Blind Guardian Live In Greece

Οπως και να το δει κανεις, μας προκαλεσε σοκ το γεγονος οτι εκανες εσυ αυτη την ερωτηση σε αυτο το τοπικ!

:o :o :o :o :o
8O 8O 8O 8O 8O[/quote]

8O 8O 8O :o :o :o :o

Ποιος νοιάζεται για την τιμή πότε βγαίνουν να πάω να πάρω και για τοις 3 ημέρες…

Να εξηγήσω τότε για να μην σας φάει και η αγωνία! :stuck_out_tongue:
Επειδή παλιά τους άκουγα, δεν είχα καταφέρει ποτέ να τους δω ζωντανά και μου χει μείνει απωθημένο να τους δω μια φορά! :lol: :lol: :lol:
Αλλά αυτό μόνο εφόσον η τιμή του εισιτηρίου δεν είναι απαγορευτική, ας πούμε 30e δεν δίνω. Δεν τους έχω και σε τόση εκτίμηση. :smiley:

Λογικα θα εχει 25-30,παρακατω δεν νομιζω…Παντως αξιζουν και με το παραπανω κατα τη γνωμη μου

Κοίτα για έναν οπαδό του σχήματος προφανώς θα αξίζουν, δεν αντιλέγω. Για μένα όμως όχι, αφού πλέον δεν τους ακούω. Η μουσική τους άλλωστε παραείναι “παιδική” για τα γούστα μου και βέβαια σε αντίστοιχο ήχο υπάρχουν πολύ καλύτερες προτάσεις από τους Blind Guardian (βλέπε Falkenbach π.χ.). Anyway βλέπουμε.

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται ναι είναι παιδική η μουσική των Guardian και όχι των Maiden ας πούμε… Παρόμοιους στίχους έχουν και οι 2, κι εννοείται ότι οι Guardian είναι σαφέστατα πιο heavy, κυρίως στα πρώτα… Δεν το λέω αυτό επειδή είμαι κάνας πορωμένος μαζί τους (καμία σχέση) αλλά έχει καταντήσει βαρετό να χαρκατηρίζεις της πλάκας κ παιδικούς όσους δεν σου αρέσουν…

Apla na pw oti sth germanikh tous periodeia oi blind guardian eixan ena apo ta pio akriba eisithria gia metal sxhmata. Einai terastio 8ema kai sto teleutaio teuxos tou germanikou rock hard, to opoio bgainei se 2-3 meres edw pera sta periptera ths xwras. Egw kserw poso eixane edw. Polla lefta sigoura kai standard parapanw apo 25-30 pou diabasw ligo parakatw. Bebaia kaneis den kserei ti eksoplismo 8a katebasoun Ellada - mporei na mhn feroun kai tipota (ola noikiasmena) :slight_smile:

Οι συναυλίες στην Αθήνα θα γίνουν στο Fuzz Live, ξέρει κανείς που είναι;

Εγώ πάλι γιατί το κόβω το εισιτήριο να έχει 35-40 ευρώ; Τα 30 ευρώ που αναφέρθηκαν μου φαίνονται ουτοπική τιμή…

Το Fuzz Live είναι στο χώρο του πρώην Club 22 στη Βουλιαγμένης.

Πάντως εγώ τους έχω δει δύο φορές, μια εκ των οποίων σε κείνη την απίστευτη συναυλία στο Silo (απίστευτη λόγω setlist) και δεν πρόκειται να τους χάσω

Ε όχι και παιδική η μουσική τους ρε παιδιά! Ήμαρτον! Και δε νομίζω ότι οι Guardian και οι Maiden έχουν παρόμοια θεματολογία. Προσωπικά θεωρώ πολύ ανώτερους τους στίχους των Guardian, εδώ έγραψαν ιστορία με ένα από τα καλύτερα concept album που έχουν κυκλοφορήσει (Nightfall In Middle-Earth) και με κομμάτια απίστευτα στιχουργικά όπως το Imaginations from the Other Side και άλλα. Εντάξει, έκαναν και μπαρούφες (βλέπε Night at the Opera) αλλά προσπαθούν να δημιουργήσουν πλέον ένα νέο ήχο, που ίσως επαναπροσδιορίσει την έννοια του power σήμερα.

Παλι τοσο ακριβο εισητηριο??? Τι θα φερουν μαζι τους???
Και την προηγουμενη φορα (στο αθλιο silo) ειχε 28 Ευρω, αλλα 10 μερες πριν τη συναυλια πουλαγαν αυτα των 33 ευρω που θα τα ειχαν μονο για ταμειο.

Ξερεις κανεις αν θα παιξουνε διαφορετικο setlist στις εμφανισεις στην αθηνα?

Σωστα. Η μουσικη των Maiden ειναι πολυ παιδικη. Να πουμε στο alter να σταματησει να δειχνει πια ζουζουνια γιατι ειναι πολυ heavy, και να δειχνει maiden στη θεση τους.

Δεν είναι και άσκημο :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-- :–

egw pali tous eida thn teleytaia fora pou irthan k fetos lew na paw k stis 2 edw athina

Λοιπον παιδες το setlist ειναι στο http://pandora.zikforum.com/ftopic23.Blind-Guardian.htm. Απλα το καλυτερο που θα μπορουσε…

Μονο 2 τραγουδια απο το καινουργιο :frowning: Λοιπουν και κλασσικα τργουδια οπως το majesty και το past and future secret :frowning: Ελπιζω να μην παιξουν το ιδιο setlist και τις 2 ημερες ωστε να ακουσουμε οσο πιο πολλα τραγουδια γινεται

ουαου!η μια ημερομηνια εινια πανω στα γενεθλεια μου!

Λειπει το Μajesty???Πλακα μας κανουνε???

Πολλα λειπουν, αλλα τι να κανουμε. Παντως θα μπορουσε να ελειπε το born in a mourning hall κατα τη γνωμη μου

Πολλα λειπουν, αλλα τι να κανουμε. Παντως θα μπορουσε να ελειπε το born in a mourning hall κατα τη γνωμη μου

ela nte !!! 8O