Blind Guardian 8 Μαΐου 2015 Principal Club Theater, 9 και 10 Μαΐου 2015 Gagarin 205

Όταν έχει καταφέρει το ελληνικό μεταλ κοινό να αναστήσει μια πεθαμένη (σχεδόν) μπάντα, τους Warlord και να κάνει 2 σολντ αουτ συναυλίες στην Αθήνα με εισιτήριο 28?, γιατι να μην το δει αυτό ο διοργανωτής και όταν έρθει ενα συγκρότημα με πολυ μεγαλύτερο κοινό - δύναμη αγοράς - να βάλει αρκετά ακριβότερο εισιτήριο;

Το μονο κακο κατ εμε στο θεμα τιμης ειναι οτι εφοσον η προπωληση ξεκιναει ενα χρονο πριν κανε ρε φοθστη μια καλυτερη τιμη . εστω για τα 500 -1000 πρωτα . εχεις περιθοριο να δεις αν παει για φουντο το θεμα οικονομικα η οχι . παρ ολα αυτα με αυτα που εχω δει τον τελευταιο καιρο και βλεποντας και τις τιμες των υπολοιπων συναυλιων δεν με χαλαει το 55αρι . Ουτε και νιωθω προβατο σχετικα με την τιμη . μπεεε παω και ας δωσω ενα σκασμο λεφτα. οκ μπορει για καποιους να ειναι ακριβα . για καποιους αλλους δεν ειναι . και τελος σταματηστε να γκρινιαζεται για τα παντα . εχει καταντησει κουραστικο πια . 1 ευρω την μερα να κρατησω στην ακρη σε 2 μηνες τα βγαλα τα λεφτακια μου !! see you there

^^ Less than 12 hours…Μααααγος εισαι? :stuck_out_tongue:

Παμε παλι…

30% διαφορα σε ticket, Θεσσαλονικη-Αθηνα δεν νομιζω να δικαιολογηται με την καμια. Α ναι…αργοτερα καταλαβα τι ενοουσε η ανακοινωση με εκεινο το[B] ΑΠΟ[/B] 25 ευρω
Στο κατω κατω, αφου προτιθεσαι να βγαλεις 200-300 διημερου ας πουμε στα 55, βγαλε 400-500 στα 27,5? ΠΡΟΣΦΟΡΑ ( ή τον ιδιο αριθμο εισητηριων, αν δεν σου βγαινει), και δωσε την ευκαιρια και σε περισσοτερους να ερθουν αφου το ticket θα ειναι πιο φτηνο, και αυτους που θελουν και τις δυο μερες να ερθουν με 2Χ27,5?=55?.
Δεν νομιζω οι Guardian, να γουσταρουν να παιξουν σε ενα αδειο Gagarin, αλλα καποτε πρεπει να γινει για να τους δειξουμε οτι εδω κατι τρεχει και να ριξουν λιγο νερο στο κρασι τους οσον αφορα το κασε τους.

Εκπροσωπώ τη Music Box.
Θα μπορούσαμε να κάνουμε αυτό που λες και να βγάζαμε περιορισμένα εισιτήρια 27 ευρώ και μετά η τιμή να γίνεται 32. Αν και στο μάτι μπορεί να φαίνεται καλύτερο, η ουσία είναι ότι τα 27άρια θα τα έπαιρναν ελάχιστοι άνθρωποι και ο περισσότερος κόσμος θα έπαιρνε το 32άρι. Διαλέξαμε να βάλουμε 55άρι σαν προσφορά για αυτούς που θα πάνε και τις 2 μέρες (προσφορά που θα παραμείνει ετσι μέχρι το τέλος και δεν θα αλλάξει). Νομίζω ότι αυτό είναι πιο σωστό γιατί με αυτό τον τρόπο από την προσφορά θα επωφεληθούν όσοι θέλουν να έρθουν και τις 2 μέρες γιατί δεν θα δώσουν 64 ευρώ για να το κάνουν.

προσφορά για αυτούς που θα πάνε διήμερο;; σοβαρά τώρα…;;;

τρολάρετε, έτσι;;; :stuck_out_tongue:

Ε αφου δεν υπαρχει περιπτωση να τελειωσουν τα εισιτηρια, ακομα και της φααανταστικης προφορας, μην αγχωνομαστε. Ολοι στην πορτα παιδια…0 προπωληση μεχρι το Πασχα του 2015.

Ένα ευρώ από δώ, ένα από ’ κει, ένα πάρα πέρα.
Πόσα πια ΕΝΑ ευρά να βάζω στην άκρη;;; Δεν είναι και η συναυλία της ζωής μας.

Η καλύτερη απάντηση. Θα σφίξουν οι κώλοι αρκετά νομίζω.

Ναι παιδιά όσοι διαβάζουν αυτό το θρεντ να μην παρει κανείς εισητήριο ακόμα!

Ουτε προπερσυ πηγα τελικα ομως. Καμια σταυροφορια παντως, εμενα πιο πολυ με εχουν σοκαρει οι τυποι που ποσταρει ο Γκαρντιαν στο ΦΒ. Αμα το βρισκω ακριβο δεν παω, χορτασμενος ειμαι απο λαηβ, 4 φορες τους εχω δει, δεν ειμαι 15 να τα φαω αμασητα.

Επισης φετος εχουμε παραδειγμα ρε συ τρουπερ, ποσο καιρο εχεις να δεις συναυλια σε κλειστο με προπωληση πανω απο 30 (εξαιρουνται οι Neurosis)? την τελευταια διετια εχουν πεσει οι τιμες ουσιαστικα.

Τα περι μπουκοταζ που λετε δεν εχουν το παραμικρο νοημα, τι εγινε αν 15 μαλακες απο το φορουμ δεν παμε οταν η πλειοψηφεια εχει την αποψη των τυπων στο ΦΒ?

you never know…δεν υπαρχει δραση αν δεν υπαρχει αντιδραση…μην παει αμασητο.

μας τρολάρεις ρε τυρέμπορα ?
μας περνάς για τόσο χαζούς που έχεις το θράσος να γράφεις τέτοια πράγματα κι εδώ ???
πήγαινε στο fcb με τους υπαλλήλους και τα καθυστερημένα να σε υποστηρίξουν …
ζητάτε να ?? μας 1 $@%$χρόνο νωρίτερα να τα έχετε να κινήστε και τπτ από προσφορά για όσους το πάρουν μέχρι Αύγουστο ας πούμε
ποιο φτηνά για τους πρώτους (έστω και για τα μάτια του κόσμου, μιας και πάλι gtp θα ήταν οι τιμές σας) δεν βάζετε γιατί δεν θα είναι δίκαιο για του άλλους …
ΡΕ μας περνάς για τόσο βλάκες που περιμένεις να πιστέψουμε ότι σε έπιασε ο πόνος ? 27 δεν θα έπρεπε να είναι η προσφορά, αλλά η τελική τιμή … βρήκατε σίγουρο live και πάτε να βγάλετε τα σπασμένα +να κονομίσετε …
[B][U]αλλά όταν σκάει μια μπάντα πολύ δημοφιλείς για περιοδεία και οι διοργανωτές κάνουν πόλεμο προσφορών για το ποιος θα την πάρει τελικά τη βλακεία τους την πληρώνει ο καταναλωτής …[/U][/B]

μπράβο μπράβο
μόλις κέρδισες το χρυσό φτυάρι της χρονιάς
ΠΡΟΦΑΝΩΣ και ντροπή μας που δεν κάναμε πανικό και πρόπερσι είμαστε γελοίοι υποκριτές 8)8)
Εσύ τουλάχιστον το είπες εξ αρχής ότι τα 55 είναι μια χαρά και ότι με τοόσο φτηνό εισιτήριο σιγά μην έχει και support … :slight_smile: (λες και το μέσο ελληνικό support θα πάρει και ??? - εδώ πριν κάτι χρόνια amon amarth το support έλεγε ότι πλήρωσε αυτό για να παίξει :?- … )

κανένας μάγος, απλά κάποιοι γουστάρουν να γλύφουν ή είναι τραγικά βλάκες …
εδώ στο fcb μερικοί νομίζανε ότι το κάνουμε όλο αυτό γτ θέμε να βγάλουμε εμπάθεια στη μπάντα … και νόμιζαν ότι έτσι υπερασπίζονται την μπάντα … #-o

Η αρχική ανακοίνωση του live ενάμιση μήνα πριν:
[B][U]"Blind Guardian + [SIZE=3]Special guest[/SIZE] 8,9,10 May 2015 (Athens & Thessaloniki) "[/U][/B]

Σύμφωνα με ανάρτηση της Music Box οι Γερμανοί ηγέτες του power metal Blind Guardian θα επιστρέψουν στην Ελλάδα για τρεις εμφανίσεις, τον Μάιο του 2015, παρέα με ειδικούς καλεσμένους που δεν έχουν γίνει ακόμα γνωστοί.

ωχ ωχ τι απέγιναν άραγε ?

[quote="“Guardian_of_the_blind,post:9,topic:26817”]

ε καλά μέχρι να έρθει το live μπορεί και να απαλειφθεί … (δεν θα είναι πρώτη φορά που γίνεται κάτι τέτοιο … :S )[/QUOTE]

είμαι μάγος λεμεεεεεεε 8) 8)

Ρε θα μας τρελάνεις?? Είσαι ή δεν είσαι?? :slight_smile:

Το ίδιο το συγκρότημα ανακοίνωσε την περιοδεία ως Blind Guardian + special guest. Επιδή δεν είναι σίγουρο αν το special guest συγκρότημα θα είναι μαζί τους σε όλες τις συναυλίες (αυτό είναι καθαρά δικό τους θέμα), αποφασίσαμε να μην το αναφέρουμε ξανά μέχρι να είμαστε σίγουροι για το αν θα είναι μαζί τους στην Ελλάδα η όχι. Αν τελικά το special guest συγκρότημα είναι να έρθει μαζί τους, θα το ανακοινώσουμε. Πληροφοριακά δεν έχουμε ιδέα για το ποιό θα είναι αυτό το συγκρότημα.

Ελπίζω να έχει ΜΟΝΟ Guardian 2 ώρες. Χωρίς support.

Ελπίζω να μην είσαι τόσο ηλίθιος όσο φαίνεσαι !!! 8)

κακο ψοφο σε οποιο διοργανωτη βαζει αυτη την εποχη εισητ πανω απο 30 ευρω
ειτε φεστιβαλ ειναι ειτε εχει 30 μπαντες απο αμερικη ειτε εχει σαπορτ ειτε δεν εχει ειτε ειναι τρου ειτε οχι
ευχομαι να πατωσει και να χρεοκωπησει
κι η κοροιδια εχει ορια δε θα φτιαχνει ο καθε μαλακας βιλες στη πλατη μου

Kala otan den tha horame mesa sto horo ekei na do ti tha lete
28 λεπτά · Μου αρέσει!

vasika dn me endiaferei oute klimatismos oute tipota kai pisteuo oti tha gemisei kai me to parapano
3 λεπτά · Μου αρέσει!

eho apolausei kai iounio mina den ehei na leei.kai einai apoluta sigouro oti dn tha ehei klimatismo?? opoios tou aresei pigainei opoios dn thelei menei stin apexo
1 λεπτό · Μου αρέσει!

το ίδιο άτομο …

για την ηλιθιότητα δεν υπάρχει γιατριά … 8)

Πω ρε φίλε…μπαίνεις στην εμμηνόπαυση να πούμε??? Εντάξει,καταλάβαμε το προβλημα σου,είπαμε έχεις δίκιο αλλά το να βρίζεις το μισό fb και το μισό forum καταντάει κουραστικό.Οχι τίποτα άλλο,χάνεις και το δίκιο σου έτσι και δεν θα σε παίρνει και κανείς στα σοβαρά.Άσε εμάς τα ζώα να καυλαντίζουμε όσο γουστάρουμε με τους Guardian.Ένα χρόνο μέχρι την συναυλία έτσι θα μας πας?