Blaze Bayley σε Αθήνα, Αγρίνιο, Λάρισα, Θεσσαλονίκη (27-30/11) και Καβάλα (1/12)

Ο άνθρωπος δεν παίζεται!
Εκπληκτικός showman. Έκανε φοβερή είσοδο στην σκηνή.
Πορωμένος και πολύ εκφραστικός!

Όντως λίγα άτομα. Όσοι δεν ήρθαν έχασαν.

Στο τέλος της συναυλίας κάθησε υπομονετικά και υπέγραψε αυτόγραφα και έβγαλε φωτογραφίες με όλους όσους του το ζήτησαν.

Πραγματικός κύριος.

To 'ξερα οτι θα μετανιωσω που θα το χασω αλλα δεν ηταν στο χερι μου :frowning:

εμενα αυτος ο ανθρωπος χθες με συγκινησε…
φανηκε ποσο γουσταρε να παιξει και να αποδειξει οτι μπορει να στηριχθει στα ποδια του…
ενα τεραστιο RESPECT ειναι το λιγοτερο που μπορω να του δωσω…
γαματη εμφανιση, ενω και οι μουσικοι που τον πλαισιωναν ηταν πολυ καλοι παιχτες.
οσο για το πιο δυνατο κοινο του κοσμου, τους Ελληνες, να τους συγχαρω που δεν καταφεραν να γεμισουν ουτε την τρυπα που λεγεται on stage.
100 ατομα (το πολυ) στον blaze???

Ξερετε οτι στο να μην τον εχουν σε εκτιμηση οι Ελληναραδες βοηθησε αρκετα και η φυλλαδα που λεγετα Χαμερ…

σωστο αυτο που λες, αλλα εχω την εντυπωση οτι ειμαστε λαος που του αρεσει να κρινει, να συγκρινει, να απαξιωνει, να θεοποιει και μετα να βριζει, να σνομπαρει και ολα τα σχετικα.

Ναι ρε φιλε αλλα ειδικα σε καποιο οριο ηλικιων ακολουθουν τυφλα το εν λογω περιοδικο…προβατα.

Δηλαδή όποιος δεν πήγε στον Bayley , δεν ακούει και μέταλ?Σοβαρέψου…Ούτε 12χρονο…
Πολυδιαφημιζόμενα όπως Tankard ας πούμε, που τίγκαρε το Sin City?Και ίδια μέρα με Wasp ΚΑΙ χωρίς διαφήμιση?:-k#-o

Συγγνώμη ρε παιδιά, αλλά ποιός είναι ο Blaze?Πόσα πολλά έχει προσφέρει στο μέταλ?Δηλαδή επειδή εγώ ακούω Dawn of winter για παράδειγμα, θα έχω την απαίτηση να γεμίσουν το Αν ή το Sin City ξέρω γω?Εδώ στους Omen είχε 150 άτομα!Να βλέπουμε τον πήχη εκεί που είναι, μην τον ανεβάζουμε σύμφωνα με τα γούστα μας…Ξέφτισε η επίδραση “Iron Maiden”, λάκισε και ο πολύς ο κόσμος.

Και επειδή θα παρεξηγηθώ σίγουρα, λέω οτι θεωρώ το X-Factor τρομερό δίσκο και η φωνή του, μου κολλάει απίστευτα στο στυλ που παίζουν εκει.Επίσης δεν θέτω θέμα αν είναι καλός ή όχι.Ο καθένας έχει τα γούστα του και μαγκιά του.
Επίσης ΤΕΡΑΣΤΙΟ μπράβο, που δεν ξενέρωσε από τον λίγο κόσμο και έπαιξε τόσο πολύ.Ειλικρινά μπράβο του.Γιατί πλέον κατεβαίνουν επικίνδυνα οι χρονικές διάρκειες των live…Την επόμενη φορά θα έρθω κι εγώ, για να στηρίξω τίμια προσπάθεια(εκτός αν τον ξαναφέρουν στο onstage.Εκεί πολύ δύσκολα ξαναπάω.Είναι τραγικό το μέρος).

Ααααααααααααααα πωωω το ξέχασα εντελώς #-o#-o
Κλείνω εισητήριο για Καβάλα ΤΩΡΑ!
edit και ναι το x factor είναι τρομερός δίσκος κτλ κτλ

σε αυτο που λετε για το ποσο χρονο παιζει ο καθε καλλιτέχνης ή μια μπαντα συμφωνω…

σε λιγο μερικοι θα κανουν του κοσμου τα χιλιομετρα για να παιξουν μια ωρα…:!:

και επισης…
[COLOR=“Green”][SIZE=“3”]
ΝΑΙ…ΤΟ Χ-FACTOR EINAI ΔΙΣΚΑΡΑ

[/SIZE][/COLOR]
:slight_smile:
Υ.Γ. και δεν ειμαι πορωμένος maiden-ας

Και νόμιζα ότι δεν το εκτιμούσαν και πολύ(πολλοί).:stuck_out_tongue:

και ομως ειναι θεικος δισκος…
καθε φορα που τον ακουω βυθιζομαι μεσα του…
με τους αλλους δισκους των Maiden νιωθω αλλα πραγματα…
και το σταματαω γιατι γραφω σε λαθος μερος…:stuck_out_tongue:

X-Factor γαμω την τρέλα μου αλλά μη ξεχνάμε και τις δισκάρες που έβγαλε μετά την φυγή του από τους ΙΜ.

Οι διαφορές μας είναι οι εξής δυο: α) εγώ γράφω κάτι επώνυμα ενώ εσύ όχι, β) η άποψή μου για την διασκέδαση των metalheads (από την λίγη 17χρονη εμπειρία μου) είναι να στηρίζουν κάθε live, όπως κάνουν αντίστοιχα οι “σκυλάδες” που πάνε κάθε βδομάδα στο αντίστοιχο “σκυλομάγαζο”, δηλ η συναυλία να είναι κομμάτι της διασκέδασής τους κ όχι “α, τον έχω δει αυτόν, δεν ξαναπάω”- η δική σου άποψη σε αυτό… δεν την ξέρω. Δεν έχω απαιτήσεις να ασφυκτυούν οι συναυλιακοί χώροι (δη, όταν χαρακτηρίζονται οριακά “συναυλιακοί”- σε αυτό συμφωνούμε για το On Stage) αλλά όπως κ να το κάνουμε, με την απουσία του κόσμου, χάνεται κ η πόρωση (κ του κοινού κ του καλλιτέχνη) με αποτέλεσμα το εκάστοτε live να χάνει πόντους.
Τώρα αν αυτό με καθιστά 12χρονο, τι να πω?! Όλοι κρινόμαστε από τα γραπτά μας.

Θα παρακαλούσα να μην συνεχιστεί αυτή η κουβέντα εδώ γιατί ήδη είμαστε off topic (εδώ γράφουμε για το τι έγινε ή δεν έγινε στην συναυλία), με κίνδυνο να φάω ban, αφού το ξεκίνησα:p.

Τα πραγματα ειναι πιο δυσκολα απο οτι τα φανταζομουν…
το γουστο ειναι γουστο και ειναι υποκειμενικο…
αλλα…
ο blaze μεταλ δεν παζει??? η κανω λαθος???
Και δεν νομιζω το μεταλ που παιζει να ειναι τοσο εξειδικευμενο που να εχει καποιο συγκεκριμενο κοινο…σωστα???
Επεισης Το εισητηριο των 20? δεν νομιζω να ηταν τοσο ακριβο…
αυτα τα πρακτικα και τα τυπικα…
το θεμα ειναι αλλου…η αθηνα την παρασκευη το βραδυ ειχε μονο 80 ανθρωπους που ακουγαν μεταλ???
μαλλον οχι…η αθηνα την παρασκευη ειχε τοσους ανθροπους που ακουνε μεταλ οσο και τις υπολοιπες αλλα μονο ακουνε…

[SIZE=“4”]Ενα εχω να πω…Αν τα εισητηρια απο την μορφη που εχουν τωρα αλλαζαν και γινοντουσταν αποδειξεις μονο με την επιγραφη της τιμης του εισητηριου και οχι της μπαντας σε καθε live θα παταγαν μονο οι μισοι και ουτε απο οσους βλεπετε σε καθε live…[/SIZE]

και οποιος καταλαβε,καταλαβε…
οι μεταλαδες γιναν του καναπε και του ιντερνετ καφε…και αν δεν τους κατσει και η γκομενα αλλαζουν και για καμια βδομαδα μουσικες προτιμησεις μπας και την καταφερουν…

χμμ η Αθήνα μάλλον εχθές είχε 80 άτομα που ακούνε Blaze φίλε μου…σκέψου το…:wink:
απ όσο ξέρω υπήρχαν και παιδιά πχ που πήγαν Woven Hand ξέρω γω.

Σωστά αυτά που λέτε και οι 2, αλλά η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Προφανώς και κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να πάει σε λαιβ που δε του αρέσει το όνομα, μόνο και μόνο για να στηρίξει το “μεταλ”, αλλά η αλήθεια είναι πως ο έλληνας μεταλάς ξέρει να τα σκάει μόνο στα χοτ ονόματα. Και αυτό το έχω προσέξει από φίλους. Είμαστε λίγο του καναπέ, τι να κάνουμε.

χμμ αυτό για τον καναπέ, μας κάνουν οι συνθήκες, και η μεταβλητή που καθορίζει τις συνθήκες είναι αυτά ???. Αν έχεις πας όπου θες, αν όχι διαλέγεις αυτά που ξέρεις ότι θα ευχαριστηθείς και που θα περάσεις καλά, ακούγοντας αγαπημένα τραγούδια.

και όχι όταν έρχονται ulver και isis με 25? τα 20 του Blaze είναι αρκετά…

Όχι. Όταν προτιμάς να πας να δεις τον Βέρτη και να χορέψεις στο Balux αντί να πας σε λαιβ, δε δέχομαι οτι τα $$ παίζουν τοσο σημαντικό ρόλο στη περίπτωση αυτή.

Angel_Death αν θες να δεις κοσμο που εχει διψα για live, για ζωντανη μουσικη οπως λεγετε και στα ελληνικα πηγενε μια βολτα απο τα επομενα live του blaze στην επαρχεια να δεις κοινο…κοινο που δεν εχει την πολυτελεια του αθηναιου να ερχετε ο καθενας για live και να λεει ο αθηναιος… “να παω εδω? οχι δεν πολυ ακουω…να παω εκει? μπα ουτε…θα παω εκει που ξερω οτι θα περασω καλα…” αυτο πες το σε παιδι της επαρχιας που για να ακουσει ζωντανα μεταλ η θα πρεπει να κανει εκατονταδες χιλιομετρα η να βρεθει μια μπαντα να κανει την κινηση να παιξει εκει…ολα τα αλλα μου περισσευουν…

Προσωπικά δεν το κάνω αυτό. Και ούτε εσύ και ελπίζω κανείς από δω μέσα…

Τώρα, τι να κάνουμε ρε φίλε, είμαι από Αθήνα και έχω αυτή τη δυνατότητα, να διαλέγω που θα πάω…Αλλά και πάλι, και εκτός Αθηνών να ήμουν, δεν θα πήγαινα κάπου που δεν μου αρέσει. Πηγαίνεις κάπου επειδή το θες, και όχι επειδή πρέπει:wink: