τον σατανα,και απο το πολυ σαπιολεμονο ηρθε και του σαλεψε! :slight_smile: πλακα ειχε παντως
οσο αφορα το θεμα πιστευω οτι κανενα μεταλ συγκροτημα ή τραγουδιστης δεν ειναι σατανιστης στην πραγματικοτητα,αυτα τα βγαζουν κατι ηλιθιοι φανς :x που το βρισκουν κουλ να λενε οτι ‘‘α,αυτοι που ακουω ξερεις παιρνουν πρεζα και ειναι σατανιστες’’ :twisted: και επειδη τα συγγκροτηματα βλεπουν οτι αυτο πουλαει λιγο,το παιζουν και σε αφηνουν με ην απορια ''να’ναι;να μην ειναι;" :?: βλακειες δηλαδη…

[/quote] και επειδη τα συγγκροτηματα βλεπουν οτι αυτο πουλαει λιγο,το παιζουν και σε αφηνουν με ην απορια ''να’ναι;να μην ειναι;" :?: βλακειες δηλαδη…[/quote]

Να σου πω την αλήθεια κι εγώ αυτό πιστεύω.Άλλωστε αυτό φαίνεται.Τα συγκροτήματα αρχικά δεν έχουν καμμία πρόθεση να προβάλλουν το στιλάκι των σατανιστών.Οι πορωμένοι όμως ή ακόμα κι αυτοί που έχουν μια επιθυμία να γνωρίσουν για τον σατανισμό παρερμηνεύουν στίχους και όχι μόνο.Έτσι στη συνέχεια καταντά το γκρουπ να υιοθετεί αυτό το χαρακτηρισμό…

Τώρα είδα το topic
Ήλεος…

Να σου πω την αλήθεια κι εγώ αυτό πιστεύω.Άλλωστε αυτό φαίνεται.Τα συγκροτήματα αρχικά δεν έχουν καμμία πρόθεση να προβάλλουν το στιλάκι των σατανιστών.Οι πορωμένοι όμως ή ακόμα κι αυτοί που έχουν μια επιθυμία να γνωρίσουν για τον σατανισμό παρερμηνεύουν στίχους και όχι μόνο.Έτσι στη συνέχεια καταντά το γκρουπ να υιοθετεί αυτό το χαρακτηρισμό…[/quote]

συμφωνω απολυτα!!! Αμα εχετε παρατηρησετε ο κιθαριστας των black sabbath φοραει σε ολες τις συναυλιες τους ενα σταυρο . σιγουρα οχι γιατι ειναι θρησκος αλλα η πρωσοπικη μου γνωμη ειναι οτι το κανει για εφφε . βεβαια ομως αμα το δουμε απο την κομικη πλευρα πιστευω οτι επειδη στα τραγουδια τους υμνουν η και καποιες φορες προκαλουν το σατανα φορουν το σταυρο για να προστατευτουν απο αυτον !!! :evil: :evil: :evil: , :evil: :evil: :evil: :evil: