Blaze Bayley σε Αθήνα, Αγρίνιο, Λάρισα, Θεσσαλονίκη (27-30/11) και Καβάλα (1/12)

Είναι πολύ ενθαρυντικό να εμφανίζονται καλλιτέχνες κ εκτός Αθηνών.

Clansman ας πει, το καλο που του θελω ειναι να μεινει μακρια απο Lord Of The Flies, Sign Of The Cross.

Μπορει να τον ανεβοκατεβαζω μπουχεσα και λοιπα, αλλα τωρα που το σκεφτομαι αν ερχοταν Πατρα, θα πηγαινα.

Δε φταιει αυτος, που δεν ηταν για τους Maiden.

Aπλα, αυτο το τελευταιο ας ξεχαστει και να μεινει μεταξυ μας.

Εγω θα’θελα να τα πει αυτα τα 2…και οντως δεν φταιει αυτος για τους Maiden.Τα προσωπικα του αλμπουμ ειναι πολυ αξιολογα…

αστο στυρίξουμε το παλικάρακι γιατί πολλά στραβά του πέσανε τα τελευταία χρόνια,ι τα προσωπικά του αλμπουμ άλωστε είναι αξιολογότατα!!!

Eτσι…η μαλακια ειναι οτι την επομενη παιζουν οι arch enemy

Ας παίζουν:p

Έχει αρκετά καλούς δίσκους πράγματι. Το Robot πόσο κομματάρα είναι ρε??:smiley:

Απορρω αν αυτος ο ανθρωπος δεν τραγουδουσε ποτε στους Μεηντεν,θα εκανε καριερα στη μεταλ?

To Lord Of The Flies παντως το παιζει…

το θέμα είναι γιατί τραγουδούσε στους μεηντεν.

χμμ με έψησε λίγο ο φρήδομ, οπότε αν έχω λεφτά εκεί την περίοδο μπορεί και να πάω…:-k


Now playing: Slipknot - The Blister Exists
via FoxyTunes

Ρε μην τον αδικειτε ετσι…ολα για καποιο λογο γινονται.Δεν τον θεωρησε κανεις καμια φωναρα αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα.Δλδ ο Udo εχει καλυτερη φωνη? [-X

Oχι,αλλα Accept χωρις Udo ειναι φαγητο χωρις αλατι.

Ναι δεν λεω το αντιθετο αλλα τους συγκρινω ως τραγουδιστες,οχι ως μπαντες…Τεσπα ειναι κουλτ συζητησεις αυτες γτ δεν βγαζουν πουθενα συνηθως :stuck_out_tongue: Eγω παντως τον γουσταρα απτους Maiden και τα τραγουδια της περιοδους του πιστευω οτι ειναι μονο γι αυτον,με τον Dickinson χανουν.

Δεν υπάρχει τραγούδι που να λέει ο Bruce και να χάνει, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία:p

Άντε το Sign of the Cross να ερμηνεύει καλύτερα, αλλά Clansman και ειδικά το Lord of the Flies στην απίστευτη για μένα ερμηνεία στο Death on the Road χάνει κατά πολύ ο Blaze.

Και για να πω την αλήθεια, η φωνή του Blaze ουδέποτε με ενθουσίασε, μάλιστα μπορώ να πω οτι μου ακούγεται αρκετά μέτρια.
Αλλά επειδή είμαστε maiden φανμποϋδες, έχει βγάλει ωραίους δίσκους και επειδή γενικά είναι ψυχάρα, θα είμαστε εκεί!

Αφού ψήνομαι να πάω, κυριώς για τον κολλητό που έχει πόρωση με Blaze, πρέπει να ακούσω κανα από τους solo δίσκους μάλλον…

Για προτείνεται κανέναν, ρε παιδιά.

Δεν ρωτάω τον κολλητό γιατί του το φυλλάω για έκπληξη ότι έρχεται μέχρι να πάρω τα εισιτήρια.

μαλλον το tenth dimension θα έλεγα εγώ…αυτο εχω ακούσει αρκετα και είναι καλό.

Kιτρινη καρτα.

Αυτο.

Συμμαζεψου ρε!!

Πρωτα το 'χα ακουσει απο Rock In Rio και μολις το ακουσα απο τον αλλον επαθα πολιτισμικο σοκ.

Καμια σχεση μεταξυ τους.

Οι κραυγες και το στυλ του Bruce το κανουν υπερεπος (πολυ παραπανω απο οτι ειναι χωρις αυτον).

Επεσες παρα πολυ στα ματια μου ως γραφικος και τρου maidenhead. [-X

Η πιο “σκοτεινή” φωνή του Blaze ταιριάζει περισσότερο στο ύφος του κομματιού.

Εχεις καιρο να δεις το Rock In Rio μαλλον. :stuck_out_tongue:

Εγω παλι οταν το ακουω απο το X-Factor (σχεδον ποτε δηλαδη), ακουω μια τραγουδαρα, στην οποια ο τυπος δεν μπορει να πει το ρεφραιν.

Η “σκοτεινη” πλευρα του αλλου ισως ταιριαζει στο κουπλε, αλλα την κορυφωση στο ρεφραιν και πριν απο αυτο δεν την αγγιζει καν.

Τη στιγμη που ο θεος την απογειωνει.

Έχοντας ακούσει τον Dickinson να λέει τραγούδια της Blaze εποχής μόνο στο Περιστέρι το '99, θα συμφωνήσω εκ πρώτης με τον freedomrock.