Blackfield Live 03/03/06 στην Αθηνα!

Στις 03/03 οι Blackfield θα ερθουν στο Fuzz club στην Αθηνα. Η διοργανωτρια ειναι η ανωση, που θα φερει και τους Blind Guardian.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ… ΔΙΣΤΑΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΟΥΜΠΗΣΩ ΓΙΑ BLACKFIELD…

ΑΛΛΑ ΓΙΑ PORCUPINE TREE ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑ …

Συμφωνώ αλλά θα δούμε τουλάχιστον τον wilson και δεν νομίζω στην επόμενη τουρνέ των porcupine να μας αφήσουν στην απόξω.

Υ.Γ. Επειδη δεν έχω ξαναπάει που είναι το fuzz? (θα είναι εκεί οι Archive τον Γενάρη)

Μπορεί να λέω και ανακρίβεια, αλλά νομίζω είναι το παλιό Club 22. Νέο όνομα, παλιό μαγαζί…

Το σχήμα αυτό το είχα αγκαλιάσει από την πρώτη στιγμή και εννοείται ότι θα δώσω βροντερό παρόν στη συναυλία.
Παρότι η λογική “έχουμε 800 μπάντες” είναι η χειρότερη για μένα, αυτό το σχήμα μου αρέσει πολύ…

Το καλοκαίρι έχει ανακοινωθεί Ευρωπαική περιοδεία Dream Theater-Porcupine tree-Anathema… 8O Μακάρι να περάσουν και από εδώ…

Τι;;; Που το είδες αυτό; Ω Παναγιά!!

Το Fuzz είναι μεν το club 22, αλλά το πάνω. Πολύ καλός χώρος. Σαφώς καλύτερο από το κάτω.

Πλάκα κάνεις;

Mου το είπε μια φίλη μου από το εξωτερικό…Είδωμεν…

Τέλειοι είναι οι Blackfield!!Θέλω πάρα πολύ να πάω αλλά δεν ξέρω ακόμη…
Το εισιτήριο πόσο είναι?

δεν εχει ανακοινωθει ακομα. Ελπιζω οχι πανω απο30!

δεν εχει ανακοινωθει ακομα. Ελπιζω οχι πανω απο30![/quote]

Aν είναι κάτω από 30 θα πάω σίγουρα!!!
Αναμένουμε λοιπόν…

Οντως υπηρχε ηδη τοπικ#-o
Το εισιτηριο ειναι 30

ενω παντως το πρωτο αλμπουμ των blackfield ηταν τρομερο για τα δεδομενα του, το νεο δε με τρελανε τοσο. ίσως ο wilson συμμετειχε λιγοτερο στη συνθεση κομματιων αυτη τη φορα, καθως ο ηχος εχει απομακρυνθει κάπως απο το porcupine tree υφος. καλα τα ψεματα, το πρωτο ήταν η πιο “light” version των porcupine tree, καθως τα κομματια του παραπεμπουν σε κατι lazarus πχ…

δε με κοβω να πηγαινω. ασε που το μονο porcupine που απ οσο ξερω παιζουν ειναι το feel so low (σε μια απιστευτη version ομως)…τους εχω δει δυο φορες…δε με κοβω για τριτη προς το παρον…

An k den exw prolabei na ton akusw poly kala,den mporw na pw oti ftanei to epipedo tu poly kalu prwtu tus…krima…

Το Rocking.gr δίνει δύο προσκλήσεις για τη συναυλία των Blackfield στην Αθήνα.
Εάν ενδιαφέρεστε, www.rocking.gr/article3289.php 8)

Δεν ξέρω πως μου κάθησε και είπα εγώ αυτή τη μαλακία…
Κάτι άλλο θα είχα στο μυαλό μου λογικά…