Blind Guardian 2010 Tour

[SPOILER]Το έπαιξαν και αλλου το Majesty, νομιζω σε 4-5 show…

Από οτι φαίνεται, έχουν περίπου 11 που τα παίζουν πάντα και τα υπόλοιπα 5 αλλάζουν, έχουν παίξει πολλά και διαφορα εως τώρα.

Τα σίγουρα είναι τα :

Sacred Worlds
Welcome To Dying
Born In A Mourning Hall
Nightfall
Fly
Time Stands Still (At The Iron Hill)
Imaginations From the Other Side
Wheel of Time
Bard’s Song
Valhalla
Mirror Mirror

Απο εκει και πέρα παίζουν άλλο ένα από τον καινούριο, ενα απο το TFTTW, και κάποια άλλα

Φυσικά αυτά για τα έως τώρα δεδομένα
[/SPOILER]

E τι το ψαχνεται μωρε,οπως και στη προηγουμενη περιοδεια ειναι.Σιγα σιγα παιζουν τα παντα ολα(να τα βλεπουν αυτα μερικοι)και θα μας αναγκασουν να μην αρκεστουμε στη μια μερα οπως τοοοτε:D

Mererfin ριξε κανα ριβιου.

Fly: εμετος λεμε.

Τί να μας πείτε κ εσείς με τα setlist… :stuck_out_tongue:

Να ένα από 2003 (όπου ευρισκόταν κ η αφεντιά μου):

Banished From Sanctuary
Lost In A Twilight Hall
Into The Storm
Nightfall
Imaginations From The Other Side
I’m Alive
The Script For My Requiem
Mordred’s Song
Born In A Mourning Hall
Bright Eyes
And The Story Ends
And Then There Was Silence
Time Stands Still (At The Iron Hill)
Lord Of The Rings
Majesty
The Bard’s Song (In The Forest)
The Last Candle
Valhalla
Mirror Mirror

ΑΥΤΟ ήταν setlist! :wink:

Jim, γενικά όσο πιο πίσω πάμε λογικό ήταν να μας αρέσουν περισσότερο. Και αυτό που λες μου άρεσε, και του 1998 μου άρεσε που είχαν παίξει σχεδον τα περισσότερα απο το NIME και άλλα παλαιά κομμάτια (και το Barbara Ann :lol: ) , αλλά αναγκαστικά όσο περνάνε τα χρόνια θα ακούμε και από τις πιο πρόσφατες δουλειές

Συμφωνώ. Το θέμα είναι όμως ότι ακριβώς αυτές οι πιό πρόσφατες κυκλοφορίες είναι πεσμένου επιπέδου. Άρα το θέμα είναι να ξαναβγάλουν κάτι πραγματικά εντυπωσιακό, όπως κ μέχρι το “Nightfall”… Κ να μη νοσταλγούμε τα παλιά! :wink:

Εμένα πάντως ο καινούργιος τους, μια χαρά εντυπωσιακός μου φαίνεται.

θα συμφωνησω…
μακαρι ολες οι μπαντες με 20χρονια δισκογραφιας να κυκλοφορουν τετοιες δισκαρες…
προσωπικα δεν το περιμενα…

Ο καινουριος δισκος ειναι [B][SIZE=“2”]ΔΙΣΚΑΡΑ[/SIZE][/B] και μακαρι να παιξουν αρκετα απο αυτον και απο εκει και περα απο ολη την δισκογραφια τους εκτος των A Night At The Opera και A Twist In The Myth… Τι διαολο παιζουν το Fly και αφηνουν εξω τοσες κομματαρες?

και εγω συμφωνώ…μου άρεσε πολύ, μετα το ATITM μου φάνηκε σαν μια πραγματική επιστροφή

[SPOILER]Το Fly είναι 3 φορές καλύτερο, από το This will never end που παίζουν αρκετές φορές. Έλεος με αυτό το κομμάτί, πετάξτε την σαβούρα έξω και βάλτε τίποτα απο SFB ή Imaginations σε πιο μόνιμη βάσης!![/SPOILER]

Δεν συμφωνω, προτιμω το This Will Never End, αλλα οντως ας μην παιξουν τιποτα απο εκει και να παιξουν απο τα 6 πρωτα οσα περισσοτερα γινεται. Και απο το καινουριο το ιδιο, γαμαει λεμε…

Πολωνία χτες!

[SPOILER]

  1. Sacred Worlds
  2. Welcome To Dying
  3. Born In A Mourning Hall
  4. Nightfall
  5. Fly
  6. Time Stands Still (At The Iron Hill)
  7. The Quest For Tanelorn
  8. Majesty
  9. A Past And Future Secret
  10. Turn The Page
  11. Tanelorn (Into the Void)
  12. Imaginations From The Other Side

Encore:
13. Wheel of Time
14. The Bard’s Song - In The Forest
15. Valhalla
16. Lord Of The Rings
17. Mirror Mirror[/SPOILER]

Ωραία πράγματά

το 7 ρε!!! :drunk::bow2::metal:

Εμένα με ενθουσιάζει ότι το 8 πάει να γίνει στανταράκι!!!

το

[SPOILER]banish from sanctuary[/SPOILER]

δεν το ειχαν βαλει καποια στιγμη στο σετλιστ ή δεν θυμαμαι καλα;

υγ:τι θα γινει τωρα ετσι θα συζηταμε;:stuck_out_tongue:

Βασικά όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω έχουν κάποια που τα παίζουν συνέχεια και 5-6 που τα αλλάζουν από πόλη σε πόλη.

Οπότε εμείς που θα τους δούμε 3 φορές θα τα δούμε ΟΛΑ λογικά!!! :smiley: :smiley:

ΑΜΑΝ ΑΜΑΝ 8O

Τι να σου πω γούστα είναι αυτά! :smiley:

Πες τα ρε άρχοντα!!! Αυτό το song είναι must για το live στην αθήνα!!!

[SPOILER][B][SIZE=“4”]majestyyyy[/SIZE][/B][/SPOILER]