Blind Guardian 2010 Tour

και ομως περασε τοσος καιρος απο τοτε…#-o
αναμενουμε λοιπον…

Λοιπον παιδια αρχισανε οι πρωτες φημες.Ακουγεται εντονα για Μαιο !!!

εχει κλεισει…
ψαξε λιγο πισω…

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=17147

Αργει πολυ ο Μαιος ρε γαμωτο… Θα μας φαει η αναμονη…

Αυτό ξαναπες το…

Λοιπόν, στο spoiler το set list των Guardian στις εως τωρα συναυλίες τους απο μέσα Σεπτέμβρη και μετά. Στις αρχικές (Αυγουστο) έπαιζαν άλλα όμως πλέον είναι διαφορετικό και δεν νομίζω να αλλάξει δραματικά. Τα σχόλια μου στο spoiler

     1. Sacred Worlds 
     2. Welcome To Dying 
     3. Born In A Mourning Hall 
     4. Nightfall 
     5. Fly 
     6. Time Stands Still (At The Iron Hill) 
     7. Traveler In Time  ή Time What Is Time (Μια το ενα μια το αλλο)
     8. Valhalla 
     9. A Past And Future Secret 
    10. Banish from Sanctuary ή This Will Never End
    11. A Voice in the Dark 
    12. Mirror Mirror 
   [B]Encore:[/B]
    13. Punishment Divine ή Lost In The Twilight Hall
    14. The Bard's Song - In The Forest 
    15. Wheel of Time 
    16. Imaginations From The Other Side 

Γι αρχή, έπεσα μέσα όταν έλεγα πως θα ξεκινάνε με Sacred Worlds. Δεν λέω πως το ήθελα, όμως κάποια στιγμή θα γινόταν η αλλαγή. Επίσης δεν έχει Lord Of The Rings και Majesty (αυτο σιγα μην το ειχε) :frowning:

Στα θετικά, παίζουν και τα τρία από το νέο δίσκο που θα ήθελα να ακούσω. Επιτέλους άλλαξε λίγο το Encore και τελευταίο παίζει το Imaginations :smiley: … είτε Banish from Sanctuary είτε Lost In the Twilight Hall λογικά θα ακούσουμε :smiley:

Ούτε αυτή τη φορά δεν έχει Somewhere far beyond

Συνολικά οκ, καλό είναι δεν έχω παράπονο, καλώς η κακώς πρέπει να παίζουν λίγο από όλα… θα παρακολουθώ πάντως την πορεία να δω τι αλλαγές θα υπάρχουν , αν υπάρξουν πλέον

Λογικά στις 2 βραδιές Αθήνα θα υπάρχουν αρκετά διαφορετικά κομμάτια. Εδώ την προηγούμενη φορά νομίζω είχαν 3. Ελπίζουμε.

Δυνατό, αλλά ότι και να παίζαν το ίδιο θα έλεγα. Ελπίζω πάντως και στα 3 live Ελλάδα να έχει διαφορές για να ακούσω όσο περισσότερα γίνεται!! :smiley:

[SIZE=“6”]Wheel Of Time ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ[/SIZE]

Καλα αυτο δε χρειαζεται σποιλερ.Τη Κυριακη ειχαν παιξει 2 κομματια παραπανω σε σχεση με το Σαββατο και συνολικα 8 διαφορετικα κομματια!

Από συνήθεια για τα playlist:p
Ωραία πράγματα δλδ, ελπίζω να πάω και στις 2 βραδιές. Αξίζειιιι

Εγώ πάντως αν δεν γίνει καμιά στραβή θα είμαι και στις 3…

γαμώ το φανμποισμό μου!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Πόσο χαίρομαι που βλέπω spoiler παντού!!! :smiley: ΑΧ ΑΧ ΑΧ ΤΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ!!! Τσιτσιρίζει το μυαλό μου από την άγνοια!!! Ελπίζω σε εκπλήξεις!!!:papas::papas::papas:

4 Γ…Σ ΜΕΡΕΣ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ:yahoo::yahoo::yahoo:

Για σένα το έβαλα το spoiler…πήγαινα να κάνω κανονικό post και θυμήθηκα τι μου είχες γράψει πρίν κάνα μήνα :slight_smile:

THAAAAAANKS!!! :D:D:D Αν και μόλις έμπαινα κοιτούσα με την άκρη του ματιού για καλό και κακό. Άμα έβλεπα κανα κατεβατό θα έκλεινα αμέσως το παράθυρο:lol:

ωραιο setlist…
και ετσι να μεινει προσωπικα δεν με χαλαει καθολου…

Δυστυχως δεν με εντυπωσιασαν. Καλοι αλλα… Παραειναι “νεοι” για να παιζουν 1 ωρα και 40 λεπτα (οχι πως ειναι οι μονοι).

Φοβερο το setlist και η λογικη λεει οτι την 2η μερα στην Αθηνα θα εχει αλλαγες σε σχεση με την πρωτη… Μακαρι να ειναι κυριλε η τιμη να παω και τις 2 μερες. Παντως θα ακουσουμε [SIZE=“3”]ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ[/SIZE] …:vibrate:

[SPOILER]Majesty στο Μιλάνο 8O[/SPOILER]

Άντε με το καλό… Ελπίζω σε 1 από τα 3 live να το παίξουν!!!