Blind Guardian Related Poll

Η φυγη του Thomen Stauch άνοιξε μία νεα σελίδα για τους Blind Guardian, ενω οι Savage Circus πλεον αποτελουσαν την βασικη του προτεραιοτητα. Ο ήχος τους είναι πολυ κοντα στον αντιστοιχο του “Tales…”, ενω απο ποιοτικης πλευρας το ντεμπουτο με τιτλο Dreamland Manor αποδειχθηκε ανελπιστα εξαιρετικο.

Μεριδιο προσοχης κερδισαν και οι Persuader, οι οποίοι κατα το ήμιση απαρτiζουν το line up των Savage Circus. Το 2006 κυκλοφορησαν το επισης εξαιρετικο When Eden Burns που κατα τη γνωμη μου αφηνει το “Twist…” πισω και καταιδρωμενο.

Οι επιλογες των δισκων εγιναν βαση των παραπανω κριτηριων (ακα φυγη Thomen & τι συνεβη μετεπειτα).

Πειτε κι εσεις.

Το Τwist in the Myth μου ακουγονταν κατι σαν φασαριοζοι αν εξερεσεις το Skalds and Shadows και κανα 2 ακομα.Πισυεω οτι το καλυτερο αλμπουμ ειναι το Tales from the twilight world

Χμ. Τωρα ψηφισα. Μαλλον Persuader. Παλι καλα που βγηκαν κι αυτοι, επειδη πλεον δε περιμενω τιποτα απο Guardian…

Γραφουν νεο δισκο αυτο το καιρο.


Edit: Τωρα που το βλεπω, το ομωνυμο του When Eden Burns βρηκαν κι αυτοι να βαλουν στο myspace;

Καλα τωρα το ειδα αυτο…Φυσικα ειμαι αναμεσα στο Savage Circus και το Persuader τα οποια και τα 2 γαμανε…Το Dreamland Manor ηταν απιστευτη εκπληξη…απο την αλλη και οι Persuader ειναι εξαιρετικη μπαντα…

Εγω ψηφισα το πρωτο για να την σπασω στον Ανγκμαρ:p :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: