Blind Guardian - Best Of: Memories of A Time to Come 2012

Τοσο ειχε,24 το πηρα απο τα Media markt.Στα…γνωστα δισκαδικα(ο Θεος να τα κανει,τελος παντων) το εβρισκα απο 29 εως…42!!!#-o

Απόσπασμα του bard’s song in the forest σε orchestral version!! :vibrate::vibrate::vibrate:

Έλα να ζεσταινόμαστε σιγά σιγά!!!

Πολυ γαμάτη εκτελεση!!! Σ’αυτο το τραγουδι του πανε τα ορχηστρικα.Οσο παει και μ’αρεσει περισσοτερο τελικα η ιδεα με τις επανεκτελεσεις-ειδικα αν ειναι σαν αυτη- και δεν περιοριζονται σε ενα απλο best of.Αντε να περασει ο καιρος γιατι δεν κρατιεμαι:D:D Βασικα γιατι μόνο 1.35??? ΤςΤςΤς…μισες δουλειες:p

Ψόφιο. Ποιός ο λόγος να το ξαναπειράξουν? Υπάρχει και στο Forgotten Tales. Δυστυχώς η έμπνευση έχει πάει περίπατο για τους αγαπημένους βάρδους…

Εννοειτε στο αν σ΄αρεσει ή οχι δεν μπορω να κρινω & να επεμβω καθως είναι προσωπικο του καθ’ενός αλλα για το Forgotten δεν εχει σχεση η μια εκτελεση με την αλλη,η μεν είναι live η άλλη studio διαφορετικα ηχογραφημενη :-k

+1. Να λεγες για την version στο σιγκλάκι του bard’s song που την έβγαλαν για να τις ανάγκες του βιντεοκλίπ (και κατά τη γνώμη μου ελαχιστότατα διαφέρει από την original) να το καταλάβω… αλλά να τη συγκρίνεις με αυτή του forgotten tales που είναι άλλη μία live εκτέλεση από τις πολλές είναι λίγο άκυρο. Μάλλον κάτι μπέρδεψες…

Και εξάλλουν η νέα ηχογράφηση είναι καθαρά ορχηστρική πράγμα που δεν έχει ξαναγίνει και από το δείγμα και μόνο φαίνεται ότι είναι η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με τις προηγούμενες 2. Προσωπικά το βρίσκω πολύ πρωτότυπο και ανυπομονώ ιδιαίτερα για την ολοκαίνουρια ηχογράφηση του and then there was silence που από ότι φαίνεται και αυτή θα ειναι ορχηστρική!!!

ΈΤΣΙ!!! Να τους αλλάξουν τα φώτα (με την καλή πάντα έννοια) με τις συμφωνικές ενορχηστρώσεις να γίνει ΜΑΚΕΛΙΟ!!!

Ναι όντως το μπέρδεψα με το σινγκλάκι…το Forgotten Tales έχω να το ακούσω από τότε που βγήκε :stuck_out_tongue:

Ωραια η ορχηστρικη εκδοση του The Bard’s Song (In The Forest) και πολυ ενδιαφερον θα εχει το 3ο cd της Deluxe Limited Edition. Να ακουσουμε πως θα ηχουν τα τραγουδια του demo δουλεμενα εν ετη 2011…

Και τώρα που πέρασαν κάμποσες ώρες και ηρεμήσαμε κάπως ας το πούμε και εδώ… ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ FOLLOW THE BLIND ΚΑΙ SOMEWHERE FAR BEYOND ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ LIVE!!! Σαν φόρο τιμής στο best of! ΛΥΣΣΑΞΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ!!!

:bow2::bow2::bow2::yahoo::yahoo::yahoo::cry::cry:

Ενταξει Follow The Blind απλά έπος! Και το πρώτο μου cd τους που αγόρασα!

έβγαλαν και webisode παιδιά ;). http://www.youtube.com/watch?v=siD1ldmEwy4&feature=channel_video_title

Ξέρουμε ξέρουμε!!!:D:D:D

Αντε να δούμε μ’αυτο το orchestral album τί και πότε θα γίνει…:roll:

Κ εμένα! Το 1998 το πήρα βέβαια… Τότε που χε γίνει μακελειό με το Nightfall εγώ αγόρασα αυτό. Κ το Nightfall αντιγραμμένο σε κασετούλα (κλασσικά) :stuck_out_tongue:

Έλα μωρέ πως κάνεις έτσι? Θα συμπληρώσουμε κάπου 10φεύγα χρόνια αναμονής δεν είναι και τίποτα το φοβερό…:stuck_out_tongue:

Μα δεν προλαβαίνουμε :eek: ,τον Δεκεμβριο έρχεται η καταστροφη του κοσμου,πως θα γινει εμεις ακομα θα περιμενουμε το ορχηστρικο των Guardian???:lol:

Μα τα 10 χρόνια τα έχουμε ήδη κλέισει. Το ορχηστρικό το περιμένουμε από αρχές 2000. Οπότε 2-3 χρόνια αναμονής ακόμη δεν είναι και τίποτα το φοβερό. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα έχει καμία σχέση με το ορχηστρικό που ξεκίνησαν να γράφουν το 1998.:stuck_out_tongue: Τώρα άμα μας προλάβουν οι καταστροφολογίες ε τι να κάνουμε θα πάμε όλοι μαζί τουγκεδα να μη μείνει κανένας παραπονεμένος:p

[SPOILER]Μάιο δε λέγανε ότι θα έρθει η καταστροφή του κόσμου? Τώρα πήραν μετάθεση για Δεκέμβρη?[/SPOILER]

Δεκεμβρη ρε! Ευτυχως το Χομπιτ βγαινει μια εβδομαδα πριν οποτε δεν θα μεινουμε με τον καημο :stuck_out_tongue:

Χαχαχαχχαχαχα σωστός! Αλλά θα το δούμε μισό ρε γαμώτο!!!:lol:

Τα πρώτα δείγματα από το best of, ηχητικά και εικονικά!!!

http://www.amazon.de/Memories-Time-Come-Best/dp/B006TFZ492