Οι Blind Guardian στο Sacred 2

Bγήκε επιτέλους το sequel του Sacred με τους Blind Guardian!! Οι χαρακτήρες είναι καταπληκτικοί, υπάρχει ακόμα και η πιο ασήμαντη λεπτομέρεια! Και το καλύτερο από όλα είναι το in game concert —> http://www.youtube.com/watch?v=De0wub-vVjE

Γενικά πώς το βλέπετε το παιχνίδι? Αξίζει να το αρχίσει κανείς ή δεν είναι δε λέει και πολλά?
Ετσι όπως είδα τους BG με το ζόρι κρατιέμαι… :stuck_out_tongue:

Εμπρος στο δρομο που χαραξαν οι Iron Maiden!!!

Πραγματικά φαίνεται πολύ ωραίο αν και το τραγούδι δεν μου κάνει αίσθηση…το έχουν χάσει ρε γαμώτο.

Εχω παίξει και το πρώτο Sacred, αλλά το Sacred 2 είναι φοβερό. Η προσθήκη Blind Guardian τραγουδιών εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ. Εκτός από το video αυτό σε αρκετές μάχες που δείνεις ακούγονται κάποια αποσπάσματα τραγουδιών καθώς και μέσα στις πόλεις υπάρχει ένας χαρακτήρας που τραγουδάει το Skalds And Shadows. 8O
Πολύ έξυπνη κίνηση και φυσικά διαφήμιση για τους ίδιους.
Οσο για το σχόλιο του tolkki υπάρχει μια διαφορά στα δύο αυτά παιχνίδια. Το παιχνίδι των Iron Maiden ήταν δικό τους και δεν έκαναν όπως οι Blind Guardian που απλά πρόσθεσε η Ascaron κάποια τραγούδια τους.
Αντε να δούμε και κανα Cannibal Corpse παιχνίδι :lol:

το sacred 1 τα εσπαγε σαν game αντε τωρα καιρος για το 2 που απο οτι βλεπω πρεπει να ειναι πολυ καλο.

κανα game με motley crue καλυτερα και να υπαρχουν παντου γκομενακια που ανεμιζουν τα σουτιεν τους ,ασε τις splatter-ριες των corpse

εμενα δεν μου αρεσε καθολου,10 λεπτα επαιξα και μετα τελος,ισως επειδη το επαιξα στο play 3 και οχι στο pc,RPG και FPS μονο σε pc εχω μαθει να παιζω

ο Hansi ακουγεται σα βαρδος σε ενα χωριουδακι στην αρχη του παιχνιδιου
Εκει σταματαει και το τελευταιο ενδιαφερον πραγμα σε αυτη την αηδια…
Απαραδεκτο παιχνιδι καμμια σχεση με το 1.Βαρετο
Το Risen που αρχισα κλασεις ανωτερο

δεν ειναι και τ καλυτερο RPG.χαθηκα οταν το επαιξα για λιγο…ζουμε για το diablo 3.αν βγει στα επομενα 3 χρονια.

Ρε σκυλακο 18.57 το κατεβαζες και 18.59 το επαιζες ?
To Sacred 1 ηταν αρκετα καλο,για το 2 ουτε εγω εχω διαβασει καλα σχολια.
Το Diablo 3 θα βγει οooοταν βγει το Starcraft 2 κανα χρονο μετα.

ειχα δοκιμασει σε ιντερνετ καφε μεχρι να κατεβει…λες αν εχω τοσο μεγαλη ταχυτητα???:lol:
περιμενω το Starcraft 2 εδω κ πολλα πολλα πολλα χρονια…και με τα 2 αυτα παιχνιδια μπουχτησα να περιμενω…

Ειπα και εγω ρε :stuck_out_tongue:

Το Starcraft 2 εχει ενα preview site εδω και ποσα χρονια.Θυμαμαι το εδειχνα σε εναν φιλο
την προηγουμενη φορα που ειχαν ερθει οι isis.2 χρονια και βαλε δηλαδη.

wow expansion—>νεο diablo—>νεο starcraft Οποτε θα περιμενεις κι αλλο:p

Απο οτι ειχα μαθει η blizzard εδιωξε τους δημιουργους των Diablo κ Starcraft οταν βγηκαν αυτα τα παιχνιδια και τωρα προσφατα τους αντικατεστησε.μιλαμε για μετα απο 10 χρονια περιπου.και τωρα ψαχνονται για να τα βγαλουν στην αγορα.τα εχει παιξει η blizzard.

το μονο μειζον προβλημα που αντιμετωπιζω ακομα και τωρα και δεν θα συνιθισω ποτε ειναι αυτη η αναθεματισμενη η καμερα.καλο το χορταρι αλλα αν βλεπαμε και λιγο που στον Εοσφορο ειναι και οι εχθροι καλυτερα θα ηταν…η ascaron ειναι ρωσσικη;γαιτι το φυλλαδιακι αυτη την εντυπωση μου δινει…:stuck_out_tongue: ps3 edition παρεπιπτοντως