Blind Guardian 8 Μαΐου 2015 Principal Club Theater, 9 και 10 Μαΐου 2015 Gagarin 205

Για το ποστ που έκανε η MUSIC BOX ,

ΓΕΛΑΣΑΜΕ !!!

θένε να μας πουν ότι οι guardian έχουν το κασέ των bon jovi ???

ας πούνε ότι δεν τους νοιάζει μιας και θα είναι γεμάτο και τις 2 μέρες και όχι ότι ενέχει ρίσκο το διήμερο κλπ …

που γενικά το gagarin είναι και λίιιιιγο ποιο φτηνό από tpt fuzz κλπ
και τώρα που το σκέφτομαι: gagarin, Μάιο, guardian, χωρίς κλιματισμό …
ας ελπίζουμε να έχει καμία χιονοθύελλα εκείνες τις μέρες …

Να, τι καταλάβατε τώρα, ανέβασαν την τιμή στη Θεσσαλονίκη

Ημουν σιγουρος οτι θα το πεις αυτο…προλαβαινεις παντως για 25αρια…

νομιζω το γκρουπ στο φβ δεν εχει νοημα πλεον… είναι ξεφτίλες, πάει και τελείωσε…

νταξ, τουλάχιστον βλαμμένη ανακοίνωση από την εταιρία… :stuck_out_tongue:

βλαμμένη ή ΧΕΤΙΚΑΜΕ SOLD OUT θα είναι πάλι σιγά μην σας χαρίσουμε τα λεφτάκια μας …

???

Περιμένω τον 1ο εξυπνάκια που θα πετάξει ένα ευρό τη μέρα να κρατάς σε 2 μήνες το μάζεψες τα φράγκα …
Λες και το ότι δεν έχουμε λεφτά είναι το θέμα (καλά σίγουρα για κάποιους είναι και αυτό … :frowning: )
και όχι ότι κυρίως αισθανόμαστε ότι μας κοροϊδεύουν …
ένα χρόνο νωρίτερα κι όλας … :#$%^@#%

αυτό που προβλέπω να γίνεται είναι όπως είχε γίνει με iced earth (δεν θυμάμαι χρονιά - διοργανωτή) όπου μετά από κράξιμο ρίξανε 2 ? το εισιτήριο (και πάλι ακριβό ήταν) και το παίζανε σπάμε την ακρίβεια :dizzy::dizzy::dizzy:

Τα πραγματα ειναι πολυ απλα:

Με λιγα λογια, επειδη Ελληνα μεταλλα εισαι μαλακας και ακομα και 150 να ειχε θα το εκανες το σολντ αουτ φαε το 32αρακι σου τωρα και να λες και ευχαριστω ε.

Σχόλιο στο FCB :
“Pantelis Maligiannis Bre malakes anti na eyxaristeite pou etxontai ns tous doume to malakiz
ete!!! Re de pa na gamitheiteleo ego???
6 λεπτά · Μου αρέσει!
Pantelis Maligiannis Gyriste sta kloubia sas, stis trypes sas kai ante kai gamitheite apla kai na min tous deitem
5 λεπτά · Μου αρέσει!
Pantelis Maligiannis Afiste apla ta sxolia kai afiste na tous doune osoi goustaroune apla.
4 λεπτά · Μου αρέσει!”

την επόμενη φορά ετοιμαστείτε για κάνα 40++ … :lol:

lol ο ιδιος

Ego na ksekathariao oti den pao, oxi gia oikonomikous logous, apla epeidi logo douleias briskomai Skiatho. Opote ante kai gamitheite ki an den goustarete peite oti piga kai den axize. Alla m8 mou lete paparies prin. Akriva gia guardian den einai giati einai guardian. An de goustarete allo thema. Ki ego exo filous poy goustaroun sfakianaki alla den krazo. Opote afiste na krinoun osous pane synavkia osous pane, anexartita timis, giati ego ki oloi plirinoun na doun oti goustaroun, no matter the price. Malakes, pou vrikate kai dikaiologia.

αμόλησαν παπαγαλάκια ή μου φαίνεται ??? :-k

γίνεται να υπάρχει λογικός κόσμος που να δικαιολογεί αυτά τα πράγματα ???
(δεν λέω να πει θα πάω αλλά τσούζει … να τους φαίνονται λογικά τέτοια πόσα γιατί και καλά οι guardian ζητάνε μεγάλη αμοιβή … #-o)

Τα εισιτηρια γενικα και στην υπολοιπη Ευρωπη πληροφοριακα παντα κινουνται σε αυτες τις τιμες.Η Ελλαδα εννοειτε πως εχει τα φθηνοτερα.Τι να πουμε και εμεις στην Γερμανια που πρεπει να σταξουμε 43 ευρω για τους βαρδους…

Liederhalle Beethoven Saal–> Stuttgart- Τιμη 43 ορθιων και 48,50 καθημενων.

Αμα ειναι κανας χωρος οπως ειναι απο πανω, και οχι το gagarin το συζηταμε…για να μην μιλησουμε για μεσους μισθους…
(+ support Orphaned Land…οχι οτι θα επαιζαν μεγαλο ρολο εδω…)

Υποτιθεται ομως οτι σε πιο μικρους χωρους το εισιτηριο ειναι πιο ακριβο απο οτι σε μεγαλυτερους…

Αρα με αυτην την λογικη να το πανε στο Αν και να το βαλουν 60?. :slight_smile:

:p.Δεν λεω οτι πρεπει να γινει αυτο απλα τονιζω οτι θα μπορουσε να ειναι πολυ χειροτερα…

Καλως η κακως η οικονομικη κατασταση της χωρας παιζει ρολο στις τιμες, ολοι εσεις που βλεπατε φτηνα λαηβ στην Βουλγαρια πχ γιατι νομιζατε οτι γινοταν αυτο? Ποιος θα βαλει το φεστιβαλ 100 ευρω οταν αυτο ειναι μισο μηνιατικο? Ετσι και εδω και ευτυχως βλεπουμε μια καποια διορθωση των τιμων τα τελευταια χρονια με τις συναυλιες να ειναι γυρω στο 25αρι (ενω προ κρισης ειχαν φτασει κοντα στο 35αρι). Ε ο,τι και να λεμε το 32αρι ειναι πολυ για μπαντα τετοιου μεγεθους (καθαρα απο αποψη κοσμου το λεω, οι Γκαρντιαν ειναι απο τις 2-3 αγαπημενες μου μπαντες).

Ο Βλακακος στο ΦΒ ελπιζω να ειναι 12 η εμμισθος της εταιρειας, αλλιως οχι 32αρι αλλα 50αρι μας αξιζει την επομενη φορα.

σκάσανε κι άλλοι και προσπαθούν να δικαιολογήσουν τον διοργανωτή.

φυσικά έπαιξαν και ατάκες του στιλ: “αν είσαι μάγκας διοργάνωσε το εσύ και μετά μίλα”
"τα 5? θα σας σώσουν ???"
και το "ας διοργανώνατε εσείς συναυλία ν πάρετε το ρίσκο " …
πλάκα έχουν …

ΟΣΚΑΡ:
“Και οι Iced Earth έκαναν 30+ με support της πλάκας και με τραγουδιστή της πλάκας και ήταν sold out. Προφανώς θα πάτε όλοι και καλά θα κάνετε. Η και να μπεί ένα τζάμπα Ελληνικό “μεγάλο” support κάτι τρέχει στα γύφτικα. Μόνο METAL ! King Diamond φέρτε ρε ! Επίσης αν δεν έκαναν τα Αθηναικά live, θα έπαιζε το πάνω ? Τσου. Γιατί δεν στέλνετε στο FB των Guardian να κράξετε γιατί δεν συμπωνούν τους χειμαζώμενους απο το μνημόνιο Έλληνες οπαδούς που θέλουν να μπαίνουν 10 με 1 εισητήριο ! Εντάξει απο εκεί που ο Έλληνας ήταν έξω καρδιά και άσε θα πληρώσω εγώ (φυσικά για να κάνει πόζα) τώρα γίνεται γύφτος για 5 ευρώ ! Τα οποία τα δίνει αβέρτα για κάτι ορκ-groupaκια, της πλάκας τύπου νεο-iced earth, Amon Amarth κτλ κτλ. Μόλις είδα το Merryland Deathfest, και αυτό ήταν metal μ’ αρ#$%^α, όχι αρ$@$@# metal !”

μα και στη Βουλγαρία, όταν ξέρουν ότι θα τα σκάσει ο κόσμος τσιμπάνε λιγάκι τις τιμές, δεν είναι όλα τα live τιμές χώμα :wink:
για το εδώ χάλι με τα 35+ προ κρίσης δεν θέλω να το θυμάμαι … :?

λοβοτομή ΤΩΡΑ !!!

Καμια ελπιδα πραγματικα, καλα μας κανουνε.

Απ’το προπέρσινο thread για τα live των Guardian.Δεν θα διαφωνήσω μαζί σας (ασχέτως αν εγώ είμαι από αυτούς που και 40 να είχε θα πήγαινα) αλλά επειδή πραγματικά-χωρίς δόση ειρωνείας- πρόπερσι που ήταν πιο ακριβά για ποιο λόγο δεν ήσασταν τόσο αρνητικοί και φέτος που είναι κάπως πιο φτηνά τέτοια σταυροφορία?