Blaze Bayley σε Αθήνα, Αγρίνιο, Λάρισα, Θεσσαλονίκη (27-30/11) και Καβάλα (1/12)

Μακαρι να εχει τοσο κοσμο το λαιβ οσο δειχνει να απασχολει το θρεντ :stuck_out_tongue:

Silicon Messiah ασυζητητι. Παραμενει το μοναδικο του album ως Blaze που καταφερε να με συγκινησει.

Stare At The Sun λεμε. \m/

παιδιά ξέρει μήπως κανείς ποια εταιρεία το διοργανώνει?

Σίγουρα το Stare at the sun είναι ΤΟ κομμάτι! Θα πρότεινα και τον δεύτερο δίσκο “Τenth Dimension”… Ομώνυμο και “Meant to be” δε γράφονται κάθε μέρα.

Είναι επειδή βαθιά μέσα σχεδόν όλοι ήμασταν ή είμαστε ακόμα φανμπόυδες των Maiden :smiley:

Προσωπικά τον Blaze τον σέβομαι πολύ αλλά μετά από όλα αυτά, όταν τον ακούω, τον συγκρίνω ασυναίσθητα με τον Bruce και αυτό τον αδικεί :frowning: Θα δω μέχρι τότε αν θα έρθω…

Α, και συμφωνώ με iron_aris για Sign of the Cross… Με τον Bruce απογειώνεσαι (παίζει ίσως ρόλο και η παραπάνω κιθάρα;). Στο άλμπουμ είναι απλά ένα καλούτσικο κομμάτι…

θα ειμαστε εκει!!!:smiley:

Παιδια,μολις γυρισα απο Λαρισα.Ειχα παει στους Tankard.Βγαινοντας,ρωτησα τους υπευθυνους του μαγαζιου αν ισχυει η εμφανιση του Blaze στη Λαρισα στις 29/11/09,αλλα μου απαντησαν οτι ακυρωθηκε.Δεν ξερω αν ακυρωθηκε ολη η περιοδια του στην Ελλαδα η μονο η εμφανιση στη Λαρισα.Ξερετε κατι?

Έχω πάρει εισητήριο για Αθήνα, και μάλιστα πρέπει να 'χουν πουληθεί αρκετά εδώ, οπότε φαντάζομαι θα ισχύει το tour.

Ακυρο για την Λαρισα !
Ετσι ξέρω και εγώ!

εγώ έχω πάρει εισιτήριο για Αγρίνιο και θα την πάμε αυθημερόν σε παλαιόθεν μεταλ καταστάσεις.
γειά σου ρε Πάτρα με το ροκ κοινό σου…

Παιδιά ξέρει κανείς που προπωλούνται εισητήρια για Αθήνα;

Πηρα σημερα και εγω για Αθηνα…

Φιλε μου εχει Eat Metal Records & No Remorse απο οσο ξερω καθως και στο On Stage club…

Παμε ρε Blaze δυνατα!!!
Σε λίγες ώρες θα γίνει κόλαση!
:metal: :drunk:

Τελικα δεν θα μπορεσω να ερθω…κκαλα να επρασετε οσοι πατε και βγαλτε και καμια φωτο :frowning:

Αυτό και μόνο.

Κατά τ’ άλλα, το σημερινό ήταν από τα λαιβ που βλέπεις και λες πόσο ΚΑΥΛΑ είναι η μουσική που ακούμε.

Ρε παιδιά πόσο γαμάτος ήταν ο Bayley!
Λίγος κόσμος (γύρω στα 100 άτομα) και ο τύπος τραγουδούσε σα να μην υπάρχει αύριο!
Εκτός από απίστευτα παρεξηγημένος, θα πρέπει να ειναι και ο πιο ΤΙΜΙΟΣ μοσικός στο μεταλλικό στερεώμα…

ΥΓ. Στα αρνητικα της εμφανισης του, η υπερβολικά συχνές προσπάθειες του να “παίξει” με το κοινό και να το ξεσηκώσει…

Από maiden τι έπαιξε???

Γαμησε ο Blaze μπραβο του!!Τιγκα καυλωμενος επαιξε για 2 ωρες ++ και πραγματικα μας εφτιαξε ασχημα!Σετλιστ γαμηστερο με βαση στην τελευταια του δουλεια,3 κομματια Maiden,Man On The Edge-The Clansman-Futureal!Ο ανθρωπος δεν σταματησε να φτιαχνει το κοινο και η σκηνη του Ον Στεητζ ηταν μικρη για να τον χωρεσει!Ακουσαμε και ενα νεο κομματι το οποιο εχει ριφαρα και ειναι καραπαουερια!Προσελευση 100 ατομα περιπου!Αναμενουμε νεα δισκαρα τον Φλεβαρη!!

Καταπληκτικός frontman, ΤΙΜΙΟΣ μουσικός… η σκηνή ήταν όντως πολύ λίγη κ ο χώρος επιεικώς απαράδεκτος. Τα support groups αρκετά αξιόλογα, με τους κύριος FuryUk να κερδίζουν μακράν τις εντυπώσεις- σίγουρα θα τους ψάξω κι άλλο.

Απογοητευτική ήταν για άλλη μια φορά η προσέλευση του κόσμου που τείνει να δείχνει πως το metal έχει γίνει “μόδα” κ προτιμά να περευρίσκεται σε πολυδιαφημιζόμενα live concerts για να πει “ήμουν κ γω εκεί”. Τι να πω?? Ακούμε metal στην Ελλάδα, 80 άτομα τελικά??

Τον Blaze τον ξαναβλέπω ΑΝΕΤΑ πάντως.:wink: