Είναι(ήταν) οι Black Sabbath σατανιστές?

Εμ, χρησημοποίησαν έναν ανάποδο σταυρό στο πρώτο, κάτι που μπορεί να εκληφθεί ως προσπάθεια να δημιουργήσουν σουσουρο γύρς απο το όνομα τους. επίσης στο SBS έχει ένα 666 πάνω στο κρεβάτι. Αηδίες. Χρησημοποίησαν τα σύμβολα αυτά για promotion, επειδή τότε σοκάριζαν. O ούζος δεν μπορεί να κατουρήσει ίσια, σιγά μην ήταν και σατάνι. Ο GZR τα έψαχνε λίγο, αλλά μάλλον μιλάμε για επίπεδο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΟΣ”-Κώστας Λεφάκης. Αυτός αλλωστε έγραφε και τους στίχους. Αλλά όλα αυτά τα μεταφυσικά/παραφυσικά, ενθουσιάζουν μόνο μωρούς.

Good Lord Mercy!! Εφέ και promotion ρε παιδιά…

To οτι τελειως ασχετη με το ολο θεμα ειναι γεγονος … το θεμα δεν ειναι για τους Sabbath (προσωπικα το εχω δηλωσει και στο παρελθον οτι μου ειναι παντελως αδιαφοροι) το θεμα ειναι οτι βγαινει καθε 16 χρονο τσουτσεκι και το παιζει Αθεη και Σατανιστρια και αναθεμα αν ξερει τι ειναι αυτα τα δυο , το θεμα ειναι οτι διαβαζει κατι πομποδες κειμενο η βιβλιο που τα λεγομενα τους δεν εχουν κανενα συνηρμο και το ασπαζεται …) . Ελεος δηλαδη.
Και δεν φτανει μονο αυτο , μου κολαει και το avatar με το τριφυλο (που αναθεμα αν εχει δει ποτε της πως ειναι ) , και τη γροθια , ε γαμισετα δηλ.[/quote]

ζωγραφια αντρεα!μπραβο! :smiley:

βασικά εγώ δεν νομίζω ότι μέσα από τα τραγούδια προωθείται τόσο ο σατανισμός 'οσο θέλουν να πιστεύουν κάποιοι, κι αν γίνεται δεν παίζει να το πιστεύουν, κι αν το πιστεύουν … χέστηκα… τα τραγούδια είναι γ@μ@τα… (απλά όλα αυτά τα σατανιστικά έχουν σκοπό να τονίσουν αυτό το σκοτεινό+γοητευτικό για πολλούς ύφος… ) απλές μαμακίες…

i alithia einai oti den me poliendiaferei to thema…
alla pistevo pos oti vgeike pros ta exo…vgei kyrios me stoxo tous emporikous logous…
(min parexigite …mou aresoun oi sabbath) :slight_smile: :slight_smile:

Δε θυμάμαι να έχω κάνει reply εδώ και βαριέμαι να κάνω τον κόπο να το κοιτάξω.
Σε στίχους τους οι Black Sabbath ουδέποτε έχουν αναφερθεί στον σατανισμό.
Για τα σύμβολα έχει παραδεχθεί ο Οzzy ότι τα έβαλαν για λόγους marketing ούτως ώστε οι νέοι να πάρουν τους δίσκους τους.
Τώρα μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί γίνετε τόσο ντόρος για αυτό το θέμα ;
Και γιατί σας ενδιαφέρει αν είναι σατανιστές ή όχι ;
Μήπως κάνετε την Ιερά Εξέταση και όποιος δεν είναι χριστιανός πρέπει να θανατωθεί ;
Ή μήπως το metal ή το rock και η όλη φάση νομίζετε ότι προβάλλει τον σατανισμό και τέτοιες μπούρδες ;
Μόνο το sex και τα ναρκωτικά προβάλλει και για αυτό το γουστάρουμε! :stuck_out_tongue:

oso endiaferontai oi Rob Halford kai Mark Free gia ginekes, allo toso satanistes itan oi SABBATH… opws kai oi VENOM!!

Αναθεμα αν ξερει καποιος τι ειναι αθεος???κατσε να σκεφτω λιγο αυτο πολυ λες…μπα,και παλι δε μου βγαζει νοημα.Το παιζεις γνωστης η μου φαινεται?
Και τι κακο στο να εισε αθεος ρε συ Teli?? μαλλον καλο ειναι παρα κακο.Πολλα ειναι τα κακα που στο ονομα της θρησκειας γινονται.

prosopika xestika gia to thema…oti thelei kanei o kathenas… emena me endiaferei i mousiki pou akouo k oxi i kathe leptomeria gia to ti kanei kai ti lei o kalitexnis(idika gia tetoia themata)

Camelspotter άλλο άθεος άλλο άθρησκος.
Angel_In_Black το να συμβαίνει αυτό στα 16 φυσιολογικό δεν είναι?

Δηλαδη ποιοα η διαφορα??? :roll: :roll:

Δεν είναι προφανής ? Εννοείτε πως από τη στιγμή που είσαι άθεος είσαι και άθρησκος το αντίθετο όμως δεν ισχύει απαραίτητα. Τεσπα off topic.

einai h den einai to idio moy kanei

ειναι,τους ειχα δει μια μερα να κανουν τελετη

Einai. Ypostirizoun ton Papa kai apo oti xeroume"Pope is killer,Pope is a two-headed monster,Pope is SATAN"

Φιλε μοy εγω πιστευω οτι ειναι μεγαλη αμαρτια να ακους αυτη τη μουσικη γι’αυτο σταματα οσο ειναι καιρος γιατι θα καεις στην κολαση παρεα με τον Ozzy!

Όχι ρε φίλε δεν είναι.Να μου πεις για τους HIM, τους Dark Funeral ή τον Manson να σου πώ ναι.Αλλά δεν νομίζω για τους Sabbath.

Λοιπόν ξεκολλάτε! Κανείς δεν είναι σατανιστής. (Προσωπικά δεν πιστεύω σε σύμβολα, θρησκείες, αιρέσεις κλπ) Όλα είναι “εμπόριο”!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ NΑ ΔΩ ΤΟΥΣ ΗΙΜ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΕΛΕΤΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!

άκουσα κάπου οτι η εκκλησία εχει αφορίσει τους slipknot ως σατανιστές…παίζει να ισχύει??? όχι΄ότι είναι καο πολύ του στιλ μου… βασικά οι μάσκες με χαλάνε λίγο… αλλά μου έκανε εντυπωη γιατί δεν έχω πιάσει κάτι τέτοιο στουσ στοίχους τουσ…