BLACKMOORE'S NIGHTS_BEYOND_THE_SUNSET(romantic collection)

Ena pou de to eida mesa se ola einai to BLACKMOORES NIGHTS
O ki8aristas twn Depp purple se solo me th guneka tou sta vocals
Styl mpalantes ola me to wish you were here twn Pink Floyd na to ermhneyh
h guneka tou .Tha tolmiso na pw otimarese perissotero apo authn to sugekrimeno song!
Periexei DVD kai ena cd me…xristougeniatika songs me ton blackmoore sth ki8ara panta!

Εχω τα δυο πρωτα τους album.Ειναι κατι διαφορετικο και πολυ καλο αλλα για μενα μετα απο καποια ωρα,λιγο βαρετο…

Πως είχα την εντύπωση ότι το “Wish You Were Here” ήταν διαφορετικό κομμάτι και δεν είχε καμία απολύτως σχέση με αυτό των Pink Floyd;

Εχεις δικιο.Δεν εχει σχεση eLeN.Δικο τους ειναι και οχι διασκευη

…mallon san ki8arista ton rainbow to exo sto mialo mou…

Tha sumfonhso,nai einai ola sto idio stulaki…me e3airesh to whish you were here

Tha sumfonhso,nai einai ola sto idio stulaki…me e3airesh to whish you were here[/quote]

Των Floyd??? :lol: :wink:

Eμένα στο μυαλό μου Blackmore είναι ο μεγαλύτερος κιθαρίστας στην ιστορία της rock… Απο εκεί και πέρα η BLACKMORE NIGHTS φάση μπορεί να έχει απογοητεύσει πολλούς, ωστόσο για μένα έχει την δική της καλλιτεχνική αξία!!! Θα συμφωνήσω με τον doomed ότι από κάποια στιγμή και μέτα γίνεται βαρετό, αλλά η διασκευή στο Diamonds and Rust είναι μεγαλειώδης!!!
Αν το έχει εκλάβει και ο Ritchie ως ένα καλλιτεχνικό διάλυμα, γουστάρω!!! Αν όμως συνεχίσει έτσι θα πάψω να γουστάρω!!!

RAINBOWWWWWWWW REEEEEEEEEEEEEEE

“Πρόσωπα και σκέψεις, χρώματα φωνές…”
Έχετε ακούσει την Candice να τραγουδάει στα ελληνικά;
Στο live (“Past Times With Good Company” νομίζω, βαριέμαι να κοιτάζω) έχει στο δεύτερο cd ένα κομμάτι στα ελληνικά.

Εγώ αν εξαίρεσω το wish you were here τους βαριέμαι…Δεν αντέχω το στυλάκι τουρουρού είμαστε χαρούμενοι!!! :twisted:

Siga re skotine type esu.
Blacmore’s Night einai polu kalo sugrotima alla to best of afto den poluaksizei.
Isos mono gia to bonus dvd pou einai super.

Για τους συγκεκριμένους πιστεύω (το κλασικό μεν) “γι’ αυτό που παίζουν είναι καλοί”.
Μου αρέσουν αρκετά αλλά ομολογουμένως που και που μου φαινονται κουραστικοί. Όλα τα λεφτά η φωνή της Candice.

Το ότι ο Blackmore δεν παίζει πια hardrockιές δεν πάει να πει ότι αυτομάτως δεν είναι καλό αυτό που κάνει 8)

Μα οσοι ειναι καλοι, ειναι καλοι για αυτο που κανουν…
Οι Ac/Dc ειναι θεοι για αυτο που κανουν, οχι ως progressive μπαντα…

Τεσπα οι Blackmore’s Night ειναι φοβεροι(οσο και αν θελω να δω τον θειο να βγαζει τους Rainbow απο την ληθη)