Blackmore's Night

Kατι θυμαμαι αμυδρα,γενικα μπορω να πω ειχε καλη διαθεση.
Θυμαμαι χαρακτηριστικα παντως το γκρουπ που ανοιξε το llive,την "καθοδο των μυριων"παρακαλουσα να τελειωσουν πως κ πως για να δω τον ritchie,κ οταν τελειωσαν λεει ο τυπας¨αντε τυχερουληδες …τςρα ριτψηιε μλακμουυυυυυυρρρρ και μπλακμουυυυρς ναιτ με τρελη προφορα λεμε!!!:stuck_out_tongue:

Το κομμάτι που έγραψε ο ΜΕΓΑΛΟΣ για τον Jon Lord “Carry on Jon” το ακούσατε?

Πολύ συγκινητικό κατά την άποψή μου. Θυμίζει βέβαια λίγο “Sometimes I Feel Like Screaming” και Morse (φτου κακά - ιεροσυλία!!!), αλλά είναι πολύ καλό.

Σημασία έχει που έπιασε την ρημάδα ξανά στα χέρια του. Πάντως, αν τυχόν το θελήσει, είναι ικανός για πολύ μεγάλα ακόμη πράγματα

στο τελευταιο του αλμπουμ ειναι?

κανα τορρεντ παιζει?

edit:να σημειωσω οτι το καινουργιο αλμπουμ Dancer and the moon εχει διασκευες απο τα γνωστα Lady in black και Temple of the King!

και μικρη δηλωση του Ριτσι για το αλμπουμ

“[I]From my point of view, it?s the same old crap that we?ve been doing for a long time. I?m not a person that goes in any direction, you know? I just play whatever I feel like at the time[/I].”

http://www.thehighwaystar.com/news/2012/10/13/its-the-same-old-crap/

ΡΕ ΓΙΑΝΝΗ ΤΙ ΞΕΘΑΜΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ???

ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΠΑΘΑΜΕ

ρε μλκ.ειπα και γω

Μιχάλη το εγκεφαλικό θα το πάθουμε, όταν ο ΜΕΓΑΛΟΣ αποφασίσει να επιστρέψει. Κατά τ’ αλλα, το τραγούδι το άκουσα στο ράδιο και είδα ποιο είναι μέσω Shazam. Το άλμπουμ κυκλοφορεί 11 Ιουνίου νομίζω

όχι ότι με ενδιαφέρουν μουσικά οι Blackmore’s Night αλλά ψήνομαι να δω έστω και έτσι τον Υπέρτατο

και γω ανετα θα πηγαινα να το δω ,τι να λεμε…μιλαμε για το ινδαλμα

Το Still I’m sad και το Black night, που άκουσα στην Θες/ νίκη το 1998 παίζει να ήταν και τα ωραιότερα live τραγούδια, που άκουσα ποτέ!

ε τι να μου κανει…9 χρονων ημουν…

ημουν και εγω σε εκεινο το Live…απο τα καλυτερα που εχω δει…αν θυμαμαι καλα ειχε παιξει με ηλεκτρικη κιθαρα τα Black night & Difficult to cure!!!στο Black night ειχε πορωθει τοσο πολυ απο τις αντιδρασεις του κοσμου που ειχε γονατισει καποια στιγμη…

Στο encore έπαιξε Still I’m sad κολλημένο με Difficult to cure, κάποιο blackmore’s night μετά και τελευταίο κομμάτι Black night

και temple of the king θυμαμαι αλλα ακουστικο…καπου εχω ενα χαρτι γραμμενο με το σετλιστ εκεινης της βραδιας…πρεπει να το βρω…

Και 16th century greensleeves ακουστικό! Μιλάμε για απίστευτη συναυλία

χμμμ

το χανει σιγα σιγα ο ριτσι

ααααααχ Candice…

το έχει χάσει εδώ και καιρό αλλά δικαιολογείται μέχρι ένα σημείο :p:p

αν και σα να πάχυνε η Candice…

Πόσο θεός είναι ο richie?trolaρει την δημοσιογράφο ακατάπαυστα με ένα black-monty python χιουμορ.και αυτή δεν πέρνει χαμπάρι τίποτα.